Logo
Wydrukuj tę stronę

KAP, czyli Akademia Piłkarska dla dzieci w Krośnie

Były zawodnik Lechii Gdańsk szkoli młodych zawodników z Krosna. Krośnieńska Akademia Piłkarska powstała z myślą o dzieciach w wieku 5 do 13 lat. Zawodnicy podzieleni są na 5 grup wiekowych, a udział w Akademii to nie tylko piłka nożna.

REKLAMA


alt
Jakub Popielarz w meczu z hiszpańskim Villarreal

We wrześniu 2013 r powstała Krośnieńska Akademia Piłkarska stworzona dla dzieci w wieku od 5 do 13 lat. Założycielem Akademii jest Jakub Popielarz, 23 letni Krośnianin, który jeszcze dwa sezony temu występował w barwach ekstraklasowej Lechii Gdańsk.

Zapytany o to skąd taki pomysł, mówi: - Piłka nożna to moje całe życie. Chce przekazać dzieciom swoją wiedzę oraz doświadczenie, które zdobyłem podczas pobytu w Gdańsku. Oczywiście piłka piłką, ale wiem, że dzieci potrzebują w tym wszystkim również swobody, która pozwoli im odczuć prawdziwą radość z uprawiania sportu. Nie wyobrażam sobie, aby na dzieciakach w tak młodym wieku wywierać jakąkolwiek formę presji. Daleki jestem również od selekcji. Akademia jest przeznaczona dla każdego chętnego dziecka, które lubi aktywnie i miło spędzać czas - mówi Jakub Popielarz - Oczywiście pożądany jest rozwój sportowy, ale systematyczne treningi dają nie tylko rozwój możliwości fizycznych, ale przede wszystkim społecznych, gdyż pojawia się potrzeba współdziałania, podział obowiązków i element rywalizacji, które stymulują umysł dziecka w  najlepszy możliwy sposób - dodaje założyciel Akademii.

alt
KAP Bardomed podczas Karpackich Klimatów na dziedzińcu PWSZ

Akademia zrzesza wszystkie dzieciaki, również dziewczynki, pochodzące z Krosna i okolic. Zawodnicy są podzieleni na 5 grup wiekowych, co pokazuje jak duże zapotrzebowanie jest wśród dzieci na tego typu inicjatywy. Zajęcia w okresie zimowym odbywają się w halach przyszkolnych. Treningi przeprowadzane są w godzinach późno popołudniowych, aby rodzice mieli możliwość i czas dowieźć swoje pociechy.

Akademia nawiązała ścisłą współpracę z firmą Bardomed, która zabezpiecza opiekę medyczną dla dzieci i bardzo mocno wspiera działania Akademii na wszystkich płaszczyznach.

Nie tylko piłka
Mimo, że KAP Bardomed działa niespełna dwa miesiące to można zobaczyć wielką aktywność jaką wykazuje. W ostatnie wakacje podczas Karpackich Klimatów, dzięki gościnności PWSZ,  Akademia miała swoją strefę sportu ze sztucznym boiskiem na którym przez dwa dni imprezy obywały się mecze oraz pokazowe treningi.

alt

Bardomed otworzył strefę SPA i każdy chętny rodzic mógł skorzystać z zabiegów nowoczesną metodą fali uderzeniowej czy oddać się w ręce profesjonalnych masażystów. Pierwszego dnia odbył się niezwykle atrakcyjny pokaz Sekcji Zapaśniczej TS Wisły Kraków, który przyciągnął na dziedziniec PWSZ wielu kibiców.

alt
Piłka Lechii przekazana przez Akademię na cele charytatywne

Każdy chętny mógł wziąć również udział w licytacji piłki z podpisami zawodników Lechii Gdańsk z sezonu 2010/11. Całkowity dochód został przeznaczony na leczenie i rehabilitację chorego Maksia.

W ostatnim czasie trenerzy Akademii oraz zawodnicy mieli przyjemność uczestniczyć w Międzynarodowych Targach Medycznych w Łodzi, oraz Turnieju Zapaśniczym w Krakowie, gdzie KAP Badomed był gościem specjalnym.

alt
Turniej zapasniczy - Wisła Kraków, pierwsze wywiady

Dzieciaki Akademii rozegrali mecz przyjaźni z młodymi zapaśnikami, a następnie odwiedzili stadion Wisły Kraków, który zwiedzili od podszewki, łącznie z szatnią pierwszego zespołu Białej Gwiazdy. Jakub Popielarz wyjaśnia - Moim największym celem jest pokazanie dzieciakom ze piłka to nie tylko treningi, samodyscyplina i rywalizacja. W wieku dziecięcym trzeba to wszystko urozmaicać i uatrakcyjniać poprzez wspólne wyjazdy, spotkania, wyjścia na kręgle czy do parku zabaw. Tak właśnie jest i będzie u nas w Akademii.

alt
Międzynarodowe Targi Medyczne, Łódź 2013

Mikołajki z KAP BARDOMED
7 grudnia w kinie Sokół odbył się Mikołajkowy seans dla całej rodziny Akademii. Zostali zaproszeni zawodnicy oraz ich rodziny. Na sali zasiadło prawie 200 osób związanych z KAP. Podczas seansu na Sali pojawił się Teletubiś i św. Mikołaj, który wręczył każdemu zawodnikowi prezent, co sprawiło ze na wszystkich buźkach pojawił się szczery uśmiech.

Krośnieńska Akademia Piłkarska Bardomed życzy wszystkim Wesołych Świąt spędzonych w rodzinnej atmosferze, a rodzicom wiele radości ze swoich pociech.

(pd), (kap)
Fot. archiwum kap

  • autor: pd, kap
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021