KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

FLOTT CASCADERS TEAM w Krośnie

Od połowy czerwca goszczą na stadionach sportowych, aby przeżywać emocje, podnieść poziom adrenaliny, podziwiać niezwykły kunszt i rzemiosło, oklaskiwać Najlepszych z Najlepszych. 8 września zaprezentują się w Krośnie o godz. 19.00 na stadionie żużlowym (Karpaty Krosno) przy ul. Legionów. Bilety do zakupu w cenie 30 zł i 20 zł (bilet ulgowy).

REKLAMA


Początki teamu to rok 1975 kiedy pod nazwą FLOTT CASCADERS TEAM ruszają na pierwsze tourne. Dziwnym zrządzeniem losu w dziewiczy rejs do krainy sukcesu wyruszają właśnie do Polski...

Ale początki rzemiosła sięgają kilku lat wstecz. Ojciec obecnego właściciela zespołu Alfreda Śmida - Fred Śmid - znany w kręgach europejskich filmowców jako Fred Flott, związał się zawodowo z grupą francuskich kaskaderów filmowych goszczących pod kierownictwem samego Gila Legris'a na terenie Republiki czeskiej. Zafascynowany specyfiką zawodu oraz niespotykanymi jak na owe czasy miejętnościami zespołu francuskiego Fred Śmid postanawia powołać do życia swój własny team ...

FLOTT CASCADERS TEAM
...z pasji i marzeń narodził się jeden z najlepszych obecnie europejskich teamów kaskaderskich parających się profesjonalnym dublowaniem aktorów w wielu uznanych produkcjach kinowych, telewizyjnych i reklamowych.

Czeskie grupy próbujące kaskaderskiego fachu są jeszcze w powijakch. Fred Flott - bo pod takim szyldem zaczynają marsz do sukcesu, uzbrojeni w doświadczenia zdobyte poprzez praktykę u boku samego mistrza Legris'a nie ma konkurencji pod względem umiejętności i organizacji pokazów. Ruszają pełną parą, od samego początku stawiają na najlepszych. O członkostwo w zespole mogą się ubiegać tylko zdecydowani faworyci dyscyplin extrime.

Only the Best... takie hasło obowiązuje przez cały czas istnienia grupy.

EXTREME STUNT SHOW  ACTION - 2010  to opowieść o specyficznym postrzeganiu świata i siebie w tym świecie. Hołd w kierunku ludzi, którzy swoją pasję zmienili w styl życia... Którzy umiejętności zawodowe "przepocili" w sztukę, poświęcając każdą wolną chwilę na doskonalenie swojego rzemiosła.
Będzie to opowieść o trudnej, niebezpiecznej drodze na szczyty ludzkich możliwości... urzekającym porozumieniu i współpracy pomiędzy człowiekiem a maszyną... O ustanawianiu rekordów świata - odnotowanych w Księdze Guinessa - wprowadzaniu nowych kategorii extrime, wreszcie o czterokrotnym uzyskaniu tytułu NajlepszegoTeamu wśród Zawodowych Kaskaderów Filmowych... poprostu opowieść o FLOTT CASCADERS TEAM

Będziecie mieli okazję poznać pracę dublerów filmowych od "podszewki i od kuchni".
Odkryjecie historię "przyjaźni" człowieka z maszyną - przede wszystkim z motocyklem, bo od niego właśnie najczęściej się zaczyna przygoda z szybkością, adrenaliną, przestrzenią... 

czas od 01 czerwca do 30 września 2010 roku... to czas Flott Cascaders Team...
witamy w atmosferze Coloseum...

Od pierwszych dni czerwca 2010 roku na krajowych obiektach sportowych gościmy grupę czeskich kaskaderów filmowych pod kierownictwem Alfreda Śmida, obecnie najbardziej uznanego eksperta w dziedzinie europejskiego kina akcji oraz filmowych efektów specjalnych.

Na tle niezwykle barwnych efektów – muzycznych, świetlnych, pirotechnicznych zespół prezentuje karkołomne ewolucje z wykorzystaniem samochodów i motocykli. Popis tych niewiarygodnych umiejętności to przedstawienie w pełni profesjonalne, dopracowane w każdym szczególe, pełne dynamiki i akcji oraz iście zegarmistrzowskiej precyzji.

Dwadzieściapięć lat doświadczeń scenicznych na stadionach całej Europy, team złożony z byłych zawodników sportowych (motocross, wyścigi samochodowe, torowe), posiadaczy zapisanych w księdze Ginnessa rekordów świata w skokach odległościowych samochodami i motocyklami to gwarancja imprezy o najwyższym standardzie.

Dowodem wybitnego kunsztu zawodowego zespołu Alfred Śmida jest udział teamu przy produkcji  III części kultowego już filmu TAXI oraz oprawa scen mobilnych ostatniego Bonda - Casino Royale. Na dziewięćdziesiąt minut lokalne stadiony przechodzą we władanie ognia, super maszyn  i współczesnych gladiatorów... witamy w atmosferze Coloseum.

Spośród wielu atrakcji na szczególną uwagę zasługują:
- pokazy jazdy samochodami na dwóch kołach
- prezentacje manewrów zsynchronizowanych (kilka aut)
- skoki nad rzędem aut; samochodem i motocyklem
- wyścigi rzymskie
- przejazdy przez płonące ściany
- jazda z płonącym człowiekiem
- amerykańskie Monster Track
  oraz numer koronny... strzał do pędzącego samochodu z bazooki!

Macie Państwo niepowtarzalną, jedyną okazję obejrzeć na żywo wiele niebezpiecznych scen wykorzystywanych na co dzień przy produkcji filmowej, telewizyjnej i reklamowej.

Serdecznie i gorąco zapraszamy na występy artystów z FLOTT CASCADERS TEAM  

EXTREME STUNT SHOW  ACTION 007 wrażenia i emocje z pokazu na długo pozostaną w Państwa pamięci.

W zeszłym roku zakończyła się kolejna ekranizacja przygód brytyjskiego herosa zatytułowana – Quantum of Solace. 144-minuty akcji w reżyserii Martina Campbell zostały w dużej mierze stworzone w Barrandov Studios Praha, obecnie największym (4000m kw) i najprężniej działającym atelier filmowym Europy.

Co roku dokręca sie tutaj setki sekwencji - przede wszystkim z udziałem kaskaderów - do większości światowej produkcji kina akcji. Czescy dublerzy powoli zyskują uznanie reżyserów kontynentalnych, jak i filmowców zza oceanu. Współpracując z najlepszymi z najlepszych bardzo szybko wykształcili własną kadrę wysokiej klasy specjalistów.

Kolejny dynamiczny program wzbogacony o najnowsze efekty wypracowane przez zespół w okresie zimowym. Po długich pertraktacjach udało się przekonać koordynatora Flott Cascaders Team do ponownej wizyty w Polsce. Problemy związane z podjęciem decyzji wynikały z bardzo ściśle zaplanowanego harmonogramu obsady filmów w Barrandov Studios Praha.

IA CUSTOM

  • autor: IA CUSTOM

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?