Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Siatkarze w finale walki o I ligę!

Siatkarze w finale walki o I ligę! Fot. KSS Karpaty Krosno

Siatkarze PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno awansowali do turnieju finałowego w walce o I ligę. W turnieju półfinałowym odnieśli dwa ważne zwycięstwa i wraz z pięcioma innymi drużynami spotkają się na boisku 15-18 maja.

REKLAMATurniej półfinałowy odbył się w dniach 2-4 maja w Ropczycach. Na parkiecie walczyły cztery drużyny: Volley Rybnik, Warta Zawiercie, Błękitni Ropczyce i Karpaty Krosno. Walczyły zaciekle, bo do turnieju finałowego mogły awansować dwie najlepsze drużyny.

Po pierwszym dniu nadzieje zostały mocno rozpalone - Karpaty pokonały Volley Rybnik 2:3 (25:20, 25:18, 21:25, 23:25, 9:15). Miny zrzedły krośnianom już następnego dnia, bo gospodarze turnieju bardzo wysoko postawili poprzeczkę i wygrali mecz z podopiecznymi Krzysztofa Frączka 3:1 (25:22, 27:25, 19:25, 25:22). Najważniejszy, trzeci dzień turnieju przyniósł szczęśliwe rezultaty - niepokonana dotąd drużyna Warty Zawiercie została przez Krośnian pokonana w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła 3:1 (25:23, 25:16, 17:25, 25:21), dzięki czemu Karpaty mogły cieszyć się z drugiego zwycięstwa, które dało im drugie miejsce w turnieju, a tym samym awans do finału.


- Ogromna huśtawka nastrojów - podsumowuje turniej trener Krzysztof Frączek. O awansie zadecydował jeden wygrany set z Ropczycami. - Z dużymi nadziejami podchodziliśmy do tego meczu, bo w sezonie wygraliśmy z Ropczycami cztery razy. Ale najpierw ze składu wypadł Kalandyk, a potem kontuzji doznał Ciupa. To nam podcięło skrzydła. Po tej porażce Karpatom nie pozostało nic innego jak wygrać z najmocniejszym zespołem turnieju - Wartą Zawiercie. - Mój zespół wyszedł bardzo zdeterminowany, w tym sezonie jeszcze tak nie graliśmy, moi zawodnicy walczyli o każdą piłkę, nie było żadnej przypadkowej akcji, wygraliśmy na świetnym poziomie - mało błędów własnych, męska zagrywka, dużo ataków i obron. Ogromne gratulacje i podziękowania dla moich zawodników. Mimo wszystkich kłopotów i przeciwności pokazali charakter i potrafili się w tych trudnych chwilach wznieść na wyżyny - dodał trener.

Turniej finałowy odbędzie się w dniach 15-18 maja (nie wiadomo jeszcze gdzie). O dwa miejsca premiowane awansem do I ligi będą walczyć: Victoria Wałbrzych, Warta Zawiercie, SMS Spała, Morze Bałtyk Szczecin, Caro Rzeczyca i Karpaty Krosno.

kss

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj