Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

Andreas Lyager i Adrian Bialk dołączają do KSM Krosno

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Pięciu żużlowców zakontraktowali działacze KSM Krosno. Do Wilków dołączy Duńczyk Andreas Lyager oraz Adrian Bialk.

REKLAMA


Krośnieńskie Stowarzyszenie Motorowe zakontraktowało dotychczas pięciu zawodników. Są nimi Tobias Busch, Kamil Pulczyński, Mariusz Fierlej, Andreas Lyager oraz Adrian Bialk. Z drużyny odejdą Marcin Rempała, Ernest Koza, Claus Vissing, Mirosław Jabłoński i Siergiej Łogaczow.

O trzech pierwszych zawodnika przeczytacie tutaj: KSM Krosno zakontraktował trzech zawodników. Tobias Busch zostaje w Krośnie.
 
Andreas Lyager
Utalentowany zawodnik to czołowy junior w swoim kraju. 19-latek we wrześniu był o krok od wywalczenia złotego medalu młodzieżowych mistrzostw Danii. Wygrał rundę zasadniczą turnieju w Holstebro, ale tytułu pozbawił go defekt motocykla w wyścigu finałowym. Ostatecznie zawody zakończył na drugiej pozycji. Przed minionym sezonem Andreas Lyager związał się wieloletnią umową z Eko-Dir Włókniarzem Częstochowa, ale w barwach Lwów nie otrzymał szansy na starty w lidze. Na taką okazję liczy w KSM Krosno.

Adrian Bialk
Pierwszy młodzieżowiec w kadrze KSM Krosno na sezon 2017. Dla wychowanka Włókniarza Częstochowa będzie to drugi sezon z rzędu w tym klubie. 17-latek to drugi żużlowiec wypożyczony do krośnieńskiej drużyny z częstochowskich Lwów. Podobną drogą podążył Duńczyk, Andreas Lyager.
 
Adrian Bialk do zespołu z Podkarpacia trafił przed minionym sezonem. Wystąpił w szesnastu spotkaniach Nice Polskiej Ligi Żużlowej, w których osiągnął średnią biegową 0,313.

- Adrian przez ten rok zdobył dużo doświadczenia. Był naszym podstawowym juniorem. Teraz ponownie będzie naszym zawodnikiem. Stać go, by był czołowym młodzieżowcem drugiej ligi - stwierdził Janusz Steliga, prezes KSM Krosno.

red./ksm

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj