KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Kibice zwracają się o wymianę toru. Jest petycja

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. Łukasz Jaracz

W Internecie została zamieszczona petycja o wymianę toru żużlowego w Krośnie. Każdy może ją poprzeć. Podpisali się pod nią kibice, miłośnicy oraz sympatycy Krośnieńskiego Stowarzyszenia Motorowego.

REKLAMA


W petycji do prezydenta zwrócono się o pozytywne rozpatrzenie wniosku dotyczącego inwestycji związanej bezpośrednio z wymianą nawierzchni toru żużlowego na obiekcie sportowym przy ul. Legionów 6.

"Wspomniana inwestycja służyć ma przede wszystkim bezpieczeństwu oraz zdrowiu zawodników biorących udział w zawodach różnej rangi rozgrywanych na tym obiekcie, jak również służyć przetrwaniu tej dyscypliny sportu w naszym mieście" - napisano w petycji.

Autorzy przypomnieli historię sportu żużlowego w Krośnie. Stwierdzili też, że nawierzchnia toru jest już przestarzała oraz wybrakowana. Powoduje to, że rywalizacja zawodników na torze pełnym dziur i nierówności zabija niestety "ducha" tego sportu. Podkreślono, że jedyny już w Polsce tor pokryty prawdziwym "żużlem" jest niestety bardzo niebezpieczny dla zdrowia, a niejednokrotnie również życia zawodników. Autorzy podkreślają, że dzięki wymianie nawierzchni speedway mógłby złapać przysłowiowy "drugi oddech".

"Panie Prezydencie, my, kibice krośnieńskiego speedwaya, doskonale zdajemy sobie sprawę, jak bardzo Pan nam wszystkim pomaga. Dziękujemy za bandy pneumatyczne oraz nowy park maszyn. Zwracamy się jednak po raz pierwszy w historii z gorącą prośbą o umieszczenie w planie inwestycji na rok 2017 "wymiany nawierzchni toru żużlowego na stadionie miejskim przy ul. Legionów 6" - podkreślono w petycji.

Całą petycję przeczytasz pod linkiem: www.petycjeonline.com - w tym samym miejscu możesz ją poprzeć.

pd
Fot. Łukasz Jaracz

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?