Polki awansują do finałów MŚ Juniorek w Meksyku

altOstatnie spotkanie eliminacji do Mistrzostw Świata Juniorek w Krośnie Polki rozpoczęły od wysokiego prowadzenia na pierwszej przerwie technicznej 8:1. Całkowita dominacja reprezentacji Polski. Proste błędy rywalek i bardzo spokojna gra podopiecznych Zbigniewa Krzyżanowskiego pozwalają objąć dwunastopunktowe prowadzenie na drugiej przerwie technicznej. Set kończy się wynikiem  25:7.

Set drugi podobnie jak pierwszy przebiegał całkowicie pod dyktando reprezentacji Polski. Mnożące się błędy w obronie sprawiają że na pierwszą przerwę techniczną drużyny schodzą przy stanie 8:1 dla Polski. Po przerwie nadal to Polki kontrolują grę. Druga przerwa techniczna 16:3 dla podopiecznych Zbigniewa Krzyżanowskiego. Wyraźne rozprężenie w drużynie Polski pozwala reprezentantkom Portugalii doprowadzić do stanu 22:14. Pomimo  lepszej postawy w drugim secie podopieczne Luisa Sousa przegrywają do 15.

Set trzeci to najbardziej wyrównana część spotkania. Na pierwszej przerwie technicznej Polki uzyskują dwupunktową przewagę. Słabsza postawa siatkarek Zbigniewa Krzyżanowskiego pozwala portugalkom na wyrównanie 11:11. Druga przerwa techniczna przy stanie 16:14 dla Polski. Set kończy się pewnym zwycięstwem Polek 25:19.