KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Park linowy w Iwoniczu Zdroju

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Iwoniczu-Zdroju zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z parku linowego ( obok Krakowiaka). Rozpoczęcie sezonu już w niedziele 1 maja od godz 14.00 .Profesjonalna obsługa wykwalifikowanej kadry oraz bardzo atrakcyjne ceny!

REKLAMA


O Parku
To wysokościowy tor przeszkód umieszczony na drzewach. Składa się z szeregu stanowisk (podestów) umieszczonych na różnych wysokościach na pniach drzew, połączonych linami nośnymi, siatkami, łańcuchami, drabinkami itp. oraz linami asekuracyjnymi.

alt

Na park składa się 9 platform zainstalowanych na drzewach, na wysokości od 4 do11 metrów nad ziemią. Platformy połączone są z 8 różnego rodzaju przeszkodami i mostami linowymi. Trasa posiada umiarkowany stopień trudności, a jej pokonanie zajmuje od 15 do 30 minut. Zabawa na Parku to coraz bardziej popularny sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu. Trasa ma umiarkowany poziom trudności dzięki czemu jest adresowana do szerokiego grona uczestników. Jej pokonanie zajmuje ok. 20-30 min. Park został wykonany zgodnie z unijnymi normami dotyczącymi tego typu urządzeń, bezpieczeństwo uczestnikom zapewnia atestowany system asekuracji. Niezależnie od stosowania sprzętu najwyższej jakości oraz profesjonalnej obsługi Park posiada wykupione ubezpieczenie OC.

Kto może korzystać?
Każda osoba powyżej 140cm wzrostu. Osoby niepełnoletnie mogą korzystać z parku pod warunkiem obecności i pisemnej zgody rodzica. Każda osoba, która podejmuje wyzwanie pokonania Parku, przechodzi stosowne przeszkolenie w zakresie asekuracji oraz zasad bezpieczeństwa. Uczestnicy wyposażeni zostają w kaski, uprzęże, lonże oraz rękawice. Osprzęt oraz elementy asekuracji to sprzęt najwyższej jakości posiadający atesty bezpieczeństwa CE oraz UIAA (Union Internationale des Associations d’Alpinisme).

Bezpieczeństwo
Konstrukcja i funkcjonowanie „Parku Linowego" są bezwzględnie podporządkowane naczelnej zasadzie - bezpieczeństwu uczestników zabawy. Jest to nasz priorytet. Materiały, z których zbudowane są atrakcje (w tym oprzyrządowanie linowe, zaczepy itp.) spełniają wymagania przewidziane dla wspinaczki. W miejscach tego wymagających,  zastosowane są dodatkowe zabezpieczenia tj. liny asekuracyjne. Korzystanie z urządzeń odbywa się pod opieką obsługi parku odpowiednio przeszkolonej nie tylko do nadzoru ale i do pomocy w każdej zaistniałej potrzebie. 100 % sprzętu i materiałów użytych do budowy „Parku Linowego" posiada stosowne atesty dla tego typu sprzętu i jego zastosowań. Każdy użytkownik przed wejściem na przeszkody otrzymuje wyposażenie osobiste w postaci, kasku na głowę, uprzęży, linek asekuracyjnych zakończonych karabińczykami. Każdy uczestnik zabawy winien zapoznać się z dostępnymi w obiekcie: instrukcją użytkowania i regulaminem.

Sprawdź -
cennik.

SportIwonicz.pl

  • autor: SportIwonicz.pl

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?