KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Kultura

Muzeum Rzemiosła w Krośnie wraz z Punktem Informacji Kulturalno-Turystycznej zapraszają do wspólnej, rodzinnej zabawy, już w najbliższą sobotę 23 marca.
Start zabawy i wszelkie niezbędne informacje i materiały do gry, będą dostępne od godz. 12.00  w Punkcie Informacji Kulturalno-Turystycznej przy ul. Blich 1 (wejście od ul. Słowackiego).

REKLAMA
Do 16 kwietnia 2024 r. w sali wystaw czasowych Centrum Dziedzictwa Szkła prezentowana jest wystawa prac krośnieńskiego artysty i znawcy win - Romana Dołżyckiego. Inspiracją dla jego twórczości są działa natury - drewno i kamień, które, jako stworzone siłami natury formy stanowią fundament dla jego artystycznych realizacji.

Po raz 10. Krośnieńska Biblioteka Publiczna zaprosiła młodych ludzi z Krosna i powiatu krośnieńskiego do wzięcia udziału w Turnieju Jednego Wiersza.

22 marca Pub & Club Wyszynk Krosno (Okrzei 1) zaprasza na koncert trzech zespołów: Wieża, The Lane oraz RadiON. Start koncertu o godzinie 18:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Po koncercie organizatorzy zapraszają na Rokotekę - wieczór pełen mocnych, gitarowych brzmień od nieśmiertelnych klasyków rocka po współczesne kompozycje i nowości.

"W kadrze zapisane" to tytuł wystawy, która swoje miejsce znalazła w Galerii Fotografii Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza. Każdego roku Fotoklub RCKP Krosno prezentuje publiczności zbiór fotografii tak różnorodny, jak różni są ich autorzy: od pejzaży, po człowieka, a w końcu podróże i codzienność. Autorzy - za pośrednictwem tej wystawy - chcą pokazywać bogactwo ludzkiego doświadczenia, ukazane w różnych kontekstach, formach i odcieniach. 12 marca 2024 o godzinie 18.00 odbędzie się wernisaż, a sama wystawa czynna będzie do 31 maja 2024. Serdecznie zapraszamy do odkrywania fotograficznego dziedzictwa Fotoklubu.

27 marca 2024 na scenie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza wystąpi formacja Onus Blues. Muzycy z powodzeniem łączą tradycyjnego bluesa z nowoczesnym brzmieniem, a każdy z ich koncertów na długo pozostaje w pamięci publiczności. Śląska scena blues-rockowa w ramach koncertów za kurtyną poleca się na dobrze spędzony wieczór. Zapraszamy!

10 marca 2024 o godzinie 17.00 w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbędzie się koncert z okazji Dnia Kobiet. Do udziału w wydarzeniu publiczność zapraszają dzieci, młodzież i dorośli. Na scenie zobaczyć i usłyszeć będzie można tancerki i tancerzy zespołów tanecznych Kleks, Strecz, One Są Wszędzie, wokalistów Studia Piosenki Swing oraz zaproszonych gości. Data koncertu nie jest przypadkowa, ponieważ właśnie w ten dzień wypada Święto Mężczyzn, warto więc również o tym pamiętać. RCKP zaprasza nie tylko piękne Panie, ale także równie pięknych Panów.

Poszukujący subtelności w sztuce i życiu, bliskości z naturą, spokoju i wrażliwości odnajdą je w obrazach Małgorzaty Patronik. W lutym i marcu w Galerii Szarej Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza gości wystawa malarstwa "Spojrzenie". 8 marca 2024 o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie z autorką.

Zbliżająca się 17. edycja Kiermaszu Wielkanocnego po raz kolejny będzie doskonałą okazją dla twórców, rzemieślników i lokalnych producentów, aby zaprezentować swoje unikatowe dzieła i produkty. Regionalne Centrum Kultur Pogranicza zaprasza wystawców do nadsyłania zgłoszeń, a każdego, kto szuka świątecznego klimatu do skierowania swoich kroków na Kolejową 1. Wydarzenie odbędzie się 24 marca 2024 od godziny 9.00 do 15.00.

Andrzej Grabowski, Jan Frycz, Jan Peszek, Mikołaj Grabowski, Bogdan Słomiński, Tomasz Karolak - już 1 marca będziecie mogli ich zobaczyć na deskach RCKP w ramach 50-lecia spektaklu "Kwartet". To kultowa historia czterech artystów poszukujących sensu życia, teatru i sztuki jako takiej.

W 2023 roku Muzeum Rzemiosła w Krośnie zrealizowało zadanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Wspieranie działań muzealnych 2023, którego celem był zakup systemu oświetleniowego, nagłośnieniowego i wystawienniczego na potrzeby ekspozycji zatytułowanej: W nieskończoności. Wystawa stała poświęcona postaci Jana Szczepanika, wybitnego wynalazcy związanego z Krosnem. Dzięki realizacji tego zadania zorganizowana została w ścisłym centrum Zespołu Staromiejskiego Krosna wystawa stała poświęcona wybitnemu wynalazcy, zwanemu "polskim Edisonem".

Szkło budzi zachwyt od kilku tysięcy lat. Obecnie jest tworzywem bardzo popularnym i nie ma dziedziny życia, w której nie miałoby zastosowania. Wytwarzane jest niemal we wszystkich krajach świata, a jednak są miejsca, w których tradycje i kunszt szklarski są szczególnie pielęgnowane.

Zabytkowe Pojazdy Krosno oraz Pub & Club Wyszynk Krosno zapraszamy na II spotkanie Miłośników Zabytkowych Pojazdów nad Wisłokiem w ramach zakończenia sezonu 2023. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 1 października w Krośnie przy ul. Okrzei 1. To wyjątkowe wydarzenie motoryzacyjne w regionie krośnieńskim. Start od godz. 12:00.

REKLAMA
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?