Logo
Wydrukuj tę stronę

Będzie zmiana organizacji ruchu przy Naftowej i Tysiąclecia

Kolizja na ul. Tysiąclecia. Opel zderzył się z Renault: czerwiec 2016 Kolizja na ul. Tysiąclecia. Opel zderzył się z Renault: czerwiec 2016 Fot. KrosnoCity.pl

Skrzyżowanie ulic Naftowej i Tysiąclecia nie jest skomplikowane. Jednak ze względu na duże natężenie ruchu, nie jeździ się tam łatwo. Miasto ogłosiło przetarg, wkrótce zmieniona zostanie organizacja ruchu.

REKLAMA


Rondo?
Temat licznych kolizji na skrzyżowaniu ulic Naftowej i Tysiąclecia poruszony był między innymi na platformie "dobre pomysły". Tam proponowano budowę ronda, zanim jeszcze w Krośnie stały się popularne "mini ronda". Wywołało to dyskusję, pojawiały się argumenty za i przeciw.

Tymczasem na początku sierpnia Miasto ogłosiło przetarg na budowę w tym miejscu... sygnalizacji świetlnej.

Światła
Budowa akomodacyjnej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Naftowej z ul. Tysiąclecia to najważniejszy element ogłoszonego przetargu.

- Został wybrany wariant sygnalizacji świetlnej z uwagi na ograniczone możliwości terenowe - szerokość pasa drogowego nie pozwala na zlokalizowanie pełnowymiarowego ronda. Zakończenie realizacji zadania planowane jest na wiosnę 2018 roku. Koszt znany będzie po rozstrzygnięciu przetargu - informuje Joanna Sowa z krośnieńskiego magistratu.

pd

  • autor: pd

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021