Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Pierwsze spotkanie w ramach eliminacji do MŚ Juniorek

Pierwsze spotkanie w ramach eliminacji do MŚ JuniorekPierwsze spotkanie w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata Juniorek rozgrywanych w Krośnie, Polki wygrywają z Rumunią trzy do zera. Koncentracja naszych rodaczek od początku rozgrywki opłaciła się. Już na pierwszej przerwie technicznej zdobyły czteropunktową przewagę. 

REKLAMA


Podczas drugiej przerwy technicznej Polki prowadziły już siedmioma punktami dzięki wspaniałej grze Tamary Kaliszuk i Mai Tokarskiej. Pierwszy set zespół z Rumunii przegrywa do 15.

alt

Łatwa wygrana pierwszego seta sprawiła, że nasze rodaczki były już wyraźnie rozluźnione i zdekoncentrowane, co skutkowało utratą trzech punktów z rzędu. Potem jednak nastąpiła mobilizacja i podopieczne Zbigniewa Krzyżanowskiego odrobiły straty by na pierwszej przerwie technicznej uzyskać jednopunktowe prowadzenie.

alt

Gra do samego końca seta zostaje zdominowana przez reprezentację Polski, która wygrywa również drugiego seta pięciopunktową przewagą. Ostatni set to najbardziej wyrównana walka na tym spotkaniu.

Błędy naszej reprezentacji można było zaobserwować głównie w obronie. Brakowało szybkich akcji z krótkiej piłki, co pozwoliło reprezentacji Rumunii na odrobienie trzypunktowej straty, oraz po raz pierwszy w tym spotkaniu objęciu prowadzenia na przerwie technicznej 8:7. Następnie byliśmy świadkami gry punkt za punkt. Dopiero potem trzypunktowe prowadzenie na drugiej przerwie technicznej Polki obejmują dzięki dobrej grze Katarzyny Brydy i Mai Tokarskiej, wygrywając tym całe spotkanie 3:0. (25:15, 25:20, 25:18).

alt
 
Na meczu obecnych było ponad dwa tysiące osób.

Skład zespołu Polskiego:
Monika Martalek, Tamara Kaliszuk, Katarzyna Bryda, Joanna Wołosz, Maja Tokarska, Patrycja Polak, Iza Śliwa (l) oraz Katarzyna Lisiecka

Skład zespołu Rumuńskiego:
Amalia Cucu, Adriana Vilcu, Bianca Cazacu,Maria Baciu,Sabina Miclea, Georgiana Muresan, Lorena Dancu (l) oraz Eliza Melu, Maria Armenau
Katarzyna Janocha
Foto: Łukasz Jaracz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj