KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Plan 5-letni dla krośnieńskiego żużla

Plan 5-letni dla krośnieńskiego żużla Fot. Piotr Dymiński

Powstała spółka "Wilki Krosno”. W nadchodzącym sezonie krośnieńscy żużlowcy wystartują pod nowym sztandarem, jednak nadal identyfikując się z niemal 70-letnią historią "czarnego sportu” w Krośnie.

REKLAMA


Żużel to jedna z najbardziej popularnych i rodzinnych dyscyplin sportowych w Polsce. Średnia oglądalność i zainteresowanie ligowymi meczami w telewizji i w Internecie kształtuje się w przedziale od 100 000 do 500 000 widzów/internautów.

W Krośnie tradycje tej wyjątkowo widowiskowej dyscypliny sięgają lat 50-tych ubiegłego wieku. Od niemal 70 lat żużlowcy podbijali serca krośnian i mieszkańców okolicznych miejscowości.

W ostatnich latach ligowe mecze drużyny żużlowej w Krośnie gromadziły na stadionie przy Legionów od 2 000 do 6 500 tysiąca widzów. 12-letnia działalność KSM Krosno przynosiła stabilność i solidność działania, o której pozytywnie mówiło się w całym kraju. Wspólna działalność z miastem dotycząca wymiany nawierzchni toru czy rozbudowy parku maszyn były dla żużla w Krośnie ważnymi krokami ku lepszej przyszłości.


Piotr Przytocki i Bronisław Baran

Od 2019 roku, w rozgrywkach ligowych, miasto Krosno będzie reprezentował nowy klub - Wilki Krosno SA. Według założeń - zespół będzie tworzony przez zawodników gwarantujących dobry poziom sportowy i jednocześnie zintegrowanych na nową jakość klubu.

5-letni plan dla krośnieńskiego żużla przedstawiono na specjalnym spotkaniu w krośnieńskim urzędzie dla dziennikarzy i kibiców.

Główne założenia 5-letniego planu rozwoju sportu żużlowego w Krośnie:

- budowa profesjonalnie zarządzanego klubu, który w czasie pięciu lat (2019-2023) ma awansować do PGE Ekstraligi,

- utworzenie klubowego marketingu (telewizja internetowa Wilki.tv, profesjonalnie prowadzona strona internetowa wilkikrosno.pl i social media, sklep z gadżetami, eventy promujące klub i jego partnerów),

- odbudowa sportu motorowego wśród dzieci i młodzieży (solidne podłoże sprzętowe i kadra trenerska szkółki żużlowej),

- szeroka i profesjonalna współpraca z mediami ogólnokrajowymi i regionalnymi (utworzenie biura prasowego i działu PR),

- rozbudowa stadionu przy Legionów (nowa trybuna, oświetlenie - na mocy współpracy z samorządem miasta),

- powołanie klubu Ambasadorów Marki Wilki Krosno (osobowości dobrze znane w kraju, wspierające i promującego klub i jego działania).

- Żużel to jeden z najbardziej popularnych sportów w Polsce. Nie inaczej jest też w naszym mieście. Po zapoznaniu się z 5-letnim planem rozwoju tej dyscypliny zaprezentowanym przez władze nowego klubu deklaruję współpracę i szeroko rozumianą pomoc przy realizacji tego przedsięwzięcia. Dziękujemy również osobom, które przez ostatnie 12 lat prowadziły klub. Coś się kończy, coś się zaczyna. Są nowi ludzie, którzy mają pomysł, energię i pasję. Jestem przekonany, że wdrożenie przedstawionych założeń będzie otwarciem nowego, w pełni profesjonalnego rozdziału w historii krośnieńskiego żużla. Jako miasto chcemy przede wszystkim poprawić infrastrukturę na stadionie by dostosowywać obiekt do coraz poważniejszych przedsięwzięć - powiedział prezydent miasta Krosna, Piotr Przytocki.

Na spotkaniu nie zabrakło też akcentów przedwyborczych. Prezydent Piotr Przytocki zaznaczył, że działania będą zależeć od decyzji podjętych 21 października. Natomiast władze nowego klubu przekazując prezydentom okolicznościowe plastrony mówiły o "strzale w dziesiątkę”.

Prezesem zarządu Wilki Krosno Spółka Akcyjna został Robert Dobosz, a funkcję wiceprezesa pełni Grzegorz Leśniak. Długofalowa strategia władz nowego klubu zyskała pełne poparcie władz miasta Krosna w osobach prezydenta Piotra Przytockiego i wiceprezydenta Bronisława Barana oraz partnerów biznesowych.

Status głównego sponsora klubu posiada firma Cell-Fast. Krośnieńskie przedsiębiorstwo to jeden z europejskich liderów w produkcji akcesoriów ogrodowych, systemów rynnowych i przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Partnerem Wilków Krosna SA została również rzeszowska firma Marma Polskie Folie, która przez wiele ostatnich lat była strategicznych sponsorem Stali Rzeszów. Jedną z nowych firm - sponsorów klubu został również wiodący producent podłóg Baltic Wood.

Z nowym klubem w Krośnie zostają również najwięksi sponsorzy dotychczasowej krośnieńskiej drużyny. Mowa o firmach MARWAY z Rzeszowa - specjalizującej się w logistyce ekspresowej i jeden z czołowych firm w Europie w obróbce metalu - Eba. Pierwszym ambasadorem marki Wilki Krosno jest dziennikarz telewizyjny pochodzący z Krosna Gabriel Waliszko.

"WILKI" czyli: WIARA, IDENTYFIKACJA, LOJALNOŚĆ, KORZENIE, INTEGRACJA.

pd
Fot. Piotr Dymiński

  • autor: pd

6 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?