Logo
Wydrukuj tę stronę

Akcja "Smog" na drogach Krosna i powiatu

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. Krosno112.pl

Policjanci krośnieńskiej drogówki przeprowadzali 6 marca kontrole stanu technicznego pojazdów i spalin. Działania były prowadzone w ramach ogólnopolskiej akcji "Smog".

REKLAMA


Celem akcji jest eliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które emitują nadmierną emisję spalin do atmosfery.

Skontrolowano 119 pojazdów i zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych. Wykryte nieprawidłowości dotyczyły stanów technicznych. Dymomierzem wykonano 15 pomiarów, nie ujawniono nieprawidłowości.

Zgodnie z art. 66.1, pkt 3 Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2017 r. poz. 1260 z późn. zm.) pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie powodowało wydzielania szkodliwych substancji w stopniu przekraczającym wielkości określone w przepisach szczegółowych. (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2016 r. poz. 2022).

Art. 132. 1. pkt 1c  określa, że policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska.

W tym przypadku policjant może również ukarać kierującego mandatem karnym i nie może zezwolić na dalsze używanie pojazdu.

red.

  • autor: red.

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021