Logo
Wydrukuj tę stronę

Karpaty zremisowały z Widzewem [FOTO]

Karpaty zremisowały z Widzewem [FOTO] Fot. Tomek Jerzak

Karpaty Krosno zremisowały 1:1 z IV-ligowym Widzewem Łódź, który od soboty przebywa na zgrupowaniu w Krośnie. Bramkę dla Karpat zdobył Dawid Cempa.

W środę, o godz. 18 rozegrano spotkanie towarzyskie pomiędzy Karpatami Krosno a Widzewem Łódź. Mimo, że był to mecz sparingowy, cieszył się sporym zainteresowaniem publiczności, w szczególności mieszkających w okolicy kibiców łódzkiej drużyny. Obie drużyny są na etapie przygotowań do rundy wiosennej.

W pierwszej połowie zdecydowanie lepszym zespołem byli goście, którzy kontrolowali przebieg spotkania, jednak to Karpaty zdobyły pierwszą bramkę. Bramkarza Widzewa strzałem w długi róg pokonał Dawid Cempa. Łodzianie jeszcze przed przerwą zdołali doprowadzić do wyrównania. W polu karnym krośnian zawodnik Widzewa, Kowalczyk był faulowany przez Zbigniewa Dąbka. Jedenastkę pewnie wykonał Mariusz Zawodziński. W drugiej połowie nastąpiło sporo roszad w obu zespołach, co spowodowało wiele chaosu w grze. Wraz z upływem czasu coraz bardziej widoczna stawała się przewaga Karpat, jednak krośnianie nie potrafili udokumentować jej golem. Najbliżej zdobycia bramki był Marek Fundakowski, jednak jego strzał wylądował na poprzeczce.

Łódzka drużyna dzisiaj (czwartek, 25.02) zakończyła obóz w Krośnie. Trener zespołu, Marcin Płuska zrezygnował z porannego treningu. Widzew po odprawie technicznej i obiedzie uda się do Rzeszowa, gdzie rozegra sparing ze Stalą Rzeszów. Szkoleniowiec w rozmowie z portalem widzewtomy.net dobrze ocenia dotychczasową pracę swoich piłkarzy, ale nie ukrywa, że jeszcze sporo przed nimi.

- Zawodnicy są już trochę znużeni obozem przygotowawczym i nieco zmęczeni. Niedługo wracamy już do Łodzi i będziemy schodzić z obciążeń. Może być więc tylko lepiej, gdy złapiemy więcej świeżości. Wciąż przed nami jednak dużo pracy - podsumował Płuska. - Widać, że zaczyna tworzyć się już zespół. Teraz wszystko w rękach naszych masażystów - Asi i Marcina - żeby do jutra postawili piłkarzy na nogi - dodał łódzki szkoleniowiec.

Karpaty w sobotę zmierzą się z III-ligową Wisłą Sandomierz. Do tej pory w spotkaniach sparingowych krośnianie przegrywali z wyżej notowanymi rywalami, z I-ligowym Rozwojem Katowice 0:4 i z II-ligowym Nadwiślanem Góra 0:5. Lepsi byli natomiast od IV-ligowego LKS-u Pisarowce (4:2) i Iwonki Iwonicz (6:1).

Karpaty Krosno - Widzew Łódź 1:1 (1:1)
16′ Dawid Cempa - 22′ Mariusz Zawodziński (k)

Karpaty:
Stępień - Szkatuła, Dąbek, Balul, Krupa - Paszek, Nikanowicz, Szombierski, Wolański, Cempa - Makowski oraz Lichoń, Jarząb, Skiba, Siepierski, Fundakowski, Wojczuk

Widzew:
Sokołowicz (46′ Choroś ) - Tlaga (62′ Gromek), Czaplarski, (46′ Dudała), Zieleniecki (46′ Bargieł), Gromek (31′ Bartos) - Kozieł (46′ Możdżonek, 74′ Kaczyński), Rodak (62′ Okachi), Zawodziński (62′ Bończak) - Budka (46′ Bartosiewicz, 74′ Puchalski), Kowalczyk (62′ Bondara), Strus (46′ Kralkowski, 72′ Pochyba).