Logo
Wydrukuj tę stronę

Wypadek posła: nie było "odmowy badania"

Piotr Babinetz. Piotr Babinetz. Fot. KrosnoCity.pl

Nie było "odmowy badania trzeźwości" posła Piotra Babinetza, który był uczestnikiem wypadku drogowego w powiecie brzozowskim. Ze względu na poważne obrażenia parlamentarzysta został przetransportowany do szpitala, a przeprowadzone badanie potwierdziło jego trzeźwość.

REKLAMA


Nieprawdziwa informacja o "odmowie badania trzeźwości" oraz pojawiające się w mediach sugestie, że poseł mógł być pijany, powinny zostać sprostowane.

Na oficjalnym profilu parlamentarzysty zamieszczono oświadczenie następującej treści:

"Informujemy, że w ubiegłą niedzielę miał miejsce wypadek drogowy, w którym jednym z poszkodowanych był Poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Babinetz, który w trakcie zdarzenia odniósł poważne obrażenia i obecnie jest hospitalizowany. Parlamentarzysta był trzeźwy, co zostało potwierdzone badaniem przeprowadzonym w szpitalu, które nie wykazało obecności alkoholu. Uważamy przy tym, że sposób narracji i insynuacje, które pojawiły się w niektórych serwisach informacyjnych dotyczących okoliczności zdarzenia naruszają dobre imię Posła. W tej chwili naszym priorytetem i przedmiotem szczególnej uwagi jest otoczenie opieką oraz modlitwą osób poszkodowanych w wypadku oraz ich rodzin."

Marcin Fijołek,
rzecznik Podkarpackiej Rady Regionalnej Prawa i Sprawiedliwości

Równolegle do mediów podających nieprawdziwe informacje zwrócono się o sprostowanie i przeprosiny w trybie prawa prasowego.

pd

  • autor: pd

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021