Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Jesteśmy w rozgrzanej masie powietrza, w której popołudniami temperatura z łatwością przekracza próg gorąca i pozostaniemy w niej także w poniedziałek. Sytuacja trochę zmieni się we wtorek, gdy od północnego zachodu nasunie się mało aktywny front chłodny, którego przejście przez południową Polskę objawi się właściwie jednak tylko kilkugodzinnym wzrostem zachmurzenia i niższą temperaturą maksymalną, która nie przekroczy 25°C.

REKLAMATrwa nabór do nowego oddziału Żłobka Miejskiego w Krośnie w ramach projektu: "Mamo, tato czas do pracy! - Rozwój opieki żłobkowej w Mieście Krośnie". Opłata stała za pobyt dziecka w Żłobku będzie wynosiła 100 złotych miesięcznie.

Wraz z przebudową ul. Wisze powstała bardzo dobrej jakości trasa rowerowa. Cykliści chwalą zastosowane rozwiązania i apelują, żeby już każda droga rowerowa w Krośnie była budowana w podobnym standardzie.

Podczas konfliktów zbrojnych, które przetoczyły się przez Podkarpacie poległy setki tysięcy żołnierzy. Jedna z najcięższych bitew ostatniej wojny została stoczona niedaleko Krosna, w Przełęczy Dukielskiej. Po tych wydarzeniach pozostały mogiły. Wiemy o miejscu spoczynku około 200 tysięcy poległych. Większość nie jest zidentyfikowana.

Powietrze zwrotnikowe jeszcze co najmniej na jakiś czas da nam spokój, ale to w żaden sposób nie wyklucza tego, że będzie ciepło, a nawet gorąco - wyklucza jedynie nieznośne upały, za którymi wcale większość nie tęskni. Temperatury w najbliższy weekend zadowoliłyby chyba każdego z nas, gdyby nie to, że spodziewana jest spora wilgotność powietrza, a co za tym idzie również uczucie parności. Znajdziemy się co prawda w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia, jednak przy prognozowanej energii konwekcji krótkotrwałych opadów przelotnych czy też burz do końca nie da się całkowicie wykluczyć, zwłaszcza że mieszkamy przecież całkiem blisko gór, gdzie dużą rolę odgrywa orografia terenu, a w wyraźnej cyrkulacji wyżowej nie będziemy. Mimo wszystko dominować powinno słońce i letnie temperatury.

15 sierpnia powiat krośnieński nawiedziły gwałtowne ulewy. Najgorsza była sytuacja w gminach Iwonicz-Zdrój i Miejsce Piastowe. W samym Krośnie podnoszący się poziom Wisłoka i Lubatówki napędził stracha.

Parking od strony ul. Fortecznej jest niemal gotowy. Nad schodami prowadzącymi do ul. Franciszkańskiej montowane jest oświetlenie. Kolejny parking z łatwym dostępem do starego miasta powinien zostać wkrótce otwarty.

W środę przechodzący rano ulewny deszcz spowodował liczne zalania w powiecie krośnieńskim. Najbardziej ucierpiały miejscowości położone w południowych okolicach Krosna. Na godzinę 16:30 stan wody w rzece Wisłok wynosi 317 cm.

Ogłoszono termin wyborów samorządowych. Nową radę miasta i prezydenta wybierać będziemy 21 października.

Front chłodny nadchodzący od zachodu zamyka kolejny gorący epizod w tym roku, już w środę nad ranem jego strefa znajdować się będzie poza granicami naszego kraju, ale pod wpływem niżu, tyle że w tylnej jego części, pozostaniemy jeszcze przez kolejne kilkanaście godzin. W czwartek już dostaniemy się pod wpływ wyżu, oddychać będziemy powietrzem pochodzenia atlantyckiego, w którym temperatura maksymalna nie zdoła przekroczyć 25°C.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla części Podkarpacia ostrzeżenia pierwszego stopnia przed upałem, a także drugiego stopnia przed burzami z gradem. Lokalnie burze mogą być gwałtowne.

Przed Krosnem największe wydarzenie roku: Karpackie Klimaty wraz z licznymi imprezami towarzyszącymi. Oznacza to również utrudnienia w ruchu. Nie wszędzie wjedziecie!

Policja zatrzymała sprawcę uszkodzenia sowieckiego pomnika. Z monumentu wyrwano dwie czerwone gwiazdy. Policja zabezpieczyła miejsce i zebrała ślady.

REKLAMA

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj