Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Krośnieński "Kopernik" na 52. miejscu w Polsce

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Krośnie znalazło się na 52. miejscu w Polsce wśród Liceów Ogólnokształcących. Miesięcznik "Perspektywy" swój ranking szkół średnich opracował po raz 22. W tegorocznym rankingu wzięto pod uwagę 2085 liceów ogólnokształcących i 1728 techników. Wyniki ogłoszono 9 stycznia.

REKLAMARanking "Perspektyw" to najbardziej liczący się ranking liceów i techników w Polsce.

- Myślę, że ten ranking jest dla wielu inspiracją do działania, do starań o podnoszenie sobie poprzeczki. I za to dziękuję pomysłodawcom tego zestawienia - powiedział Maciej Kopeć, podsekretarz stanu Ministerstwa Edukacji Narodowej podczas oficjalnej gali XXII Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020, która odbyła się 9 stycznia w auli Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

W czasie ogłoszenia wyników rankingu głos zabrał także prof. dr hab. Jan Łaszczyk, przewodniczący Kapituły Rankingu Perspektyw. Zwrócił on uwagę na to, że choć zestawienie opracowywane co roku przez Perspektywy to już prawdziwa instytucja (trwa nieprzerwanie od 22 lat i obowiązują w nim stałe kryteria), to jednak nie jest rankingiem idealnym, bo... takowy nie jest możliwy. - Każdy z nas ma własne wyobrażenia na temat tego, jak powinna wyglądać dobra szkoła i trudno te wszystkie marzenia o szkole idealnej zmieścić w jednym wspólnym zestawieniu - mówił.

Pełną listę wyników można sprawdzić tutaj: www.licea.perspektywy.pl

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj