Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

 

Widzew Łódź trenuje w Krośnie

Widzew Łódź trenuje w Krośnie Fot. Tomek Jerzak

Od soboty (20.02) do czwartku (25.02) w Krośnie przebywają na zgrupowaniu piłkarze Widzewa Łódź. Łodzianie trenują na obiektach MOSiR. W niedzielę spotkali się z krośnieńskimi kibicami, w środę zmierzą się w sparingu z Karpatami Krosno.

REKLAMA


Widzewiacy przyjechali do Krosna prosto z Turnieju Dawnych Mistrzów, który odbył się w Mielcu. W niedzielę trener Marcin Płuska przygotował swoim piłkarzom rozruch i spotkanie z krośnieńskimi sympatykami. W kameralnym wydarzeniu wzięli udział Adrian Budka, Michał Czaplarski, Przemysław Rodak, Princewill Okachi, Michał Sokołowicz oraz Kamil Tlaga.

W spotkaniu oprócz trenera i zawodników uczestniczył również kierownik drużyny, Waldemar Krajewski. Przybliżył on kibicom funkcjonowanie klubu oraz plany na przyszłość. Rozmawiano o przeszłości, trwającej budowie nowego stadionu czy przygotowaniach do rundy wiosennej. Przypomniał również o dobrych stosunkach łączycych kibiców Widzewa i krośnieńskich Karpat. Wytłumaczył także ciekawostkę dotyczącą herbu klubu. Prawo do dysponowania nim ma obecnie syndyk sądowy. Działacze zabiegający o wykup symbolu zdecydowali, by w rundzie wiosennej miejsce na koszulkach piłkarzy, w którym powinien znajdować się herb pozostało puste, aż do momentu wykupienia go od syndyka.

Piłkarze łódzkiego klubu zaprosili sympatyków z Krosna na swoje mecze, przede wszystkim na inaugurację nowego stadionu Widzewa. Podczas rozmowy padła propozycja, by zorganizować spotkanie piłkarzy z młodymi adeptami krośnieńskich szkółek piłkarskich Beniaminek i KAP Bardomed, pomysł podchwycił kierownik drużyny i być może dojdzie do takiego spotkania w trakcie zgrupowania. Zawodnicy podkreślili, że podoba im się poziom infrastruktury sportowej w Krośnie i przyjęcie przez krośnieńskich działaczy.

Widzewiacy zachęcali również do przyjścia na mecz sparingowy z drużyną Karpat Krosno, który odbędzie się w środę o 18:00. Sparing ma być rozegrany na Euroboisku przy ul. Bursaki. W czwartek natomiast piłkarze udadzą się do Rzeszowa na spotkanie ze Stalą Rzeszów, po którym wrócą do Łodzi.

Widzew Łódź to czterokrotny mistrz Polski, uczestnik fazy grupowej Ligi Mistrzów, wielokrotny uczestnik europejskich pucharów: Pucharu Europy, Pucharu UEFA, Pucharu Intertotto czy Pucharu Zdobywców Pucharów. Dzięki międzynarodowym sukcesom w latach 80-tych i 90-tych zyskał wielu kibiców w całej Polsce, również w Krośnie. W 2015 roku z powodu kłopotów finansowych klub występujący do niedawna w Ekstraklasie upadł. W jego miejsce powołano nowy podmiot - Stowarzyszenie Reaktywacja Tradycji Sportowych Widzew Łódź, który w obecnym sezonie występuje w IV lidze, jednak działacze starają się, by klub powrócił na swoje miejsce w polskiej piłce.

Zgrupowanie piłkarzy Widzewa Łódź gości Hotel Nafta Krosno.

tj
Fot. Tomek Jerzak

4 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj