KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Żużel: Wilki i Spartan łączą siły. Podpisano umowę

Żużel: Wilki i Spartan łączą siły. Podpisano umowę Fot. archiwum Wilki Krosno SA

Kolejna nowość w krośnieńskim żużlu. Cellfast Wilki rozpoczęły współpracę z klubem partnerskim, którym został szkolący adeptów speedwaya KS Spartan Przemyśl. Wieloletnia umowa została właśnie podpisana.

REKLAMA


- Coraz mocniej stawiamy na szkolenie i coraz mocniej chcemy się rozwijać. Umowa ze Spartanem to kolejny krok w stronę poszukiwania talentów i wspólnego budowania akademii żużlowej, nie tylko w tradycyjnej klasie 500, ale i mniejszych. Umowa Partnerska została podpisana zgodnie z wytycznymi regulaminowymi Polskiego Związku Motorowego. Zatem cała współpraca pomiędzy naszymi klubami leży w polu administracyjnym PZM. Adepci z Przemyśla stali się jednocześnie nowymi młodymi Wilkami - mówi prezes krośnieńskiego klubu Grzegorz Leśniak.

- To naprawdę historyczne wydarzenie. Dla Spartana umowa partnerska z takim klubem jak Cellfast Wilki to wielka rzecz. Cieszymy się i czekamy z niecierpliwością na żużlowy sezon - podkreśla Maciej Gilowski, założyciel, prezes i trener przemyskiego klubu.


Na zdjęciu od lewej: trener Cellfast Wilków Ireneusz Kwieciński, prezes krośnieńskiego klubu Grzegorz Leśniak i prezes Spartana Przemyśl Maciej Gilowski. Fot. archiwum Wilki Krosno SA

Spartan powstał za sprawą tego żużlowca-amatora, by spełniać marzenia młodych chłopców. W 2018 roku oddano do użytku tor i rozpoczęto w Przemyślu pierwsze treningi.

- Jako nastolatek chodziłem z tatą na żużel w Rzeszowie. Zrobiłem nawet niezbędne badania, ale potem wyjechałem za granicę i przyjeżdżałem tylko sporadycznie potrenować amatorsko. Po powrocie kupiłem działkę akurat w Przemyślu i postanowiłem otworzyć klub z minitorem dla dzieci - opowiada Gilowski.

W Spartanie zajmuje się szkoleniem adeptów w klasach 80 i 125 cc. Najmłodsi mają 7, a najstarsi 13 lat. W poprzednich latach na treningi przychodziło od kilku do kilkunastu chętnych. W 2019 roku dwóch adeptów zdało licencję i startowało w zawodach.

Na czym będzie polegać współpraca obu klubów?

- Po zdaniu licencji chłopcy będą przechodzić pod opiekę Wilków. Będziemy się mocno wspierać na treningach. Przynajmniej raz w tygodniu pojawimy się na torze w Krośnie, no i oczywiście przy okazji ligowych meczów. Mamy też pomysł, by najmłodsi adepci z Krosna i okolic przyjeżdżali do nas i przygotowywali się do startów na mniejszych motocyklach - tłumaczy Maciej Gilowski.

Same plusy w podkarpackiej współpracy widzi też Grzegorz Leśniak. - Dla nas to bardzo ważny projekt. Chcemy spokojnie przygotować się do kolejnych sezonów, kiedy posiadanie minitoru lub klubu partnerskiego dla klubów pierwszoligowych będzie obowiązkowa - podkreśla szef beniaminka zaplecza PGE Ekstraligi.

- Krosno i Przemyśl dzieli niespełna 100 kilometrów więc spokojnie można myśleć o wspólnym działaniu na najbliższe lata. Wierzę, że na tej drodze pojawi się wielu utalentowanych chłopców - mówi z kolei trener Cellfast Wilków Ireneusz Kwieciński.

Przemyski klub liczy na wiele korzyści.

-  Są plany wspólnych działań obu klubów na wielu niwach. Przy okazji zapraszamy dzieci do 12 lat na miniżużel do Przemyśla. Wszystkie informacje można znaleźć na naszym facebooku w internecie. Przyjdźcie i trenujcie. Czekamy na was - zachęca prezes Gilowski.

  • autor: / źródło: Wilki Krosno

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?