Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

Kibice zwracają się o wymianę toru. Jest petycja

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. Łukasz Jaracz

W Internecie została zamieszczona petycja o wymianę toru żużlowego w Krośnie. Każdy może ją poprzeć. Podpisali się pod nią kibice, miłośnicy oraz sympatycy Krośnieńskiego Stowarzyszenia Motorowego.

REKLAMA


W petycji do prezydenta zwrócono się o pozytywne rozpatrzenie wniosku dotyczącego inwestycji związanej bezpośrednio z wymianą nawierzchni toru żużlowego na obiekcie sportowym przy ul. Legionów 6.

"Wspomniana inwestycja służyć ma przede wszystkim bezpieczeństwu oraz zdrowiu zawodników biorących udział w zawodach różnej rangi rozgrywanych na tym obiekcie, jak również służyć przetrwaniu tej dyscypliny sportu w naszym mieście" - napisano w petycji.

Autorzy przypomnieli historię sportu żużlowego w Krośnie. Stwierdzili też, że nawierzchnia toru jest już przestarzała oraz wybrakowana. Powoduje to, że rywalizacja zawodników na torze pełnym dziur i nierówności zabija niestety "ducha" tego sportu. Podkreślono, że jedyny już w Polsce tor pokryty prawdziwym "żużlem" jest niestety bardzo niebezpieczny dla zdrowia, a niejednokrotnie również życia zawodników. Autorzy podkreślają, że dzięki wymianie nawierzchni speedway mógłby złapać przysłowiowy "drugi oddech".

"Panie Prezydencie, my, kibice krośnieńskiego speedwaya, doskonale zdajemy sobie sprawę, jak bardzo Pan nam wszystkim pomaga. Dziękujemy za bandy pneumatyczne oraz nowy park maszyn. Zwracamy się jednak po raz pierwszy w historii z gorącą prośbą o umieszczenie w planie inwestycji na rok 2017 "wymiany nawierzchni toru żużlowego na stadionie miejskim przy ul. Legionów 6" - podkreślono w petycji.

Całą petycję przeczytasz pod linkiem: www.petycjeonline.com - w tym samym miejscu możesz ją poprzeć.

pd
Fot. Łukasz Jaracz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj