KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Otwarcie Parku Linowego!

W sobotę (już jutro!) otwarty zostanie Park Przygody przy ul. Okrzei (Zawodzie). Organizatorzy przygotowali na tę okazje wiele atrakcji oraz rabatów. Park Przygody tworzy kilka tras, dla amatorów adrenaliny o różnym doświadczeniu i sprawności. Jest odcinek treningowy oraz trasy: zielona dla dzieci powyżej lat 8, z opiekunem, niebieska dla zaawansowanych, pomarańczowa - najtrudniejsza i zarazem położona najwyżej oraz czerwona-integracyjna, którą należy pokonywać w grupie. Dodatkową atrakcją jest huśtawka „Bing Swing”, dająca wrażenia podobne jak skok na bungee.

REKLAMA


alt

Z urządzeń można korzystać pod okiem instruktorów po krótkim przeszkoleniu. Na trasy wchodzimy w kasku i specjalnej uprzęży.

W tym roku korzystanie z Parku Linowego jest płatne. Organizatorzy kusza jednak atrakcyjnymi rabatami i dodatkowymi atrakcjami. Dla wszystkich, którzy będą korzystać z tras przygotowano 25 % rabat cenowy. Do biletów dla dzieci dodawane będą karnety na watę cukrową albo popcorn oraz możliwość skorzystania z dmuchańca.

alt

Wprowadzono także „bilet rodzinny”, z tras może skorzystać czteroosobowa rodzina: dwoje rodziców i  dwoje dzieci.
Można przyjść też z paczką znajomych i skorzystać z „biletu grupowego” (dla więcej niż trzech osób), który upoważnia do 10% zniżki.
Dodatkowym udogodnieniem są karnety na kilka wejść.

alt

Park Linowy powstał w ubiegłym roku w ramach projektu: „Rozwój infrastruktury turystyki aktywnej poprzez utworzenie transgranicznej sieci produktów turystycznych w Krośnie, Svidniku i Presovie” i jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

alt

W związku z warunkami dofinansowania konieczne było przeprowadzenie przetargu na dzierżawcę parku. W ubiegłym roku park udostępniony został nieodpłatnie tylko w weekendy. Koszty pokryło Miasto.

alt

Jak dowiedzieliśmy się, na razie nieoficjalnie, w najbliższym czasie nie jest planowany remont alejek w parku, ani poprawa mankamentów „ścieżki zdrowia” (Ostrzegamy - niebezpieczna ścieżka). Liczymy jednak, że te informacje się nie potwierdzą.

Piotr Dymiński
Foto: archiwum

  • autor: Piotr Dymiński

4 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?