Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Gdy do krośnieńskiego Szpitala trafiła kobieta z gigantycznym guzem jajnika, podjęto szereg czynności, aby uratować zdrowie i życie pacjentki. Odwlekanie pójścia do lekarza spowodowane strachem oraz nadzieja, że guz sam się zmniejszy były powodem, że kobieta wcześniej nie udała się do ginekologa. Dopiero pojawiające się duszności zmusiły ją do zgłoszenia się w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym (SOR). Specjaliści postawili diagnozę: przyczyną złego stanu zdrowia kobiety był guz jajnika o wielkości około 35 cm x 30 cm ważący w przybliżeniu 30 kilogramów.

REKLAMA
Europa wyraźnie podzielona jest na wyżowy zachód i niżowy wschód. Tym samym środkowa jej część - w tym oczywiście Polska - znajduje się w cyrkulacji północno-zachodniej. Pierwszy dzień marca, mimo wysokich wskazań barometrów, będzie pochmurny i wilgotny. Może nawet pokropić deszcz i mżawka, a wszystko dlatego, że przez naszą część kraju z północy na południe przemieści się płytka zatoka niżowa z frontem okluzji, który rozmyje się docierając nad Karpaty. We wtorek wyż przewędruje nad Bałkany i dostaniemy się pod jego wpływ, dodatkowo znajdziemy się po jego północno-zachodniej stronie, gdzie spodziewane są rozpogodzenia. Pogoda znacznie poprawi się, będzie dużo słońca, którego promienie po chłodniejszym poranku zdołają podgrzać powietrze do niemal 13°C po południu.

Już w poniedziałek, 1 marca mieszkańców Krosna odwiedzą strażnicy miejscy. W tym dniu rozpocznie się, zapowiadana w ubiegłym tygodniu - kompleksowa kontrola budynków jednorodzinnych, przede wszystkim pod kątem gospodarki odpadami oraz ochrony powietrza.

Kiedy patrzymy na swojego mruczącego przyjaciela wylegującego się na kaloryferze, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że w tym małym, słodkim kiciusiu drzemie instynkt mordercy...

W piątek, 26 lutego będzie wyłączona sygnalizacja świetlna na dwóch dużych skrzyżowaniach na ulicy Podkarpackiej. Prace będą trwać około 2 godzin przy każdym skrzyżowaniu.

W wyniku odwilży rośnie poziom wody w rzekach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia przed wzrost poziomu wody w podkarpackich rzekach.

Powietrze zwrotnikowe, które w środku tygodnia zapewniało nam co najmniej kilkanaście stopni Celsjusza - miejscami na Dolnym Śląsku nawet 21°C, opuści nasz kraj wraz z początkiem weekendu. Do piątku natomiast wciąż ciepło i słonecznie. W noc po nim następującą z północy na południe przewędruje chłodny front atmosferyczny związany z niżem znad Rosji, za którym napłynie powietrze polarno-morskie - chłodniejsze, ale nie na tyle, by zima w lutym miała szansę jeszcze o sobie przypomnieć. Koniec tygodnia tym samym z większym zachmurzeniem, krótszym usłonecznieniem i spadkiem temperatury do wartości odpowiednich dla przedwiośnia. W sobotę dokuczliwy, porywisty, północno-zachodni wiatr.

Anna Wojnar, farmaceutka z Krosna została nominowana do prestiżowej nagrody Anioły Farmacji. Farmaceutkę dobrze znają klienci apteki Piastowskiej przy ul. Lewakowskiego 35 w Krośnie. Jest to kolejna nominacja dla krośnianki. W 2014 r. Anna znalazła się w elitarnym gronie dziesięciu nagrodzonych statuetką Anioła Farmacji.

Masz psa lub kota, którego chcesz wykastrować lub wysterylizować? Teraz możesz to zrobić za połowę ceny! Drugą połowę dopłaci Miasto.

Od niedzieli, 21 lutego nieczynny jest stok narciarski w Czarnorzekach. Powodem jego zamknięcia po ośmiu dniach funkcjonowania jest awaria 26-letniego ratraka. Jego naprawa obecnie nie jest możliwa. W ciągu tych kilku dni z wyciągu narciarskiego skorzystało około tysiąc osób, a przychody z jego funkcjonowania przekroczyły 20 tysięcy złotych.

Uwaga kierowcy! W najbliższych dniach na krośnieńskich ulicach pojawią się krótkotrwałe utrudnienia w ruchu. Drogowcy będą uzupełniać największe ubytki w drogach powstałe w czasie zimy. Roboty rozpoczną się w czwartek, 25 lutego. Doraźne prace obejmą teren całego miasta jednak najtrudniej będzie na Pużaka i Krakowskiej.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło w środę, 24 lutego około godziny 13:30 w Krośnie na ulicy Bohaterów Westerplatte. 24-latek potrącił osobówką starszego mężczyznę. 80-latek zmarł w szpitalu.

Idziemy w kierunku ograniczeń w ruchu na południowej granicy, niedopuszczenia przyłbic i chust jako zamiennika maseczek oraz zregionalizowania obostrzeń - mówił w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Poinformował, że decyzje zostaną ogłoszone około godz. 11-12, po konsultacjach z premierem i szefem MEiN.

REKLAMA
 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj