KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Colbico Polanka Mistrzem Południa

Colbico Polanka Kick In English zadebiutowała w tegorocznych Mistrzostwach Nike Playarena i wywalczyła tytuł Mistrza Południa. Zawodnicy z Krosna niespodziewanie pokonali faworytów turnieju ze Śląska. Teraz przed nimi kolejny Turniej, w Warszawie. Trzymamy kciuki!

REKLAMA


alt

Dla niewtajemniczonych: Nike Playarena jest to amatorska liga piłki nożnej sześcioosobowej. Mecze rozgrywane są systemem każdy z każdym, na orlikach i boiskach osiedlowych. Rozgrywki Nike Playarena to zawody, w których udział jest całkowicie darmowy i dostępny dla każdego. Na mecze zawodnicy umawiają się za pośrednictwem serwisu www.playarena.pl. Drużyny walczą o cenne punkty, dzięki którym mogą awansować do ogólnopolskich finałów Playarena Cup. Ilość drużyn, które dostają się  do turnieju, jest uzależniona od ilości rozegranych spotkań ligowych. Im więcej meczów, tym więcej drużyn pnie się do rozgrywek o tytuł Mistrza Polski Playarena.

alt

W sobotę (27 lipca) na obiektach treningowych Stadionu Śląskiego odbył się trzeci Półfinał Mistrzostw Polski Ligi Nike Playarena 2013. Do walki o mistrzostwo Regionu Południe przystąpiły łącznie 32 drużyny.

Czarnym koniem zawodów okazała się drużyna z Krosna, Colbico Polanka Kick In English! Co ciekawe, składa się ona wyłącznie z zawodników z krosnieńskiej dzielnicy Polanka. Debiutujący w turnieju krośnianie wyszli z fazy grupowej na 2 miejscu, pokonali przeciwników w fazie pucharowej i weszli do finału, w którym zmierzyli się z uważanymi za faworytów zawodnikami AC Hilda Chorzów.

alt

Szybko okazało się, że Colbico potrafi zaskoczyć. Drużyna z Polanki prowadziła 2:1. Decydujący moment w tym meczu nastąpił minutę przed ostatnim gwizdkiem sędziego, gdy Hilda zdobyła bramkę na 2:2, jednak sędziowie nie uznali trafienia. Kilka sekund później gola zdobył bramkarz Colbico - Tomasz Biały, który wykorzystał wyjście z bramki golkipera z Chorzowa, ustalając w ten sposób wynik spotkania na 3:1 dla swojego zespołu.

Tomasz Biały zdobył też tytuł “Bramkarz Turnieju”, a Wojciech Biały został Królem Strzelców.

Tomek Biały kapitan i założyciel drużyny komentuje sukces Colbico dla KrosnoCity.pl: - Tak na poważnie, mieliśmy cel wygrać chociaż jeden mecz w grupie, jednak udało się, po awansie do 1/16 daliśmy sobie jeden cel wygrać i być w 8 finalistów do Warszawy nawet sami zawodnicy przed 1/8 powiedzieli, że gramy ten mecz i jedziemy do domu, do tego w 1/4 i 1/2 finału nie mogliśmy liczyć na Wojtka Białego który jak się potem okazało został Królem Strzelców. Wojtek był kontuzjowany, odpoczywał przez dwa mecze, ale na finał przebrał się i zdobył jeszcze dwie bramki. Z tej strony chciałbym bardzo podziękować sponsorem bez których nie udało by nam się nawet pojechać do Chorzowa! Pana Andrzejowi Bobusia, Szkółce Piłkarskiej Kick In English, Delikatesy Centrum Krosno-Polanka - powiedział Tomek.

Mecze rozgrywane w ligach organizowanych przez Stowarzyszenie playarena.pl zyskują coraz większą renomę, a co za tym idzie skupiają coraz większą rzeszę piłkarzy, kibiców oraz działaczy.

Zawodnicy z Polanki chcą brać udział w różnorodnych turniejach piłkarskich na całym świecie, poszukują zatem sponsorów gotowych wspierać lokalny sport. W zamian proponują ekspozycję głównego Sponsora na oficjalnej stronie internetowej Klubu oraz portalach społecznościowych, reklamę na strojach, na oficjalnej stronie internetowej. Istnieje również możliwość umieszczenia nazwy firmy lub produktu sponsora w nazwie zespołu.

(pd)
Fot. Colbico

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?