Logo
Wydrukuj tę stronę

Szydełko: Wygrana była bardzo potrzebna

Trener Karpat Krosno Szymon Szydełko określił niedzielną wygraną z Polonią Przemyśl mianem 'bardzo potrzebnej'. Przełamana została passa czterech kolejek bez wygranej. W ramach 8. kolejki piłkarze Karpat pokonali u siebie plasującą się w strefie spadkowej Polonię wynikiem 2:0, sięgając po pierwszy komplet punktów w sezonie.

Bramki dla gospodarzy zdobyli Dawid Kuliga (33.) oraz Kamil Walaszczyk (55.). Spotkanie opóźniło się o 10 minut ze względu na protest piłkarzy Polonii w sprawie nieregularnych wypłat.

Po spotkaniu, trener Szymon Szydełko przyznał, że osiągnięcie pozytywywnego rezultatu w meczu ligowym było ekipie bardzo potrzebne. Zespół przegrał ostatnio m. in. w towarzyskim meczu z grającym w Ekstraklasie Piastem Gliwice.

Dostaliśmy w tamtym tygodniu dwa mocne ciosy od Stali Kraśnik i Piasta Gliwice, mówiąc bokserskim slangiem byliśmy 'liczeni', ale podnieśliśmy się. Duże brawa dla chłopaków, że zdołaliśmy pójść do przodu i zgarnąć trzy punkty, które dla nas są teraz jak tlen - powiedział Szydełko w wywiadzie dla oficjalnego serwisu Karpat.

Trener przyznał, że wygrana wcale nie była taka oczywista. Wskazał na groźbę błyskawicznych kontr Polonii. Sprawiając ogromne zaskoczenie sportowe i bukmacherske, Polonia ostatnio ograła wynikiem 7:0 Podlasie Bielsk Podlaski.

Dzięki zaliczce ze spotkania, Karpaty awansowały na 9. miejsce w tabeli III ligi (za serwisem 90minut.pl). Po siedmiu rozegranych spotkaniach, zespół ma na koncie 11 punktów.

Kolejną okazją na wzbogacenie dorobku punktowego jest zbliżający się mecz ze znajdującą się o trzy miejsca niżej Avią Świdnik. Wyjazdowe spotkanie odbędzie się 18 września o 16:00, a promocje piłkarskie obu zespołom dają porównywalne szanse na wywalczenie wygranej. Jeżeli osiągną to Karpaty, to do następnej kolejki mogą się szykować nawet z pierwszej 'piątki' tabeli.