Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

Rosjanin i Francuz w kadrze KSM Krosno

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

lja Czałow, David Bellego oraz Mariusz Puszakowski pojadą w barwach KSM Krosno w nowym sezonie żużlowym. Klub podpisał kolejne kontrakty.

REKLAMA


Ilja Czałow - Rosjanin w kadrze krośnian
Do kraju trafił w 2011 roku, gdy bronił barw PSŻ Poznań. Reprezentował ŻKS Ostrovię Ostrów Wielkopolski. W latach 2013-2014 był podstawowym zawodnikiem ŻKS ROW-u Rybnik. W zespole ze Śląska był czołową postacią II ligi. Swój pierwszy sezon w rybnickiej ekipie zakończył jako najlepszy zawodnik rozgrywek i poprowadził swój klub do awansu na zaplecze Ekstraligi.

W kolejnych latach mimo ważnej umowy z ROW-em, Rosjanin nie startował w Polsce. Rybniczanie nie korzystali z jego usług, a inne kluby były zmuszone zapewnić mu sprzęt. Teraz ma się to zmienić. 21-latek zapowiada, że będzie miał w Polsce trzy własne motocykle.

23-letni Francuz - David Bellego zasili KSM
Brązowy medalista mistrzostw Europy juniorów z 2013 roku ma za sobą udany sezon, w którym był liderem Redcar Bears. Dobrze prezentował się w występach indywidualnych i to nie tylko na Wyspach Brytyjskich. Zwyciężył m.in. w corocznym turnieju w Lamothe-Landerron, był też w czołówce zawodów organizowanych w Niemczech, jak choćby podczas "Night of the Fights" w Cloppenburgu, gdzie okazał się lepszy od samego mistrza świata, Grega Hancocka i zajął ostatecznie czwartą pozycję czy podczas Pfingstpokal w Guestrow, gdzie był drugi.

W polskiej lidze zadebiutował w 2014 roku, w barwach ŻKS Ostrovia Ostrów Wielkopolski.

Mariusz Puszakowski wraca na tor
Przez ostatnie trzy lata wychowanek toruńskiego Apatora reprezentował barwy Orła Łódź. Miniony sezon nie był dla niego zbyt udany. Z powodu kontuzji wystąpił tylko w pięciu meczach łodzian Nice Polskiej Ligi Żużlowej, w których osiągnął średnią biegową 1,571.

Dla Mariusza Puszakowskiego będzie to powrót do ścigania w drugiej lidze po czterech latach przerwy. W 2012 roku ze średnią 2,404 był liderem nie tylko pilskiej Polonii, ale także najlepszym zawodnikiem rozgrywek. W swojej karierze reprezentował ponadto kluby z Torunia, Grudziądza, Rawicza, Lublina i Gniezna. Teraz działacze krośnieńskiej drużyny liczą, że będzie czołową postacią zespołu.

- Mariusz Puszakowski to doświadczony zawodnik, który potrafi się ścigać. Poprzedni sezon miał pechowy, ale liczymy, że odbuduje się w Krośnie - powiedział Janusz Steliga, prezes KSM Krosno.

Kontrakty z Krośnieńskim Stowarzyszeniem Motorowym podpisali Kamil Pulczyński, Mariusz Fierlej, Tobias Busch, Andreas Lyager, David Bellego, Ilja Czałow oraz młodzieżowiec Adrian Bialk.

Zobacz także:
- KSM Krosno zakontraktował trzech zawodników. Tobias Busch zostaje w Krośnie
- Andreas Lyager i Adrian Bialk dołączają do KSM Krosno

red./ksm

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj