Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Na drugą połowę września VIVO! Krosno przygotowało szereg niespodzianek i dobrej zabawy. To elementy obchodów trzecich urodzin centrum handlowego. Wszyscy chętni mogą wziąć udział w konkursie związanym z rejestrowaniem paragonów, w której do wygrania będzie mnóstwo ciekawych i wartościowych nagród. Kolejną propozycja kierowana jest do osób mających własny styl, lubiących bawić się modą i ciekawych świata.

REKLAMA
Od zachodu Polska dostaje się pod wpływ rozległego niżu rozciągającego się od Arktyki przez Skandynawię i Europę Zachodnią aż po Morze Śródziemne. Po jego wschodniej stronie obserwowana jest adwekcja bardzo ciepłego powietrza zwrotnikowego. Najbliższe dni ze spadającym ciśnieniem i wzrastającym zachmurzeniem. Środa wciąż słoneczna, na niebie głównie chmury pierzaste Cirrus w piętrze wysokim, w drugiej połowie doby także trochę Altocumulusów w piętrze średnim. W czwartek czasem przewaga chmur, czasem przejaśnienia, w płytkiej zatoce niżu, przechodzącej przez wschodnią Polskę, wystąpi linia zbieżności, w strefie której spodziewane są przelotne deszcze i słabe burze.

W czerwcu 2018 roku powierzono zarządzanie dworcem prywatnej firmie. Wiązało się to z licznymi kontrowersjami. Przewoźnicy korzystający z dworca zwracali uwagę np. na pobór nadmiernych opłat, niezgodnie z obowiązującą uchwałą. Tym razem na sesji dyskusję wywołało bardzo późne przesłanie informacji o planowanej organizacji ruchu na Dworcu.

W tragicznym wypadku drogowym zginęła 17-latka. Ucierpieli również dwaj młodzi mężczyźni, którzy podróżowali Volkswagenem. Sprawca zdarzenia trafił do policyjnego aresztu.

"Dziupla barbershop to miejsce w którym dwójka przyjaciół bierze to rzemiosło na poważnie" - to proste zdanie jest naszą wizytówką, która znaczy więcej niż może się wydawać - mówią założyciele barbershop na Guzikówce. Co łączy Huberta i Dawida? Pasja!

Rada Miasta Krosna ponownie zajmowała się zabytkowym budynkiem dawnej przychodni przy ul. Paderewskiego. Starostwo Powiatowe podjęło decyzję o sprzedaży lokali w budynku, co wymaga osobnych przetargów przeprowadzonych przez Miasto i przez Powiat.

Marek Szatkowski swoją działalność prowadzi w Nadolanach, jest już jednak znany szeroko w świecie rynku malowań typu custom, stretart. ArtGarage to firma z branży lakiernictwa artystycznego. Malowane przez niego motocykle jeżdżą nie tylko po Polsce. W Sanoku możecie podziwiać jego murale.

Chcesz efektywnie wykorzystać czas pozostały do egzaminu maturalnego - sprawdzić swoją wiedzę, powtórzyć materiał? Weź udział w kursie Przygotuj się do matury z KPU w Krośnie.

Krośnianin Mateusz Nowak za swoją nalewkę "Mirabelka na pestkach" został nagrodzony w zakończonym w ubiegły weekend (12-13.09.2020) 30. Turnieju Nalewek organizowanym w ramach Europejskiego Festiwalu Smaku w Lublinie.

Powietrze pochodzenia arktycznego w czwartek po południu napłynęło już do każdego zakątka Polski, napływ z północy utrzyma się przez ponad dobę. Potem wyż znad Morza Północnego rozbuduje się klinem na wschód, w sobotę jego centrum przewędruje na Litwę, a do naszego kraju napływać zacznie powietrze polarno-kontynentalne ze wschodu. Piątek zatem chłodny, z temperaturą maksymalną osiągającą niespełna 16°C, a nad ranem tylko 5°C! Weekend już z cieplejszymi dniami - w niedzielę po południu spodziewamy się około 20°C, ale noce i poranki pozostaną chłodne. W przyszłym tygodniu powrót wysokich temperatur.

W nocy z czwartku na piątek (17/18 września 2020) rozbuduje się nad nami wyż znad Morza Północnego. Z północy napływać będzie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1026 hPa i będzie wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (18 września 2020) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Morza Północnego. Utrzyma się napływ chłodnej masy powietrza arktycznego starego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa i będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z piątku na sobotę (18/19 września 2020) sytuacja baryczna nie zmieni się w sposób istotny. Utrzyma się napływ chłodnej masy powietrza arktycznego starego z północy. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, zmienny, nad ranem przejściowo cisza. Widzialność dobra, nad ranem przejściowo umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa i pozostanie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (19 września 2020) będziemy w zasięgu rozległego wału wysokiego ciśnienia rozciągającego się od Atlantyku i Wysp Brytyjskich, przez Morze Północne i Europę Środkową aż po Ukrainę i Mołdawię. Będziemy w suchej masie powietrza polarno-kontynentalnego. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1026 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (19/20 września 2020) pogodę kształtować będzie rozległy wyż z centrum nad Litwą. Ze wschodu napływać będzie suche powietrze polarno-kontynentalne. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1024 hPa i będzie bez większych zmian.

W niedzielę w ciągu dnia (20 września 2020) pozostaniemy pod wpływem tego samego wyżu, który przemieszczać się będzie znad Litwy nad Białoruś. Ze wschodu napływać będzie suche powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

Na terenie jednej z miejscowości gminy Rymanów zlikwidowano nielegalną plantację konopi indyjskich. Policja podczas przeszukania zabezpieczyła blisko 11 kg środków odurzających. 32-letni mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty i został tymczasowo aresztowany.

Studio Piosenki METRO w Krośnie to nowa szkoła nauki śpiewu funkcjonująca pod okiem certyfikowanego pedagoga i rehabilitanta głosu. Działa pod patronatem teatru muzycznego Buffo w Warszawie - dzieci, młodzież i dorośli mają szansę zaprezentować swoje umiejętności na festiwalach, koncertach i przesłuchaniach przed samym Januszem Józefowiczem oraz Januszem Stokłosą.

VIVO! Krosno po raz kolejny przygotowało niecodzienną niespodziankę dla miłośników motoryzacji i szybkich aut. Tym razem, na terenie parkingu znajdującego się przed Centrum Handlowym, odbędą się obowiązkowe badania kontrolne samochodów wyścigowych, które wezmą udział w 17. Wyścigu Górskim PRZĄDKI VALVOLINE. Kontrolę pojazdów zaplanowano w dniu 18 września w godzinach od 13:30 do 18:30. Organizatorem wydarzenia jest Automobilklub Małopolski Krosno.

REKLAMA
 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj