KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Kultura

14 października RCKP zaprasza na długo wyczekiwane spotkanie autorskie i promocję książki. "Ilustrowany alfabet Krosna". To publikacja w całości stworzoną przez dzieci i młodzież na co dzień mieszkające lub mocno związane z Krosnem. Wstęp: wolny.

REKLAMA
Czy sztuka może pomóc zrozumieć relacje między matką i córką? Czy da się pogodzić własne marzenia i ambicje z silną więzią z najbliższymi nam osobami? Na wystawie w BWA Krosno ponad 20 polskich artystek poprzez swoją sztukę opowie o tym jak odnajdują się jako kobiety, matki i córki. Dzień po wernisażu zapraszają też na wspólne śniadanie i rozmowy.

W sobotę, 2 października zamień swoja kanapę w salonie na loże w Pub & Club Wyszynk! Nowy miesiąc, przyniesie wysoką temperaturę w klubie.

W piątek, 1 października Pub & Club Wyszynk (Krosno, ul. Okrzei 1) zaprasza na gorące balety. Przygotujcie się na noc pełną dobrej muzyki, pysznych drinków i najlepszej zabawy. Imprezę nakręca DJ K.J. Początek o godzinie 21:00. Wstęp płatny.

W środę (22 września) o godzinie 19.00 w krośnieńskim artKinie odbędzie się bezpłatny pokaz filmu "Wieleżyński – alchemik ze Lwowa".  

Rolkowisko, pokaz mody, wspólne śpiewanie na Podcieniach czy przegląd filmów. Podczas gdy wiele miast ma problem z wymyśleniem oferty kulturalnej dla młodzieży, w Krośnie młodzi mogli po prostu zrealizować własne pomysły.

Wykuwanie nowych talentów to zadanie niełatwe, ale z pewnością potrzebne, dlatego serdecznie zapraszamy na Hutę Poezji. Pod tym hasłem, w weekend 17-19 września odbędzie się cykl spotkań i warsztatów z trójką autorów: Edwardem Pasewiczem, Katarzyną Szwedą oraz Pawłem Kusiakiem.

Podczas drugiej, letniej odsłony Krośnieńskich spotkań z podróżnikami gościem Muzeum Rzemiosła będzie Tomasz Grzywaczewski z prelekcją "Wymazana granica. Śladami II Rzeczypospolitej".

Grupa Teatralna "Jodła Banda" działająca przy Świetlicy Gminnej w Jedliczu ogłasza zapisy na zajęcia teatralne w roku szkolnym 2021/2022.

RCKP zaprasza na wystawę "Zbiory z Tysiąclecia" w ramach projektu "Kultura remiksu - osiedle w domu kultury". Wstęp: wolny.

Wraz z nowym sezonem artystycznym RCKP zaprasza uczniów na koncerty, spektakle teatralne oraz widowiska baletowe. Na scenie będą gościć m.in. Teatr im. Wandy Siemaszkowej z Rzeszowa, Miejski Teatr Miniatura z Gdańska, Grupy baletowe RCKP, zespół Patrick the Pan czy Studio Piosenki Swing.

W Saloniku Artystycznym Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie prezentowane są prace młodych artystów, studentów architektury na Politechnice Krakowskiej, wolontariuszy "Fundacji dla Sztuki" - Anny Habrat, Natalii Kwolek i Błażeja Kmonka. Otwarcie wystawy odbyło się 8 września 2021 r.

17 września autorka książek dla dzieci i młodzieży Katarzyna Wasilkowska zaprezentuje swoje powieści młodym krośnianom na dwóch spotkaniach autorskich.

REKLAMA
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?