Logo
Wydrukuj tę stronę

Pierwsze spotkanie w ramach eliminacji do MŚ Juniorek

Pierwsze spotkanie w ramach eliminacji do MŚ JuniorekPierwsze spotkanie w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata Juniorek rozgrywanych w Krośnie, Polki wygrywają z Rumunią trzy do zera. Koncentracja naszych rodaczek od początku rozgrywki opłaciła się. Już na pierwszej przerwie technicznej zdobyły czteropunktową przewagę.

Podczas drugiej przerwy technicznej Polki prowadziły już siedmioma punktami dzięki wspaniałej grze Tamary Kaliszuk i Mai Tokarskiej. Pierwszy set zespół z Rumunii przegrywa do 15.

alt

Łatwa wygrana pierwszego seta sprawiła, że nasze rodaczki były już wyraźnie rozluźnione i zdekoncentrowane, co skutkowało utratą trzech punktów z rzędu. Potem jednak nastąpiła mobilizacja i podopieczne Zbigniewa Krzyżanowskiego odrobiły straty by na pierwszej przerwie technicznej uzyskać jednopunktowe prowadzenie.

alt

Gra do samego końca seta zostaje zdominowana przez reprezentację Polski, która wygrywa również drugiego seta pięciopunktową przewagą. Ostatni set to najbardziej wyrównana walka na tym spotkaniu.

Błędy naszej reprezentacji można było zaobserwować głównie w obronie. Brakowało szybkich akcji z krótkiej piłki, co pozwoliło reprezentacji Rumunii na odrobienie trzypunktowej straty, oraz po raz pierwszy w tym spotkaniu objęciu prowadzenia na przerwie technicznej 8:7. Następnie byliśmy świadkami gry punkt za punkt. Dopiero potem trzypunktowe prowadzenie na drugiej przerwie technicznej Polki obejmują dzięki dobrej grze Katarzyny Brydy i Mai Tokarskiej, wygrywając tym całe spotkanie 3:0. (25:15, 25:20, 25:18).