Logo
Wydrukuj tę stronę

Krośnieński "Kopernik" na 52. miejscu w Polsce

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Krośnie znalazło się na 52. miejscu w Polsce wśród Liceów Ogólnokształcących. Miesięcznik "Perspektywy" swój ranking szkół średnich opracował po raz 22. W tegorocznym rankingu wzięto pod uwagę 2085 liceów ogólnokształcących i 1728 techników. Wyniki ogłoszono 9 stycznia.

REKLAMARanking "Perspektyw" to najbardziej liczący się ranking liceów i techników w Polsce.

- Myślę, że ten ranking jest dla wielu inspiracją do działania, do starań o podnoszenie sobie poprzeczki. I za to dziękuję pomysłodawcom tego zestawienia - powiedział Maciej Kopeć, podsekretarz stanu Ministerstwa Edukacji Narodowej podczas oficjalnej gali XXII Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020, która odbyła się 9 stycznia w auli Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

W czasie ogłoszenia wyników rankingu głos zabrał także prof. dr hab. Jan Łaszczyk, przewodniczący Kapituły Rankingu Perspektyw. Zwrócił on uwagę na to, że choć zestawienie opracowywane co roku przez Perspektywy to już prawdziwa instytucja (trwa nieprzerwanie od 22 lat i obowiązują w nim stałe kryteria), to jednak nie jest rankingiem idealnym, bo... takowy nie jest możliwy. - Każdy z nas ma własne wyobrażenia na temat tego, jak powinna wyglądać dobra szkoła i trudno te wszystkie marzenia o szkole idealnej zmieścić w jednym wspólnym zestawieniu - mówił.

Pełną listę wyników można sprawdzić tutaj: www.licea.perspektywy.pl

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021