Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

KALH: Finał sezonu 2009/2010

W piątek, 26 marca, zakończył się siódmy już sezon Krośnieńskiej Amatorskiej Ligi Halowej. W barażach AKS Jedlicze przegrało z Mad Dogs, a Greinplast zwyciężył dopiero po serii rzutów karnych, pretendenta do pierwszej ligi, EL Kros. W międzyczasie odbył się turniej towarzyski pomiędzy reprezentacjami wszystkich trzech lig. Zwyciężyli pierwszoligowcy, zdobywając komplet punktów. Po zmaganiach na parkiecie nastąpiło wręczenie pucharów, statuetek oraz nagród dla wyróżnionych zawodników.

REKLAMA
W meczu barażowym o prawo gry w drugiej lidze trzecioligowi Mad Dogs okazali się lepsi od AKS Jedlicze, które ma za sobą nawet grę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Tamte czasy jednak minęły i w przyszłym sezonie będą musieli zadowolić się występami w III lidze. Mecz od początku prowadzony był pod dyktando „wściekłych psów”, którzy prowadzili już 2-0. AKS jednak otrząsnął się nieco i zaczął odrabiać straty, ale chyba brak sił w końcówce spotkania oraz dobra skuteczność przeciwników zadecydowały o tym, iż mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 3-4.

Drugi baraż był zdecydowanie bardziej emocjonujący. Obie drużyny prowadziły otwartą grę, co skutkowało dużą ilością sytuacji podbramkowych, strzałów i parad bramkarskich. Greinplast początkowo objął prowadzenie 2-0, ale, konsekwentną grą, EL Kros doprowadził do wyrównania. Wynik mógł jeszcze ulec zmianie, ale zawodnicy obu ekip kilkakrotnie trafiali w słupki lub minimalnie chybiali. Mecz zakończył się remisem, w związku z czym konieczne było rozegranie serii rzutów karnych, w których także było ciekawie. Początkowo to EL Kros wyszedł na prowadzenie, ale Greinplast wytrzymał presję i po 6 seriach zwyciężył i utrzymał się w pierwszej lidze.

W turnieju reprezentacji lig najlepsza okazała się pierwsza liga, która pokonała obie reprezentacje. Najwięcej bramek, bo aż 6, zdobył Zbigniew Mosoń z drugoligowych jeszcze Piwoszy Polanka.

Na zakończenie wieczoru wręczono puchary, statuetki i nagrody. Najbardziej okazały puchar otrzymała drużyna Mal-Bud1 Cortina Styl, która zwyciężyła ligę nie ponosząc ani jednej porażki. Wyróżnione zostały również vice mistrz PDS Sklepy S oraz, zdobywca trzeciego miejsca, AFC Guzikówka sportkrosno.pl. Pamiątkową statuetkę dla króla strzelców odebrał, zdobywca 27 goli, zawodnik Cortiny Wojciech Biały. Miano najlepszego bramkarza, w sezonie 2009/2010, również przypadło w udziale zawodnikowi mistrzów, a jest nim Tomasz Biały, który puścił w sezonie najmniejszą liczbę bramek – tylko 23. Najlepszym zawodnikiem ligi został wybrany gracz, od którego w bardzo dużym stopniu zależała postawa całego zespołu, który nie strzelił bramki w tylko jednym meczu, w którym wystąpił i który osiągnął imponującą średnią zdobytych goli na mecz - 2,33. Autorem wszystkich tych osiągnięć jest Tomasz Kolasiński, reprezentujący Bimbo. Nagrody za zdobycie największej ilości bramek otrzymali także: w drugiej lidze Łukasz Stec (Cellfast Turaszówka) i Zbigniew Mosoń (Piwosze Polanka – po 21 trafień) oraz w trzeciej lidze Hubert Ruszel (Team Jedlicze) 37 goli.

AKS Jedlicze – Mad Dogs 3-4 (1-2)
Bobusia, Twaróg, Skiba M. (samob.) – Skiba M. (2), Tereszkiewicz, Szajna

AKS Jedlicze: Frydlewicz, Guzik, Lenkiewicz, Cieślak, Bobusia, Matachowski, Twaróg, Słota
Mad Dogs: Rachwał, Szelc, Górski, Zatorski, Zygmunt, Skiba M., Tereszkiewicz, Szjana, Jakubowski

Greinplast – EL Kros 2-2 (1-0)
Witalec, Furtek – Gąsior, Pigoń

Greinplast: Szostak (ż), Ginter, Błażejowski, Bęben, Żmijewski, Błoniarz, Witalec, Młocek, Wnęk, Furtek
EL Kros: Folta, Szelc, Gąsior (ż), Chodorowski, Michalczyk, Kociuba, Pigoń
 

Więcej przyczytasz na www.sportkrosno.pl

Źródło: ligaskalh.radek.redhosti.pl
Foto: sportkrosno.pl

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj