Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Srebro Beniaminka w mocno obsadzonym turnieju!

Srebro Beniaminka w mocno obsadzonym turnieju! Fot. Ł. Piękoś

Przez dwa dni młodzi piłkarze ze wszystkich zakątków Polski oraz zagraniczni goście ze Słowacji i Ukrainy rywalizowali na murawie w "Hali Krosno". W turnieju "Beniaminek Krosno Cup U-10" zagrała bardzo mocna stawka drużyn.

REKLAMAKońcowy triumf przypadł drużynie Akademii Piłkarskiej Reissa, która w Krośnie prezentowała się znakomicie i w fazie finałowej wygrała "Grupę Złotą"! Na drugim stopniu podium stanęli równie świetnie radzący sobie na murawie gospodarze z Beniaminka Krosno, a na trzecim zawodnicy FASE Szczecin. Rywalizacja była bardzo wyrównana, tuż za wspomniana trójką uplasowała się Akademia Piłkarska KGHM Zagłębie Lubin. Kolejne miejsca przypadły Arkonii Szczecin i Hutnikowi Kraków. Tak wyglądała dwudniowa rywalizacja w turnieju "Beniaminek Krosno Cup U-10"!

Trochę statystyki
W 81 rozegranych spotkaniach padło 379 bramek, co daje średnią 4,68 gola na mecz. W sumie wszystkie mecze trwały 1782 minuty, czyli przez dwa dni zawodnicy spędzili 15 godzin na murawie grając równocześnie na dwóch boiskach! W turnieju zagrało 203 zawodników.

Beniaminek w dobrej formie
Świetnie w turnieju spisywali się chłopcy z Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno. Drużyna prowadzona przez trenerów Pawła Tomkiewicza i Kamila Chmielowskiego wygrała rywalizację w bardzo mocno obsadzonej grupie A, pokazując charakter i niesamowitą chęć zwycięstwa w trzech meczach, w których to rywale pierwsi strzelali gole, a krośnianie potrafili odrobić straty i zdobyć cenne punkty. W niedzielę podczas fazy finałowej Beniaminek zagrał z najlepszymi zespołami turnieju, a ozdobą piłkarskich zmagań w Krośnie był pojedynek z triumfatorem turnieju Akademią Piłkarską Reissa wygrany przez gospodarzy 1:0.

Wyniki spotkań z udziałem Beniaminka - faza grupowa:
- Beniaminek Krosno - FCB Escola Varsovia 2:4 (Pelczarski, Kobosz),
- Beniaminek Krosno - Jaguar Gdańsk 2:1 (Pelczarski, Majewski),
- Beniaminek Krosno - FASE Szczecin 3:3 (Prajsnar, Kobosz, Majewski),
- Beniaminek Krosno - Jagiellonia Białystok 3:0 (Krowicki 2, Kobosz),
- Beniaminek Krosno - FC Lwów 4:3 (Majewski 2, Pelczarski, Cecuła).

Wyniki spotkań z udziałem Beniaminka - faza finałowa:
- Beniaminek Krosno - Zagłębie Lubin 2:2 (Pelczarski, Krowicki),
- Beniaminek Krosno - Hutnik Kraków 3:0 (Cecuła, Michalik, Kobosz),
- Beniaminek Krosno - Arkonia Szczecin 3:1 (Majewski, Michalik, Pelczarski),
- Beniaminek Krosno - Akademia Piłkarska Reissa 1:0 (Majewski).

Beniaminek reprezentowali: Jakub Borowski, Julian Cecuła, Patryk Delimat, Piotr Knap, Antoni Kobosz, Miłosz Krowicki, Nikodem Majewski, Aleks Michalik, Paweł Pelczarski, Patryk Prajsnar. Trenerzy Paweł Tomkiewicz i Kamil Chmielowski.

Klasyfikacja końcowa turnieju "Beniaminek Krosno Cup U-10":
1. Akademia Piłkarska Reissa,
2. Beniaminek Krosno,
3. FASE Szczecin,
4. Zagłębie Lubin,
5. Arkonia Szczecin,
6. Hutnik Kraków,
7. Olympic Wrocław,
8. Karpaty Lwów,
9. BKS Lublin,
10. Jaguar Gdańsk,
11. FCB Escola Varsovia,
12. DAF Rzeszów,
13. Jagiellonia Białystok,
14. Sandecja Nowy Sącz,
15. FC Lwów,
16. Pogoń Szczecin,
17. Wisła Kraków,
18. MFK Zemplin Michalovce.

W "Najlepszej Siódemce Turnieju", czyli wśród wyróżniających się zawodników znaleźli się "Król Strzelców" Wojciech Szymczak (Akademia Piłkarska Reissa), "Najlepszy Bramkarz" Hubert Sieniecki (FASE Szczecin) oraz Franciszek Bielecki (BKS Lublin), Mateusz Chmielowiec (Zagłębie Lubin), Piotr Knap (Beniaminek Krosno), Dawid Wąsala (Olympic Wrocław) i Jakub Zawadzki (Arkonia Szczecin).

Nagrody wręczali prezydent Krosna Piotr Przytocki, właściciele Dworu Ostoia Agnieszka i Michał Tomaszewski, Katarzyna Bienia z urzędu miasta Krosna, dyrektor Euromed i radny miasta Witold Skiba, Paweł Pacyga z firmy Auto Spektrum, Józef Jędrzejczyk z OZPN Krosno oraz trener krośnieńskich drużyn młodzieżowych i seniorskich Wojciech Hejnar.

Więcej informacji, zdjęć i ciekawostek dotyczących turniejów "Beniaminek Krosno Cup" można znaleźć na www.facebook.com/BeniaminekKrosnoCup

wk, pd, red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj