Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Powiat Krośnieński prowadzi przebudowę drogi Iskrzynia - Haczów - Trześniów. W najbliższych dniach (21-23 czerwca) okresowo zamknięty będzie odcinek ul. Słonecznej.

REKLAMAW ubiegłym tygodniu policjanci interweniowali w związku z uniemożliwieniem pracy pracownikom pomocy społecznej. Zarzuty w tej sprawie usłyszało dwóch mężczyzn.

Rada Miasta przyjęła program korekcyjno-edukacyjny dla sprawców przemocy w rodzinie. Ma z niego skorzystać 10 osób.

Co dzieje się w krośnieńskim urzędzie i  komisji ds. nazewnictwa? Mamy zagadkę. Z jednej strony komunikat, że nikt nigdy nie wnosił do komisji o nadanie nazwy "Parku Przyjaźni", a z drugiej - dokument z upoważnienia prezydenta, że taki wniosek został złożony, a nawet pozytywnie zaopiniowany!

Większość dochodów MKS Krosno to rekompensata ze strony gminy. Temat utrzymywania MKS poruszył radny Kazimierz Mazur podczas dyskusji o sprawozdaniu z działalności spółki. Poruszono też temat dworca autobusowego.

Mamy sytuację typową dla cyrkulacji strefowej - sięga nas klin Wyżu Azorskiego, na północy kontynentu rozległy niż, a pomiędzy nimi prąd strumieniowy pędzący z prędkością dochodzącą do 270 km/h nad Morzem Północnym i południową Norwegią. Polska znajduje się po jego ciepłej, południowej stronie i niebawem zacznie do nas docierać gorące powietrze pochodzenia atlantyckiego. Czwartek będzie najcieplejszym dniem III dekady czerwca, ponieważ po nim nadejdzie ochłodzenie i to naprawdę znaczne. Ostatnie dni tygodnia będą odwrotnością standardów ostatnich kilkudziesięciu dni - zamiast letnich temperatur zanotujemy wiosenne, ale więcej o tym pojutrze.

30 czerwca rusza trzecia edycja akcji dla osób potrzebujących krwi w okresie wakacyjnym "RATUJEMY = DAJEMY". Wydarzenie odbędzie się na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie przy ul. Niepodległości.

Rada  Miasta Krosna na poważnie zajęła się alkoholem. Radni uchwalili limit liczby zezwoleń na sprzedaż trunków. Wyznaczyli też strefy zakazu sprzedaży alkoholu wokół takich obiektów jak przedszkola, szkoły i kościoły.

16 czerwca w jednym z mieszkań w Polance znaleziono ciało 67-letniej kobiety. Policja wyjaśnia sprawę pod nadzorem prokuratora.

Punkty sprzedaży alkoholu generują liczne interwencje Policji. Policja w Krośnie może też zostać wyposażona w kamery na mundury. Czy 22 czerwca będą dodatkowe patrole w miejscach gdzie gromadzi się młodzież kończąca rok szkolny?

Podczas majowej sesji Rady Miasta Krosna omówiono funkcjonowanie Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Radni zadawali pytania, w tym o spalarnię. Prezes MPGK ostrzega przed wzrostem opłat za zagospodarowanie odpadów.

Zarówno za pomocą zdjęć satelitarnych, jak i na podstawie naocznych obserwacji możemy zobaczyć, jak ze wschodu nasuwa się strefa zachmurzenia związana z niżem obejmującym południowy wschód naszego kontynentu. W zasadzie jest to fala na froncie oddzielającym stabilne powietrze szerokości umiarkowanych, którym oddychają między innymi mieszkańcy wschodniej Polski, od gorącego, wilgotnego i niestabilnego, obejmującego m.in. Bałkany, Morze Czarne i wschodnią część Morza Śródziemnego. Poniedziałek minie nam pod znakiem powolnego przemieszczania się wspomnianej fali frontowej nad Podkarpaciem, będzie wilgotno, na niebie zobaczymy sporo chmur, okresami popada deszcz. We wtorek rozbuduje się klin wyżu znad Atlantyku, zanotujemy wyższe ciśnienie, będą i chmury i przejaśnienia, wzrośnie temperatura, a i padać już nie powinno.

O planach utworzenia "parku przyjaźni" z partnerską gminą z Niemiec, na miejscu gdzie podczas okupacji Niemcy mordowali mieszkańców Krosna było wiadomo od ubiegłego roku. Wiedzieli o tym prezydent i niektórzy urzędnicy, ale nie informowano ani samorządu dzielnicy, ani opinii publicznej. Równocześnie nie jest planowane wspólne z Niemcami uczczenie ofiar zbrodni.

REKLAMA

 

Helios Krosno - Repertuar

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj