KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Inauguracja drugiej edycji rozgrywek "PROFBUD Ligi"

Inauguracja drugiej edycji rozgrywek "PROFBUD Ligi" Fot. archiwum PROFBUD Liga

W sobotę (12 listopada) w "Hali Krosno" zainaugurowano drugą edycję "PROFBUD Ligi" - rozgrywek piłkarskich dla dzieci z roczników od 2006 do 2009.

REKLAMA


Sezon zimowy dla 48 drużyn zapowiada się niezwykle ciekawie. Do Krosna w sobotę i niedzielę zawitały zespoły nie tylko z Podkarpacia, ale także i z Małopolski.

Młodzi zawodnicy i zawodniczki m.in. z Rzeszowa, Sanoka, Jasła, Nowego Sącza, Dębicy oraz mniejszych miejscowości świetnie bawili się i podnosili swoje umiejętności grając w piłkę nożną. W sumie w 1 kolejce rozegrano 120 pojedynków, w których piłka aż 500 razy wpadała do bramki. Na murawę wybiegło blisko 720 młodych adeptów futbolu, a łączna liczba minut rozegranych spotkań wyniosła ponad 1200.

W tegorocznej edycji drużyny w każdej z czterech kategorii wiekowych zostały podzielone na dwie grupy, po trzech kolejkach nastąpi podział na "Ligę Mistrzów" i "Ligę Europy", który będzie sprzyjał rozwojowi wszystkich uczestników. Po 1 kolejce w swoich grupach liderują: Beniaminek I Krosno i Beniaminek II Krosno (U-11), Sandecja Nowy Sącz i AP Sanok (U-10), Stal Mielec i Beniaminek II Krosno (U-9) oraz DAP Dębica i Tempo Nienaszów (U-8).

- Zainaugurowaliśmy PROFBUD LIGĘ w sezonie 2016/2017, jest mi niezmiernie miło jako organizatorowi powitać wszystkie 48 drużyn, życzyć im powodzenia i mnóstwa pięknych chwil na naszym obiekcie. Trochę zmodyfikowaliśmy sam system rozgrywek. Zwiększyliśmy ilość do 12 drużyn w lidze, ale podzieliliśmy ją na dwie grupy tak, aby sprzyjało to rywalizacji i w późniejszym etapie lepszemu rozwojowi każdego z zawodników. Bo musimy pamiętać, że ta liga stworzona jest z myślą o dzieciach i ich rozwoju. Myślę, że w tym sezonie liga jest dynamiczniejsza, bardziej płynna i poukładana. Wyciągnęliśmy wnioski z poprzedniego roku i według mnie wyszło na plus. Liga jest przeznaczona dla kategorii wiekowych od U-8 do U-11. Młodsze dzieci mają jeszcze czas na rywalizację, a starsze kategorie grają już w Lidze Młodzika i gra po 4 czy 5 zawodników nie sprzyja do końca ich rozwojowi. Widać pozytywny wydźwięk, głosy jakie do nas dochodzą sprawiają, że mamy zamiar rozwijać tą ligę. Bardzo liczymy na wsparcie instytucji oraz firm, które chciałyby się zaangażować i pomóc w tym projekcie. Serdecznie zapraszam wszystkich sympatyków sportu, a zwłaszcza piłki nożnej w każdą sobotę i niedzielę do Hali Krosno, by zobaczyć, jak wyglądają nasze rozgrywki - mówi Paweł Tomkiewicz, organizator turnieju.

Wyniki 1 kolejki dostępne są na stronie Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno www.beniaminek.org w zakładce "Profbud Liga".

wk
Fot. archiwum PROFBUD Liga

  • autor: wk

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?