KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

KALH: Finał sezonu 2009/2010

W piątek, 26 marca, zakończył się siódmy już sezon Krośnieńskiej Amatorskiej Ligi Halowej. W barażach AKS Jedlicze przegrało z Mad Dogs, a Greinplast zwyciężył dopiero po serii rzutów karnych, pretendenta do pierwszej ligi, EL Kros. W międzyczasie odbył się turniej towarzyski pomiędzy reprezentacjami wszystkich trzech lig. Zwyciężyli pierwszoligowcy, zdobywając komplet punktów. Po zmaganiach na parkiecie nastąpiło wręczenie pucharów, statuetek oraz nagród dla wyróżnionych zawodników.

REKLAMAW meczu barażowym o prawo gry w drugiej lidze trzecioligowi Mad Dogs okazali się lepsi od AKS Jedlicze, które ma za sobą nawet grę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Tamte czasy jednak minęły i w przyszłym sezonie będą musieli zadowolić się występami w III lidze. Mecz od początku prowadzony był pod dyktando „wściekłych psów”, którzy prowadzili już 2-0. AKS jednak otrząsnął się nieco i zaczął odrabiać straty, ale chyba brak sił w końcówce spotkania oraz dobra skuteczność przeciwników zadecydowały o tym, iż mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 3-4.

Drugi baraż był zdecydowanie bardziej emocjonujący. Obie drużyny prowadziły otwartą grę, co skutkowało dużą ilością sytuacji podbramkowych, strzałów i parad bramkarskich. Greinplast początkowo objął prowadzenie 2-0, ale, konsekwentną grą, EL Kros doprowadził do wyrównania. Wynik mógł jeszcze ulec zmianie, ale zawodnicy obu ekip kilkakrotnie trafiali w słupki lub minimalnie chybiali. Mecz zakończył się remisem, w związku z czym konieczne było rozegranie serii rzutów karnych, w których także było ciekawie. Początkowo to EL Kros wyszedł na prowadzenie, ale Greinplast wytrzymał presję i po 6 seriach zwyciężył i utrzymał się w pierwszej lidze.

W turnieju reprezentacji lig najlepsza okazała się pierwsza liga, która pokonała obie reprezentacje. Najwięcej bramek, bo aż 6, zdobył Zbigniew Mosoń z drugoligowych jeszcze Piwoszy Polanka.

Na zakończenie wieczoru wręczono puchary, statuetki i nagrody. Najbardziej okazały puchar otrzymała drużyna Mal-Bud1 Cortina Styl, która zwyciężyła ligę nie ponosząc ani jednej porażki. Wyróżnione zostały również vice mistrz PDS Sklepy S oraz, zdobywca trzeciego miejsca, AFC Guzikówka sportkrosno.pl. Pamiątkową statuetkę dla króla strzelców odebrał, zdobywca 27 goli, zawodnik Cortiny Wojciech Biały. Miano najlepszego bramkarza, w sezonie 2009/2010, również przypadło w udziale zawodnikowi mistrzów, a jest nim Tomasz Biały, który puścił w sezonie najmniejszą liczbę bramek – tylko 23. Najlepszym zawodnikiem ligi został wybrany gracz, od którego w bardzo dużym stopniu zależała postawa całego zespołu, który nie strzelił bramki w tylko jednym meczu, w którym wystąpił i który osiągnął imponującą średnią zdobytych goli na mecz - 2,33. Autorem wszystkich tych osiągnięć jest Tomasz Kolasiński, reprezentujący Bimbo. Nagrody za zdobycie największej ilości bramek otrzymali także: w drugiej lidze Łukasz Stec (Cellfast Turaszówka) i Zbigniew Mosoń (Piwosze Polanka – po 21 trafień) oraz w trzeciej lidze Hubert Ruszel (Team Jedlicze) 37 goli.

AKS Jedlicze – Mad Dogs 3-4 (1-2)
Bobusia, Twaróg, Skiba M. (samob.) – Skiba M. (2), Tereszkiewicz, Szajna

AKS Jedlicze: Frydlewicz, Guzik, Lenkiewicz, Cieślak, Bobusia, Matachowski, Twaróg, Słota
Mad Dogs: Rachwał, Szelc, Górski, Zatorski, Zygmunt, Skiba M., Tereszkiewicz, Szjana, Jakubowski

Greinplast – EL Kros 2-2 (1-0)
Witalec, Furtek – Gąsior, Pigoń

Greinplast: Szostak (ż), Ginter, Błażejowski, Bęben, Żmijewski, Błoniarz, Witalec, Młocek, Wnęk, Furtek
EL Kros: Folta, Szelc, Gąsior (ż), Chodorowski, Michalczyk, Kociuba, Pigoń
 

Więcej przyczytasz na www.sportkrosno.pl

Źródło: ligaskalh.radek.redhosti.pl
Foto: sportkrosno.pl

  • autor: ligaskalh.radek.redhosti.pl

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?