Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Kultura

Jaś Wędrowniczek w Rymanowie zaprasza na oficjalne otwarcie wakacji! 2 lipca czeka Was kino plenerowe i seans "Poszukiwacze zaginionej arki - Indiana Jones" oraz otwarcie Jasia Burgera. Wstęp wolny!

REKLAMA
3 lipca, Helios zaprasza widzów do kina. W repertuarze, poza regularnymi seansami, znajdą się różnorodne projekty specjalne w tym koncerty, maratony oraz bajkowe atrakcje dla najmłodszych! Sieć zapewnia, że będzie komfortowo i bezpiecznie.

RCKP zaprasza do kolejnego wydarzenia organizowanego w czerwcowe weekendy w ramach akcji #odkryjkrosno. 20 czerwca będzie można wziąć udział w otwartej próbie do koncertu, zobaczyć, jak od przysłowiowej kuchni wyglądają zajęcia wokalne w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza i przygotowania do koncertów muzycznych, których gospodarzami są uczestnicy zajęć - wokaliści Studia Piosenki Swing.

W piątek, 26 czerwca w Restauracji Parkowa 7 w Krośnie odbędzie się koncert zespołu grającego muzykę z region, u który kiedyś zasiedlony był rusińską ludnością zwaną Zamieszańcami. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu "Wieczór łemkowski".

Krośnieńskie Etnocentrum zaprasza 20 czerwca na wernisaż wystawy pt. "Ruś Krośnieńska na archiwalnej fotografii" oraz prezentację cyklu publikacji "O Rusi Krośnieńskiej" i spotkanie z ich autorem - Sebastianem Dubiel-Dmytryszynem. Wstęp wolny.

"Po drugiej stronie okna" to artystyczny performance na żywo - z możliwością obserwacji procesu powstawania dzieł inspirowanych obrazami wielkich malarzy. Okna Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie od ul. Kolejowej 1 zamienią się na oczach widzów i przechodniów w ramy obrazów Vincenta van Gogha, Edwarda Muncha i Pieta Mondriana

Wiele lat swego życia spędził poza granicami kraju. Niestrudzony, wszechstronny i bezkompromisowy poszukiwacz całkowicie oddany sztuce. Swoją energią i zapałem  potrafi zarażać innych. Jak sam twierdzi, codziennie zadaje sobie pytanie: "Kim jestem? Dokąd zmierzam?".

Ukraińska sztuka kobieca od swoich początków stała się nową wspólnotą komunikacyjną. Artystki zaznały w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat znaczących zmian w organizacji państwa i życia społecznego. Tamtejsza sztuka mówi zatem o rzeczach trudnych, często jeszcze przez społeczeństwo nieprzepracowanych. Im ważniejsze - tym trudniejsze, mocniej zagłębione w historię i traumę.

Test maturalny - dla jednych jest on już historią, dla innych zbliżającym się historycznym wyzwaniem. Niezależnie od perspektywy czasowej, zawsze pozostaje niezmienne, powtarzające się, a wręcz kluczowe pytanie: "Czy ta wiedza kiedyś się do czegoś przyda?". - Sprawdźmy to wspólnie już 11 czerwca! - zapowiada BWA.

W ramach akcji #odkryjKrosno Muzeum Rzemiosła zaprasza na spacer po krośnieńskich nieoczywistych zaułkach i zakamarkach.

Sztuka na barierkach to ogólnodostępna wystawa fotografii, prac malarskich i graficznych zlokalizowana w oknach i na balkonach Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza. Zewnętrzna przestrzeń domu kultury zamieniła się w przestrzeń ekspozycyjną, zachęcając tym samym do spojrzenia na budynek i formę prezentacji sztuki z innej niż do tej pory perspektywy.

Do 7 czerwca trwa XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom - w tym roku pod hasłem "Cała Polska czyta o zwierzętach".

RCKP zaprasza do udziału w wystawie pokonkursowej KREDKI będącej prezentacją wyróżnionych i zakwalifikowanych do wystawy prac. Konkurs Plastyki Dzieci i Młodzieży Pogranicza KREDKI został rozstrzygnięty, a wystawa otwarta.

REKLAMA
 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj