Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

SIATKÓWKA: Turniej o Puchar Prezesa KSS Karpaty Krosno

SIATKÓWKA: Turniej o Puchar Prezesa KSS Karpaty Krosno Fot. Łukasz Jaracz

6 i 7 września na hali MOSiR przy ulicy Bursaki odbędzie się towarzyski turniej, w którym wezmą udział zawodniczki I Ligi Siatkówki Kobiet. Będą to drużyny: Sillesia Volley Mysłowice, KRS Ekstrim Gorlice, KS Jastrzębie Zdrój PLKS Pszczyna oraz AZS PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno.

REKLAMATurniej ma na celu przygotowanie siatkarek do zbliżającego się sezonu, który startuje już na początku października. Wszystkie drużyny, które zobaczymy w najbliższy weekend będą rywalizować ze sobą także w meczach o stawkę w I lidze.

Turniej towarzyski to dla nich możliwość konfrontacji z rywalkami tuż przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych, sprawdzenia swoich umiejętności i zdobycia doświadczenia w nowych składach. Rozgrywki towarzyskie służą nie tylko dobrej zabawie, ale sztabowi trenerskiemu drużyny umożliwiają ewentualne zmodyfikowanie strategii na najbliższy sezon.

Dla fanów siatkówki jest to zaś dobra okazja do zaaklimatyzowania się na trybunach tuż przed nowym sezonem, który powoli puka do drzwi naszej hali. Poza tym sympatycy siatkówki będą mieli możliwość zapoznania się z drużynami, z którymi naszym Karpatom przyjdzie walczyć w nadchodzącym sezonie 2014/2015.

Jedna jest już nam dobrze znana - są to siatkarki z Mysłowic. W poprzednim sezonie Karpaty mierzyły się z tą drużyną dwukrotnie w lidze i za każdym razem zwyciężały Krośnianki, dwa razy po 3-1. Za każdym razem jednak były to mecze pełne emocji, a walka w setach trwała do samego końca.

Sama drużyna była raczej słabszym ogniwem I ligi do końca walcząc o utrzymanie. Przed nowymi rozgrywkami zespół przeszedł przebudowę, jaką było odmłodzenie składu i przed sezonem można go uznać za najmłodszą drużynę zaplecza Orlen Ligi. Jak twierdzą osoby związane z klubem Sillesia Volley Mysłowice, było to działanie z myślą o przyszłości, a ich celem na najbliższy sezon jest miejsce w pierwszej ósemce ligi. Dosyć niespodziewaną zmianą jaka zaszła w tym zespole jest zmiana szkoleniowców. Dotychczasowy trener Sebastian Michalak poprowadzi od przyszłego sezonu rezerwy klubu zaś drugi trener Rafał Kalinowski został mianowany jego następcą. Dla młodych siatkarek z Mysłowic oraz nowego trenera najbliższy turniej jest dobrym sprawdzianem przed poważnymi meczami.

Następny rywal Karpat Krosno podczas towarzyskiego turnieju to beniaminek z Gorlic, który w poprzednim sezonie wywalczył historyczny awans do pierwszej ligi. Dla klubu KRS Ekstrim Gorlice każdy mecz I ligi będzie wielkim wydarzeniem i spodziewamy się, że na tym turnieju zespół z Małopolski będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony. Z obozu beniaminka słychać poważne głosy o chęci zawojowania ligi i wywarcia jak najlepszego wrażenia na widzach i przeciwniczkach. Pierwszy poważny sprawdzian przed zmaganiami ligowymi to turniej w Krośnie a dla zespołu to okazja do sprawdzenia czy przeprowadzone wzmocnienia są wystarczające na zaistnienie w I lidze.

Trzecim rywalem krośnieńskich Karpat będzie drugi z beniaminków -  KS Jastrzębie Zdrój PLKS Pszczyna. To drużyna, która w wyniku odejścia aż siedmiu zawodniczek, które przyczyniły się do awansu klubu do wyższej klasy rozgrywkowej także została gruntownie przebudowana. Trenerzy mieli spory problem ze skompletowaniem składu ostatecznie podpisując kontrakty z nowymi zawodniczkami, które miały okazję wykazać się na castingu przeprowadzonym tuż po zakończeniu poprzedniego sezonu przez klub. Czy zespół będący w tak diametralnej przebudowie będzie w stanie zawojować pierwszą ligę? Taka drużyna może być nieobliczalna i na pewno warto prześledzić ich przedsezonowe występy już podczas najbliższego turnieju.

Nasze zawodniczki od szóstego sierpnia przygotowują się do nowego sezonu solidnie trenując, a najbliższy weekend będzie pierwszą okazją do zaprezentowania się przed swoimi fanami tuż przed nowym sezonem. Nasza drużyna także została nieco przebudowana. Okazję do zaprezentowania się w nowym klubie dostanie siedem nowych zawodniczek, a wśród nich Prokop Joanna, Szcześnik Marta, Jurczyk Magdalena, Mikołajewska Aleksandra, Oyibo Agnieszka, Czarnowska Kinga i Bączyńska Anna.

- Wszystkich Państwa gorąco zapraszamy do wspierania znanych już zawodniczek AZS PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno oraz nowych twarzy naszego zespołu bowiem mimo, iż to turniej towarzyski to satysfakcja jaką przyniosłoby ewentualne zwycięstwo pucharu w niedzielę może podziałać na zespół naprawdę bardzo mobilizująco. Pamiętajmy, że wsparcie kibiców na trybunach to dodatkowy - siódmy zawodnik - na boisku. Hala MOSiR zaczyna sezon siatkarski już w najbliższą sobotę. Wysokiego poziomu rozgrywek i pozytywnych emocji na pewno nie zabraknie - mówią przedstawiciele KSS Karpaty Krosno.

kss

2 komentarzy

 • ben

  Bez sensu ten turniej. Zamiast zagrać dwa normalne mecze w dwa dni to wymyślili jakieś pajacyki trzy mecze w jednym dniu. Niech spadają.

  Zgłoś nadużycie ben poniedziałek, 01, wrzesień 2014 11:07 Link do komentarza
 • kibicka

  DO BOJU KARPATY!!!
  Samych sukcesów w nadchodzącym sezonie. Jesteśmy z Wami!

  Zgłoś nadużycie kibicka niedziela, 31, sierpień 2014 21:09 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj