Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Kultura

Po raz czwarty Telewizja Obiektyw została nagrodzona główną nagrodą w Konkursie Programów Telewizji Lokalnych "To Nas Dotyczy". Film "Wykuci w ogniu" otrzymał Kryształowy Ekran w kategorii "Zwyczajni niezwyczajni".

REKLAMA
10 października odbędzie się koncert charytatywny na rzecz Beaty Świszcz w wykonaniu uczniów i absolwentów Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego oraz przyjaciół.

Stowarzyszenie Teatr s.tr.a.c.h. oraz Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zapraszają na 13. odsłonę Festiwalu Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy - jednego z największych, najbarwniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce, poświęconych spotkaniom z twórczością niezależną!

To już ostatnia odsłona akcji #odkryjKrosno. Organizatorzy zachęcają do klimatycznego odkrywania miejskich zakamarków i smaków.

Przed nami ostatnia już wakacyjna akcja #odkryjkrosno klimatycznie. Krośnieńskie instytucje kultury i sportu przygotowały ofertę dla mieszkańców i przyjezdnych.

Już w najbliższy piątek, 21 sierpnia rozpocznie się w Krośnie 5. edycja Young Arts Festival. Przez cały weekend będzie można uczestniczyć w koncertach łączących różne muzyczne stylistyki - klasykę, jazz i pop.

BWA Krosno zaprasza na wystawę prac Andy'ego Warhola - prekursora pop-artu, który w Polsce był prezentowany do tej pory zaledwie kilka razy. Wystawa ma charakter międzynarodowy, 91 eksponatów prezentowanych na wystawie pochodzi ze zbiorów Múzeum moderného umenia Andyho Warhola w Medzilaborcach na Słowacji i jest wynikiem bliskiej współpracy ludzi i instytucji.

BIESZCZADY: 22 sierpnia w Uhercach Mineralnych na miłośników filmów czekać będą kino samochodowe, rozmowy z twórcami filmowymi, filmy sferyczne, warsztaty filmowe oraz konkursy dla dzieci i młodzieży. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

TEATR s.tr.a.c.h. przygotowuje się do 13. edycji festiwalu i jak co roku poszukuje pełnych pasji wolontariuszy. Organizatorzy na zgłoszenia czekają do 20 sierpnia!

15 i 16 sierpnia odbędzie się Otwarcie Podkarpackiego Szlaku Filmowego. Inauguracja Szlaku będzie miała miejsce w Jaśliskach (Beskid Niski), gdzie powstawały takie filmy jak: Wino truskawkowe (reż. D. Jabłoński), Twarz (reż. M. Szumowska), Boże Ciało (reż. J. Komasa). W programie zaplanowano kino, spacery filmowe, strefa relaksu oraz spotkania z twórcami.

Od 21 do 23 sierpnia odbędzie się w Krośnie znany i lubiany muzyczny crossover - Young Arts Festival. Podczas festiwalowych koncertów wystąpią Jacob Collier, Artur Lesiecki, Marek Napiórkowski i Atom String Quartet, a w unikatowych lokalizacjach koncertowych zabrzmią przede wszystkim dzieła polskich kompozytorów. Motyw przewodni 5. edycji festiwalu, która obędzie się po lockdownie i w warunkach pandemii, to Nowe Otwarcie.

Unia Przedsiębiorczych zaprasza do udziału w konkursie na Najlepszą Nalewkę Galicji. Od kilku lat wydarzenie odbywało się w ramach Zakątka Rozmaitości Galicyjskich, niemniej w tym roku z powodu odwołania imprez masowych, ogłoszenie wyników odbędzie się 29 sierpnia w trakcie IX Wieczoru Łemkowskiego.

W niedzielę, 9 sierpnia RCKP zaprasza dzieci i dorosłych do udziału w zakątku "Zakamarek z klasą" nawiązującym do muzyki klasycznej. Podczas akcji plastycznej wraz z dziećmi zostanie wykonana wielkoformatowa, przestrzenna makieta filharmonii, makiety instrumentów, a na bruku zostanie wymalowana kredą orkiestra. Na miłośników muzyki czeka koncert z cyklu "Z klasyką przez Polskę", wystąpi Polish Violin Duo w składzie Marta Gidaszewska i Robert Łaguniak. Poszukujący wytchnienia, szczególnie z widokiem na dom kultury, znajdą je w naszej strefie relaksu i mikrodomach kultury. Z kolei artKino zaprasza na plenerowe seanse kinowe: sobota: kino w plenerze "La Strada" (dramat, Włochy), niedziela: kino w plenerze "College" (komedia, USA), "The Electric House" (komedia, USA).

REKLAMA
 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj