KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Trwają zapisy do Beniaminek Kids Ligi!

Trwają zapisy do Beniaminek Kids Ligi! Fot. archiwum Beniaminek Kids Liga

Nowoczesna Hala Krosno  już po raz trzeci będzie gospodarzem turnieju Beniaminek Kids Liga. Z edycji na edycję turniej nabiera coraz większego rozmachu stając się największą tego typu imprezą w regionie. Grad bramek, emocje i wspaniałe nagrody przyciągają na nowoczesny obiekt całe rodziny.

REKLAMA


- Turniej skierowany jest do wszystkich dzieci. W przeciwieństwie do innych tego tupu  imprez, Beniaminek Kids Liga daje możliwość rywalizacji dzieciom średniozaawansowanym, a nawet początkującym. Oprócz dzieci zrzeszonych w klubach sportowych w turnieju udział biorą drużyny szkolne, osiedlowe , parafialne , harcerskie i inne - mówi Artur Urbanek, trener Beniaminka Krosno.

- Formuła rozgrywek nie wyklucza słabszych drużyn na samym początku.. Każdy z uczestników turnieju otrzymuje pamiątkowy medal a finaliści zdobywają główne nagrody. Beniaminek Kids Liga to przede wszystkim świetna zabawa! - dodaje.

W dwóch poprzednich edycjach uczestniczyło 47 drużyn. Na murawie w "Hali Krosno" zagrało ponad 500 dzieci. W sumie w rozgrywkach "Beniaminek Kids Ligi" rozegrano już ponad 800 spotkań.

Rozgrywki "Beniaminek Kids Ligi" odbywać się będą w czterech kategoriach wiekowych:
- U-14: dzieci urodzone w 2004 roku i młodsze,
- U-12: dzieci urodzone w 2006 roku i młodsze,
- U-10: dzieci urodzone w 2008 roku i młodsze,
- U-8: dzieci urodzone w 2010 roku i młodsze.

Zapisy trwają do 22 września. 1 października planowany jest start rozgrywek i pierwsze piłkarskie emocje!

Pobierz: regulamin - Beniaminek Kids Liga 2017 | załącznik nr 1 | załącznik nr 2

Informacje dotyczące zapisów do III edycji "Beniaminek Kids Ligi znajdziecie również na www.beniaminek.org. Wszystkie mecze rozgrywane będą w "Hali Krosno" (Krosno, ul. Bohaterów Westerplatte 20) na boiskach ze sztuczną murawą najwyższej klasy Premier Turf SX60 posiadającą certyfikat FIFA 2 STAR.

Aby zachęcić niezdecydowanych i przekazać idee turnieju Beniaminek Kids Liga, przedstawiamy 5 powodów dla których warto grać w piłkę, ale mniej oficjalnych,  takich, które są ważne dla taty i mamy młodego piłkarza.
 
1. Szacunek. Grając w piłkę, już od najmłodszych lat dziecko uczy się szacunku do trenera i kolegów z drużyny. Bez szacunku nie ma mowy o współpracy.

2. Pokora. Każdy młody piłkarz na pewno nie raz posmakuje goryczy porażki. Takie doświadczenia uczą pokory i uświadamiają, że jeszcze długa droga przed nim.

3.Współpraca w grupie. Piłka to jeden z tych sportów, które doskonale przygotowują do współpracy w grupie. Grając z kolegami, młody człowiek uczy się, że nie jest centrum wszechświata, a najlepsze efekty przynosi współpraca z drużyną

4. Wytrwałość. Jeśli rodzice towarzyszą młodemu piłkarzowi w chwilach radości i smutku, wspierają go po przegranym meczu, to z czasem nasza pociecha może nauczyć się wytrwałości w dążeniu do celu

5. Wspomnienia. Już mamy ich dziesiątki. Każde jest ważne, każda chwila radości, łzy które same lecą po strzelonym hattricku, smutna mina po przegranym meczu, to bezcenne wspomnienia. Nie da się ich kupić za żadne pieniądze.

- Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w turnieju - mówi trener, Artur Urbanek.

red.
Fot. archiwum Beniaminek Kids Liga

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?