KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

13-letni zawodnik Beniaminka Krosno w Manchester United!

13-letni zawodnik Beniaminka Krosno w Manchester United! Fot. Beniaminek Krosno

13-letni Antek Kozubal z Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno leci do Anglii na zaproszenie Manchesteru United, jednego z największych klubów piłkarskich na świecie. Od 4 do 9 kwietnia weźmie udział w sesjach treningowych Manchesteru!

REKLAMA


Antek to pierwszy polski zawodnik z pola w tych kategoriach wiekowych, który będzie testowany przez Manchester United. - Skaut United na Europę środkowo-wschodnią, stwierdził, że tylko zawodnik Beniaminka z obserwowanych przez ostatnie miesiące zawodników z Polski, Węgier i Słowacji spełnił kryteria, które pozwalają, by ocenili go trenerzy na Old Trafford. Dla naszej rozwijającej się cały czas akademii to ogromna mobilizacja do pracy. To wielka szansa dla samego młodego zawodnika, który jest kandydatem na piłkarza - mówi Grzegorz Raus, dyrektor Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno.

- Dla takich chwil warto było zakładać Beniaminka. Jesteśmy dumni z naszego zawodnika, który rozpoczął treningi w wieku 6 lat w Beniaminku. Szacunek dla rodziny Antka, która mocno wspiera go w rozwoju, wszystkich trenerów w naszej akademii, którzy trenowali i trenują tego utalentowanego zawodnika, jego kolegów z drużyny i dobrych ludzi, których spotkał na swojej drodze i wywarli na niego pozytywny wpływ - dodaje Raus.

13-latkowi w podróży do Anglii, a także w czasie sesji treningowych Manchesteru United będzie towarzyszył tata, Dominik Kozubal. Manchester pokrywa pokrywa wszystkie koszty, włącznie z przelotem. Daje również szansę obejrzenia meczu Manchester United-Everton 4 kwietnia.

To nie jedyny zawodnik obserwowany przez znane marki europejskie i najlepsze akademie w kraju.

- To jasny sygnał dla ludzi pracujących w cały czas budowanej Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno, rodziców, którzy nam ufają i inwestują w rozwój swoich dzieci oraz naszych przyjaciół z grupy Profbud, że warto stawiać na Beniaminka Krosno. Naszą misją jest "Kopalnia Talentów". Czym jest talent? Należy przeczytać książkę Rasmusa Ankersena o takim samym tytule i wyciągnąć wnioski. My już to w Beniaminku zrobiliśmy - podkreśla dyrektor akademii piłkarskiej z Krosna.

- Zakładając jako młody trener Beniaminka w 2007 roku, cieszyłem się że możemy coś zrobić dla rozwoju futbolu w Krośnie. Po kilku latach zrozumiałem, że możemy robić wielkie rzeczy. Futbol to piękna gra, a w życiu piękne są tylko chwile. Jedną z nich było otworzenie i przeczytanie maila od szefa skautingu Akademii Manchester United. Antek już byłeś na Wyspach. Pokaż na Old Trafford, jak chłopaki z Krosna grają w piłkę! - mówi Raus.

Manchester United to jeden z największych klubów piłkarskich na świecie i najbardziej utytułowany klub w Anglii. W 139-letniej historii może poszczycić się między innymi 20 tytułami mistrza Anglii, 12 pucharami kraju i 3 triumfami w Lidze Mistrzów. Nieodzowną częścią tożsamości „Czerwonych Diabłów” jest szkolenie i odważne stawianie na młodych piłkarzy. Na stadionie Old Trafford wychowały się ikony światowego futbolu. Wśród nich m. in. George Best, Ryan Giggs, Paul Scholes czy David Beckham. Najnowszą historię piszą obecnie kolejni gracze, którzy zbierali w United pierwsze szlify, a są to najdroższy zawodnik w historii dyscypliny, Paul Pogba czy rewelacyjny Marcus Rashofrd. Niesamowita tradycja objawia się też w liczbach. Chociaż trudno w to uwierzyć, w kadrze meczowej znajduje się chociaż jeden wychowanek akademii już od… 3851 spotkań, czyli blisko 80 lat!

pg/red.

 • autor: pg/red.

4 komentarzy

 • ruch to zdrowie

  Lucyna i pewnie ma teraz skoliozę i nie może się oderwać od monitora komputera :)
  Skąd was tyle żółci i żalu. Że wam w życiu nie wyszło?
  A tego chłopaka ktoś zaprosił do Manchesteru tylko dlatego że to niby wnuk Pana Kozubala? :)

  Gratulacje Antek - rozwijaj swoją pasję. Udanego wyjazdu!!!

  Zgłoś nadużycie ruch to zdrowie wtorek, 04, kwiecień 2017 21:41 Link do komentarza
 • lucyna

  jak mój syn chodził do szkoły to wiecznie wf niebyło bo pan raus to na meczu to na treningu to turniej i tak wkoło ktoś powinien to posprawdzać o co to chodzi

  Zgłoś nadużycie lucyna wtorek, 04, kwiecień 2017 21:13 Link do komentarza
 • x

  Przecie to wnuk byłego piłkarza i trenera Karpat Janusza Kozubala......byle kto tam nie trafił......Belmont Extra

  Zgłoś nadużycie x wtorek, 04, kwiecień 2017 10:39 Link do komentarza
 • janek

  nieróbcie z młodego jakiejś gwiazdy bo jeszcze mu troche brakuje, a pan Raus niech się zajmie nauką wf w szkole bo jak narazie to szkoła to tak na doczepke jest i dzieci tylko cierpią

  Zgłoś nadużycie janek poniedziałek, 03, kwiecień 2017 21:32 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?