KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Napływa gorące, ale suche powietrze zwrotnikowe o niewielkim pionowym gradiencie temperatury - jest więc ono stabilne. Do wtorku Polska pozostanie na skraju wyżu, w środę sytuacja synoptyczna ulegnie istotnej zmianie. Dostaniemy się pod wpływ niżu, co już sygnalizują nam barometry wskazując powolny, lecz wyraźnie dostrzegalny spadek ciśnienia. Dotrze powietrze niestabilne, a chwiejność termodynamiczna przy jednoczesnym wpływie niżu oznacza nieuchronność nadejścia przelotnych opadów deszczu oraz burz. W środę popada i zagrzmi tylko lokalnie, przy czym większość dnia i tak będzie pogodna. W czwartek chmur zdecydowanie więcej. Przelotny deszcz popada już wszędzie, a wyładowania atmosferyczne wystąpią miejscami. Ścinanie wiatru w atmosferze jest jednak słabe, co ustrzeże nas przed gradem i porywistym wiatrem, a roślinność z pewnością odwdzięczy się naturze za majowy deszcz po pierwszych gorących dniach już w niedalekiej przyszłości.

REKLAMA
Od czwartku, 13 maja następuje częściowa zmiana przebiegu trasy linii "E". Jak informuje krośnieński MKS, zmiany podyktowane są oddanymi do użytku nowymi przystankami autobusowymi w ciągu ulic: Podkarpackiej, Tysiąclecia i Trzecieskiego.

O pandemii i szczepieniach, o polityce i życiu w mieście, o gospodarce, przedsiębiorczości i o dalszym rozwoju Krosna, a także o problemach komunikacyjnych i ogrodnictwie z prezydentem Przytockim rozmawiają studentki z Krosna.

19-latek kierujący osobowym Seatem stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Niegroźnych obrażeń doznał podróżujący z nim pasażer.

Nowe linie autobusowe nr 24 i 25 MKS Krosno już w najbliższą sobotę przewiozą pierwszych pasażerów na trasie Krosno - Iwonicz-Zdrój i Krosno - Rymanów-Zdrój. Sezonowe połączenia w relacji Dworzec Autobusowy Krosno - Rymanów-Zdrój (nr 24) oraz Dworzec Autobusowy Krosno - Iwonicz-Zdrój (nr 25). Kursy autobusów odbywać się będą w każdą sobotę i niedzielę od 15 maja do 29 sierpnia. Z dodatkowego kursu skorzystać będzie można w święto Bożego Ciała, tj. czwartek 3 czerwca.

5 maja w Starostwie Powiatowym w Krośnie odbyło się robocze spotkanie poświęcone budowie łącznika drogowego w kategorii GP w ciągu DK Krosno - ul. Sikorskiego, łączącego się z węzłem w Iskrzyni. Omówiono kwestię nowej propozycji budowy drogi relacji Potok - Jedlicze, zaproponowanej przez władze Krosna.

60-letni Krzysztof Gierlasiński, nauczyciel i znany w krośnieńskim środowisku sportowym pasjonat biegów oraz siatkówki zmarł niespodziewanie podczas "Biegu Konstytucji 3 Maja" zorganizowanego w Rydzowie koło Mielca.

Rozpoczął się napływ zwrotnikowego powietrza z południa, cechuje się ono równowagą stałą i niską wilgotnością względną, dlatego nawet w południe, mimo mocnego majowego słońca, nie powstają chmury kłębiaste, a co najwyżej pojawiają się - i to w niewielkich ilościach- chmury pierzaste Cirrus, które nie zabierają nam słonecznych chwil. Niedziela to dopiero początek dużego ocieplenia, w poniedziałek po południu temperatura powietrza wzrośnie już do 23°C, a dobę później do 26°C. Noce również o wiele cieplejsze od minionych. Wbrew wyświechtanemu powiedzeniu tegoroczny kwiecień lata nie przyniósł w ogóle, prędzej czy później taki epizod musiał jednak nadejść i - jak widać - stanie się to na przełomie I i II dekady maja.

Monika Machowicz z Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej zdobyła pierwszą nagrodę w ogólnopolskim Konkursie o tytuł Bibliotekarza Roku organizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Niedawno Army Shop ponownie zmienił lokalizację, sklep wrócił pod adres na ul. Czajkowskiego, tam gdzie zaczęła się cała przygoda właścicieli: Piotra i Doroty z ich biznesem. Firma przeszła zmiany lokalizacji i liczne zmiany prawne. Zmieniał się też asortyment. Z Dorotą i Piotrem, właścicielami Army Shop rozmawia Piotr Dymiński.

Prezydent Miasta Krosna, jako Gminny Komisarz Spisowy serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Krosna do skorzystania z możliwości samospisu internetowego, podczas dyżuru Gminnego Biura Spisowego.

Natalia Tworek (16 lat) z Rymanowa Zdroju i Wiktoria Serwatka (22 lata) z Krosna powalczą o tytuły Miss Małopolski Nastolatek i Miss Małopolski. Dziewczyny dostały się do finału i będą konkurować o tytuły najpiękniejszych w swoich kategoriach.

Do sobotniego poranka pozostaniemy w zasięgu rozległego niżu, przed nami jeszcze przejście jednego niżu wtórnego i dwóch frontów atmosferycznych z nim związanych. Tradycyjnie najpierw przejdzie front ciepły -nad ranem, a potem ten bardziej dynamiczny, chłodny - po południu. W ten weekend rozbuduje się wyż, który zagwarantuje nam poprawę pogody. Mimo to sobota wciąż co najwyżej umiarkowanie ciepła. W niedzielę wyż dotrze na Krym, a do Polski z południa napływać zacznie coraz cieplejsza masa powietrza zwrotnikowego o rodowodzie śródziemnomorskim. Ociepli się, i to bardzo wyraźnie. Najcieplejsze dni prognozowane są na początek przyszłego tygodnia, kiedy to prognozujemy nawet 25°C, ale już niedzielne popołudnie, mimo chłodnego poranka, z temperaturą maksymalną osiągającą 18°C.

REKLAMA
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?