Logo
Wydrukuj tę stronę

Zabrakło szczęścia

Tymi słowami można podsumować cały dzień zmagać drużyny AFC Guzikówka sportkrosno.pl, która w ostatnią niedzielę (17.01), wyjechała do stolicy naszego województwa, na II Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia w Futsalu.

Guzikówka wyjeżdżała na turniej głodna sukcesu: - Naszym celem jest minimum wyjście z grupy, czyli gra w ćwierćfinałach, choć mamy wielką ochotę znaleźć się w pierwszej czwórce i myślę, że przy odrobinie szczęścia, jesteśmy w stanie to osiągnąć – powiedział Mariusz Sabatowski.

Mecze rozgrywane były 2 x po 7 minut „brudnej gry” (ostatnia minuta 2 połowy zatrzymywana). 2 pierwsze drużyny z 4 grup awansowały do ćwierćfinałów. W turnieju wzięło udział 16 drużyn: Góral W.G. Przemyśl (obrońca tytułu), Panorama GSM Tarnów, Lumbaro Tarnów (obstawiany w finałowej czwórce), Polonia Rzeszów, Akademia Futsalu Tarnów, Res-Gest Rzeszów, AFC Guzikówka sportkrosno.pl, Instalator Przeworsk, Fair Play Mielec, Gaztar Tarnów, Polbud Rzeszów, Tomy Więcpol Rzeszów, Heiro Rzeszów, Harnaś Błonie Sanok, Planeta Korczyna oraz Zespół Rzeszów.

Pierwszym przeciwnikiem Krośnian był Instalator Przeworsk (III miejsce w ubiegłorocznym turnieju). Początek spotkania Guzikówka przespała – w 5 minucie Instalator prowadził już 2 bramkami. Był to kubeł zimnej wody dla podopiecznych Przemysława Koszelnika i Mariusza Sabatowskiego. Druga połowa, w wykonaniu Krośnian, wyglądała lepiej. W 10 minucie Izolator dorzucił jeszcze jedno oczko, celnym strzałem w dalszy róg bramki.

W oczekiwaniu na kolejne spotkanie drużyny sportkrosno.pl, na boisku grały drużyny z Korczyny i Sanoka. Korczyna strzeliła bramkę już w 2 minucie spotkania. Niestety, nie potrafiła utrzymać prowadzenia do końca meczu – w 12 minucie drużyna Zespół Rzeszów wyrównała, a minutę później  prowadziła już 2-1. Sanoczanie zagrali bardzo dobre pierwsze spotkanie z drużyną Heiro Rzeszów, remisując 1-1.

Wyciągając wnioski z pierwszego meczu i obserwacji przeciwnika (Akademia Futsal Tarnów, która wygrała z Res-Gast Rzeszów 2-1), drużyna Guzikówki, postawiła na twardą obronę oraz szybkie ataki. Obie drużyny, przez całe spotkanie, próbowały zdobyć bramkę rozstrzygającą. Pierwszą sytuację do zdobycia bramki wypracował Pulnar (w 2 minucie) – niestety został zablokowany. Bardzo dobrą okazję do strzelenia bramki miał Tarnów w 12 minucie, kiedy to zawodnik zamarkował uderzenie i bramkarz Mariusz Sabatowski „położył się na parkiecie”. Przeczuwając zamiary przeciwnika (asekurował wyciągniętą ręką pole do strzału), szybko wstał i zdołał powstrzymać napastnika Tarnowa. Dopiero w 13 minucie, po asyście Łuszcza, bramkę zdobył Pulnar.

W kolejnej przerwie gry Krosna, Heiro Rzeszów rozgromił Planetę Korczyna 4-1 (powtórzyła się sytuacja z wcześniejszego spotkania Korczyny – prowadzenie przez kilka minut a następnie załamanie obrony), Harnaś z kolei poległ z drużyną Zespół Rzeszów 0-3.

W ostatnim meczu fazy grupowej Guzikówka walczyła o punkty z drużyną Res-Gast Rzeszów. Podbudowani zwycięstwem z Akademią, Krośnianie powielili taktykę z wcześniejszego meczu. Owocem tego było zdobycie 2 bramek w pierwszej połowie. Res-Gast nawiązał walkę w pierwszych minutach 2 połowy, efektem tego była bramka dla Rzeszowa. Na odpowiedź Krosna nie trzeba było długo czekać. Szybki atak ze strony zespołu i na tablicy widniał wynik 3-1 dla Krosna. W tym momencie Guzikówka trochę zwolniła – wykorzystał to rywal i zaczął odrabiać straty – najpierw strzelając 2 bramkę a następnie tworząc kilka bardzo niebezpiecznych sytuacji podbramkowych. Ostatecznie Guzikówka wygrała 3-2.

Przed meczem Izolatora Przeworsk z Akademią Futsal Tarnów rozgrywane było spotkanie grupy C pomiędzy Planetą Korczyna i Harnaś Błonie Sanok. Drużyna z Sanoka (4 punkty) zwyciężyła 4-2 nad Korczyną (0 punktów). Obie te drużyny nie awansowały do ćwierćfinałów.

Krośnianie zdobyli 6 punktów i stosunek 3-4 w bramkach (-1). Mogli wejść do ćwierćfinałów w przypadku wygrania lub remisu Izolatora. Niestety, Przeworsk odpuścił ostatnie spotkanie w fazie grupowej, przegrywając 0-2 z Akademią. To pomieszało szyki Krośnian (3 drużyny w tabeli posiadały po 6 punktów – liczyły się małe punkty, Izolator miał +2 (w bramkach 4-2) i Akademia +2 (4-2 w bramkach)). W tym układzie to one wchodziły do ćwierćfinałów.

Ostatecznie do półfinałów zakwalifikowały się drużyny: Tomy Więcpol Rzeszów, która wygrała z  Polonią Rzeszów 2-0; Zespół Rzeszów wygrywając z Instalatorem Przeworsk 3-0; Lumaro Tarnów pokonując Polbud Rzeszów 3-1, Akademia Futsal Tarnów, która przegrała z Heiro Rzeszów 0-0 (karne 3-4).

Trzecie miejsce zdobyła drużyna Heiro Rzeszów, która pokonała drużynę Zespół Rzeszów 5-4. W finale Tomy Więcpol Rzeszów pokonał Lumaro Tarnów 1-0. Najlepszym strzelcem turnieju został Maca Konrad (Zespół Rzeszów), a najlepszym bramkarzem Więcek Bartłomiej (Tomy Więcpol Rzeszów).