<
Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Kierowca Skody, 29-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna na DK19 blisko dwukrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowany. Został zatrzymany.

REKLAMAKrośnieńska uczelnia zaprasza na seminarium "Technologia modelowania informacji o budowlach (BIM – Building Information Modelling) - narzędzia i zastosowanie w branży instalacyjnej, budowlanej oraz w procesach wytwarzania". Wykład zaplanowano na 26 listopada 2019 r. o godz. 16.00 w auli PWSZ w Krośnie, przy ul. Dmochowskiego 12.

Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie oraz Fundacja TZMO "Razem zmieniamy świat" zaprasza osoby zajmujące się bliskimi, obłożnie chorymi na bezpłatne warsztaty "Damy radę".

Seat uderzył w Forda na skrzyżowaniu ulic Wieniawskiego i Chopina w Krośnie. Pojazdami podróżowało łącznie 7 osób. Obrażenia osób poszkodowanych nie były poważne.

18 listopada w elektociepłowni "Łężańska" przy ul. Sikorskiego w Krośnie rozpoczął się montaż nowego kotła na biomasę o mocy 7 MW. Nowy kocioł stanął w istniejącej dotychczas hali kotłów.

Ruszyła sprzedaż ofert w ramach VII edycji akcji "POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ - WEEKEND ZA PÓŁ CENY". Turyści mogą już rezerwować noclegi, oferty kulturalne czy gastronomiczne, a także wiele innych atrakcji, z których będą mogli skorzystać w weekend od 22 do 24 listopada. Do tej edycji przystąpiła rekordowa liczba partnerów - ponad tysiąc.

Powiat Krośnieński rozpoczął inwestycje związane z budową chodników w ciągach dróg powiatowych. Trzy zadania realizowane są na terenie gminy Chorkówka.

Wyżowo kończy się druga dekada listopada, antycyklon ze wschodniej części kontynentu, w którego centrum nad Rosją ciśnienie osiąga aż 1054 hPa, sięgnął nas w poniedziałek wieczorem i jego wpływ utrzyma się do środy włącznie. Zgodnie z prognozami w pierwszy dzień tygodnia temperatura maksymalna przekroczyła 16°C przy umiarkowanym wietrze z południa, jednak wystąpiła dosyć nietypowo, bo tuż po 11:00. We wtorek wzrosła wilgotność powietrza i nie jest aż tak ciepło, jak dobę wcześniej, wzrasta także poziom zanieczyszczeń w powietrzu. Wysoka wilgotność względna utrzyma się również w dniach najbliższych. Mimo to w środę nie spodziewamy się opadów, właśnie ze względu na wspomniany wpływ wyżu, ale ciśnienie nieco spadnie względem wtorku, co będzie oznaczało ustępowanie miejsca niżowi nasuwającemu się znad Bałkanów. Pod jego wpływ dostaniemy się w czwartek, na skutek czego wystąpią opady deszczu, ale wciąż będzie ciepło, z temperaturą dochodzącą do około 11°C.

Podczas październikowej Sesji Rady Miasta doszło do bardzo dziwnych i kontrowersyjnych sytuacji. Podjęto dwie uchwały dotyczące udziału Krosna w dwóch spółdzielniach socjalnych z Miejsca Piastowego. Spółdzielnie są niemal identyczne, uchwały są identyczne. Obie najpierw zdjęto, a następnie przywrócono do porządku obrad. Głosowanie poprzedziła trwająca ponad 2 godziny przerwa, podczas której w tej sprawie dodatkowo obradowały komisje i kluby.

20-latka z Krosna pojawiła się w programie "Big Brother". Sandra Mendelowska z pewnością wprowadzi wiele nowości do Domu Wielkiego Brata.

Od 19 do 22 listopada 2019 r. będzie wprowadzone okresowo zamknięcie odcinka drogi powiatowej nr 1945R Jaszczew Jedlicze (ul. Armii Krajowej). Kierowców czekają utrudnienia.    

Mimo że ciśnienie osiąga wartości wyżowe, to jesteśmy w ciepłym wycinku niżu znad Niemiec. Na niebie sporo chmur piętra wysokiego, niekiedy pojawiają się też Altocumulusy w piętrze średnim. Wciąż sucho, bowiem oddziałuje wiatr fenowy przy nieustającym napływie powietrza zwrotnikowego z południowego wschodu. Na początku nadchodzącego tygodnia ten typ pogody będzie kontynuowany. Poniedziałek zapowiada się przyjemnie, z temperaturą wczesnym popołudniem przekraczającą 16°C, nie tylko nie będzie padać, ale również nie zabraknie słońca. We wtorek też bez opadów, z kilkoma słonecznymi godzinami, lecz w najcieplejszym momencie dnia będzie o około dwa stopnie chłodniej niż dobę wcześniej. Aż nie do pomyślenia, że stoimy przecież u progu meteorologicznej zimy, która rozpocznie się 1 grudnia, a skończy 29 lutego.

W Krośnie wymieniono ponad 50 wiat przystankowych, a na części przystanków pojawiły się tablice świetlne informujące o godzinach odjazdów autobusów. Niestety ma to niewiele wspólnego z aktualną informacją, czy zapowiadanym systemem "dynamicznej informacji pasażerskiej".

REKLAMA

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj