KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

DMEJ na żużlu: historyczne wydarzenie w Krośnie

DMEJ na żużlu: historyczne wydarzenie w Krośnie Fot. Karol Słomka

19 sierpnia na torze żużlowym w Krośnie odbędzie się finał Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów. Poza Biało-Czerwonymi, wystąpią reprezentacje Danii, Niemiec i Łotwy. Czy będziemy świadkami historycznego wydarzenia? Czy Polacy zdobędą złoto. O tym przekonamy się już niebawem.

REKLAMA


Podczas tegorocznych DMEJ w Krośnie zagoszczą cztery najlepsze zespoły, a wśród nich broniąca tytułu wywalczonego w niemieckim Stralsund, reprezentacja Polski.

Polacy wystąpią w białych kaskach. W czerwonych ścigać się będą Duńczycy, w niebieskich Łotysze, a w żółtych Niemcy.


Bronisław Baran, zastępca prezydenta Krosna.

- Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów, to jedna z najważniejszych imprez, która odbędzie się w Krośnie, może i nawet na Podkarpaciu. Jest to dla nas to duże wydarzenie i wyróżnienie. Speedway krośnieński ma piękne tradycje. Krok po kroku robimy wszystko, aby nasz obiekty był coraz lepiej przygotowany do dużych imprez, czego rezultatem jest docenienie w postaci przyznania przez GKSŻ imprezy właśnie miastu Krosno. Krosno jest miastem przyjaznym, otwartym. To nie tylko miasto szkła, ale i sportu. To też miasto ludzi bardzo gościnnych, dlatego cieszę się, że DMEJ odbędą się w Krośnie - mówił Bronisław Baran, wiceprezydent Krosna.

Piotr Szymański z Głównej Komisji Sportu Żużlowego podkreślił, że Krosno jest gotowe na duże imprez i swoją determinacją w działaniu, robi wszystko aby zawody mogły odbyć się w komfortowych warunkach.


Piotr Szymański z Głównej Komisji Sportu Żużlowego

- Dwa lata temu organizowaliśmy w Krośnie zawody reprezentacji Polski i pamiętam, że wydarzenie zakończyło się ogromnym sukcesem. Kibice byli zadowoleni, mam nadzieję, że tak samo będzie podczas DMEJ już 19 sierpnia. Są to zawody z wieloletnią tradycją i z ogromnymi sukcesami reprezentacji Polski. Wierzę, że zawody zostaną zorganizowane na najwyższym poziomie - powiedział Piotr Szymański.

O ten poziom zadbać ma promotor zawodów, Maciej Polny z KfSport.


Maciej Polny z KfSport.

- Do Krosna nie trzeba było mnie przekonywać. Prezesa znam wiele lat. Plany organizacji imprezy rangi mistrzowskiej pojawiły się już kilka lat temu. Cieszę się, że udało się ten pomysł zrealizować. Dziękuję miastu, że nas przyjęło, dziękuję Piotrowi Szymańskiemu, że obdarzył mnie zaufaniem. Muszę wspomnieć o nieobecnym Ryszardzie Czarneckim, wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego, to dzięki niemu mamy tak wspaniałych sponsorów jak Grupa Azoty, czy Poczta Polska. Mam nadzieję, że organizacyjnie wraz z krośnieńskim klubem odniesiemy sukces, a największym oczywiście sukcesem sportowym będzie złoty medal dla reprezentacji Polski - mówi Maciej Polny z KfSport.

O brak sportowych wrażeń i emocji nie martwi się Janusz Steliga, prezes Krośnieńskiego Stowarzyszenia Motorowego, który zaznacza jak wiele pracy zostało włożone w unowocześnienie obiektu.


Janusz Steliga, prezes KSM Krosno.

- Zmiany widać nie tylko w nawierzchni, z czarnej stała się białą. Zadbaliśmy także o nowoczesny park maszyn, gdyż wcześniejszy został nadgryziony zębem czasu. Jest on kameralny i przytulny. Będzie budował dobrą otoczkę dla sportów - mówi Janusz Steliga z KSM Krosno.

Trener Reprezentacji Polski Juniorów, Rafał Dobrucki zapowiada świetne ściganie i liczy na sukces swojej drużyny.


Rafał Dobrucki, trener Reprezentacji Polski Juniorów.

- Bardzo miło jest wracać do Krosna i oglądać jak się zmienia tor. To co było za czasów mojej kariery, a teraz to ogromna różnica. Oprócz infrastruktury, oczywiście zmienia się nawierzchnia i sam tor. To właśnie najbardziej interesuje nas - zawodników i trenerów. Może powiem nieskromnie, jesteśmy faworytami i nic poza złotym medalem nas nie interesuje. Będziemy robić wszystko, aby ten tytuł obronić - mówi Rafał Dobrucki.

Zawodnicy cel mają jeden, ale studzą emocje gwarantując, że sport nie tylko ten żużlowy ma to do siebie, że trudno go przewidzieć.


Maksym Drabik

- Za wiele nie miałem okazji aby połapać kąty na krośnieńskim torze. Jak dla mnie faworytów nie ma, każdy może wygrać, każdy może przegrać i to jest piękne w tym sporcie. Nie nastawiam się na bycie faworytem, a bardziej skupiamy na dobrym wyniku. Przede wszystkim startując w takich zawodach, liczymy na zwycięstwo, chociaż nigdy do końca nie wiadomo jak to wyjdzie. Mam jednak nadzieję, że wszystko potoczy się po naszej myśli - mówi Maksym Drabik.


Rafał Karczmarz

- Jestem wdzięczny trenerowi, że powołał mnie na tak ważne zawody. Jestem rezerwowym, będę w parkingu dopingował kolegów, ale kto wie, może uda się do tych zawodów również wyjechać. Miałem okazję potrenować w Krośnie podczas Drużynowych Mistrzostw Juniorów - dodaje Rafał Karczmarz.


Dominik Kubera

- Super sprawą byłoby dorzucić kolejne złoto do kolekcji. Do tego jeszcze mamy trochę czasu. Zaskoczyć nas może wszystko, lekkie niedopasowanie z torem, ale i pogoda. Liczę jednak, że możliwość treningu sprawi, że uda się poznać ten tor i ustawienia na niego - podkreśla Dominik Kubera.

- Oczywiście jesteśmy w Polsce, jest to dla nas duży plus. Chcemy zdobyć mistrzostwo. W stawce zawodów jadą świetni rywale, nie możemy nikogo lekceważyć - dodaje Bartosz Smektała.

Skład reprezentacji Polski: Bartosz Smektała, Maksym Drabik, Kacper Woryna, Dominik Kubera, Rafał Karczmarz (rezerwowy).
Trener: Rafał Dobrucki.
Sędzia: Aleksander Latosiński.

Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów - finał 19 sierpnia. Początek turnieju o godz. 17:00 (pierwszy wyścig zaplanowano na 17:15).

Ceny biletów: trybuna główna - 40 złotych, normalny - 25 złotych, ulgowy - 15 złotych (młodzież i studenci do 26 lat), dzieci do lat 7: wejście za darmo. Kup bilet online - tutaj.

Zobacz: Trening reprezentacji Polski przed finałem DMEJ 2017 [ZDJĘCIA]

red.
Fot. Karol Słomka

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?