Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

DMEJ: Polacy w Krośnie zmierzą się z Duńczykami, Niemcami i Łotyszami [ZDJĘCIA]

DMEJ: Polacy w Krośnie zmierzą się z Duńczykami, Niemcami i Łotyszami [ZDJĘCIA] Fot. Karol Słomka

Z tydzień w Krośnie odbędzie się finał Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów na żużlu! Na torze przy Legionów Polacy zmierzą się z Duńczykami, Niemcami i Łotyszami.

REKLAMANa konferencji prasowej (10 sierpnia) zapowiadającej mistrzostwa obecni byli przedstawiciele Polskiego Związku Motorowego oraz zawodnicy kadry narodowej wraz z trenerem Rafałem Dobruckim. Losowania kolorów kasków dokonał zastępca prezydenta Krosna, Bronisław Baran. Polacy wystąpią w białych kaskach. W czerwonych ścigać się będą Duńczycy, w niebieskich Łotysze, a w żółtych Niemcy.

Podczas konferencji wypowiadali się gospodarze toru, zawodnicy i trener kadry - Rafał Dobrucki.

Tor krośnieński przeszedł niedawno modernizację. Czy Polacy są faworytami tych mistrzostw? Tego nie powiedziano wprost. Dużo zależy od treningu, od tego jak opanowana zostanie specyfikacja toru i jego zakręty.

- Przede wszystkim trzeba wyjechać na tor i wywalczyć tytuł - mówił Maksym Drabik, lider polskiej drużyny. Podkreślał, że każdy może wygrać.

- Dzisiaj mamy czas wyeliminować wszystkie niedociągnięcia - powiedział utytułowany Dominik Kubera, który nie miał jeszcze wielu okazji do startu na nowym torze w Krośnie.

Podkreślano, że wszyscy rywale mają wysokie umiejętności i osiągnięcia, więc nie można nic przesądzać.

Po konferencji przeprowadzono trening polskiej kadry. Wzięli w nim udział reprezentanci Polski, którzy 19 sierpnia wystąpią w finałowych zawodach. Zobacz: Trening reprezentacji Polski przed finałem DMEJ 2017 [ZDJĘCIA]

Polskę reprezentować będą: Kacper Woryna, Dominik Kubera, Bartosz Smektała, Maksym Drabik i Rafał Karczmarz.

Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów - finał 19 sierpnia. Początek turnieju o godz. 17:00 (pierwszy wyścig zaplanowano na 17:15).

Ceny biletów: trybuna główna - 40 złotych, normalny - 25 złotych, ulgowy - 15 złotych (młodzież i studenci do 26 lat), dzieci do lat 7: wejście za darmo. Kup bilet online - tutaj.

pd
Fot. Karol Słomka

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj