KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Turniej o Puchar Sławomira Peszki rozegrany w Jedliczu

Turniej o Puchar Sławomira Peszki rozegrany w Jedliczu Fot. UG Jedlicze

Beniaminek Krosno okazał się najlepszy podczas Pierwszego Turnieju o Puchar Sławomira Peszki, który odbył się w grudniu w Jedliczu. W meczu finałowym spotkali się z zawodnikami Akademii Piłkarskiej Bardomed z Krosna. W turnieju brały udział także drużyny z Ukrainy i Słowacji.

REKLAMA


Sławek Peszko swoją karierę piłkarską rozpoczynał właśnie w Nafcie Jedlicze. Następnie reprezentował barwy takich klubów jak: Wisła Płock, Lech Poznań, FC Köln, Wolverhampton, czy Parma. To także 42-krotny reprezentant Polski.

Pierwszy Międzynarodowy Turniej w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Sławomira Peszki odbył się 27 grudnia 2016 na obiektach GOSiR Jedlicze. Otwarcia zawodów dokonał Sławomir Peszko oraz burmistrz gminy Jedlicze, Jolanta Urbanik.

Obecność uczestnika Mistrzostw Europy 2016, obecnie gwiazdy Lechii Gdańsk, wywołała wśród publiczności i zawodników dodatkowe emocje. Młodzi piłkarze próbowali pokazać pełnie swych umiejętności. W turnieju udział wzięły drużyny z Polski, Ukrainy oraz Słowacji z rocznika 2005 i młodsi.

Podziału zespołów na grupy, podczas uroczystego losowania, dokonali burmistrz gminy, Jolanta Urbanik oraz patron imprezy, popularny "Peszkin".

W grupach rozgrywano mecze na zasadach każdy z każdym (2x12 min.). Do fazy pucharowej rozgrywek awansowały po dwie najlepsze drużyny.

O puchar zagrały zespoły z krośnieńskich szkółek piłkarskich, Beniaminek i Bardomed. Mecz finałowy dostarczył wielu emocji. Wynik końcowy 1:0 dla zespołu Beniaminka najlepiej pokazuje, że poziom obu ekip był bardzo zbliżony.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Szkółka Piłkarska Beniaminek Krosno,
2. Krośnieńska Akademia Piłkarska Bardomed,
3. Białe Orły z Łanowic (Ukraina),
4. FK Svidnik (Słowacja),
5-6. Szkółka Piłkarska UKS Koniczynka Krosno,
5-6. UKS Wojak Wojaszówka,
7-8. Akademia Piłkarska Sławomira Peszki,
7-8. ZKS Nafta Splast Jedlicze.

Przyznano także wyróżnienia indywidualne:
- Król strzelców: Wojciech Kotulak,
- Najlepszy bramkarz: Mikołaj Janusz,
- Najmłodszy zawodnik: Szymon Preis,
- Najlepszy zawodnik turnieju: Cina Tobias Frederik.

Na zakończenie odbyło się uroczyste wręczenie pucharu dla zwycięzców, który ufundowała firma DECOR. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, puchary i dyplomy, a najlepsze drużyny nagrody rzeczowe ufundowane przez Sławka oraz organizatorów. Każdy z obecnych mógł skorzystać z okazji i zadać piłkarzowi gdańskiej Lechii kilka pytań. Kolorytu rywalizacji dodały występy zespołów tanecznych "Mini Iskierki" i "Iskierki" pracujące pod opieką Sylwii Kilar.

- Sławek wykazał się wielkim sercem także poza boiskiem. Podczas pobytu w rodzinnych stronach wsparł leczenie małej dziewczynki. Dwie kolejne rodziny otrzymały wyposażenie domowe i podstawowe produkty spożywcze - podkreśla Mateusz Szarek z UG Jedlicze.  

Organizatorem turnieju były gmina Jedlicze i Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jedliczu.

pd
Fot. UG Jedlicze

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?