Logo
Wydrukuj tę stronę

Od środy policyjne działania na drogach "Boże Ciało 2016"

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. archiwum KWP Rzeszów

W środę (25 maja) rozpoczyna się policyjna akcja pod kryptonimem "Boże Ciało 2016". Jej głównym celem jest troska o bezpieczeństwo podróżujących drogami Podkarpacia. Działania potrwają do niedzieli (29 maja).

REKLAMA


Prowadzone działania mają ułatwić ruch pojazdów na głównych węzłach komunikacyjnych i drogach wylotowych z miast. W razie potrzeby policjanci będą ręcznie kierować ruchem lub wyznaczą objazdy.

- Funkcjonariusze będą stanowczo interweniować wobec kierujących, którzy popełnią wykroczenia stanowiące główne przyczyny wypadków. Ze zdecydowaną reakcją spotkają się przypadki nieprawidłowego wyprzedzania poruszającej się wolniej kolumny pojazdów, przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, czy nieprawidłowe przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych. Wzmożone kontrole dotyczyć będą również stanu trzeźwości kierujących - informuje komenda wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Na drogach Podkarpacia pojawią się policjanci na motocyklach. W akcji będą brać udział radiowozy wyposażone w wideorejestratory, zarówno oznakowane, jak i nieoznakowane. W użyciu będą także ręczne mierniki prędkości.
 
Przypominamy, że 25 maja od godziny 18 do godziny 22 oraz 26 maja od godziny 8 do godziny 22 obowiązuje zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

Wybierasz się w dłuższą podróż? Sprawdź utrudnienia na Polskich drogach, zobacz tutaj: Lista utrudnień GDDKiA.

mg

  • autor: mg

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021