Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Region/Frysztak: Podczas prac ziemnych w rejonie nasypu kolejowego odkryto sześć bomb i pocisk artyleryjski, pochodzące najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej.

REKLAMAGDDKiA informuje o utrudnieniach na trasie Rymanów - Besko (DK28). Pomiędzy Rymanowem, a Sieniawą rozpoczęto przebudowę przepustu drogowego. Na jego miejscu powstanie most.

Prezydent Krosna zaprasza mieszkańców do zgłaszania kandydatów do powstającej Rady Rozwoju Krosna. Rada będzie zespołem doradczym, konsultacyjnym i opiniodawczym prezydenta, złożonym z ekspertów, przedstawicieli środowisk społecznych, gospodarczych i naukowych.

Krośnieński "Szczepanik” zaprasza do uczestnictwa w "DNIU ZAWODOWCA”, który odbędzie się 28 lutego od godz. 9:00 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im. Jana Szczepanika.

Cyrkulacja zachodnia nieco słabnie. To dobra wiadomość, gdyż wygląda na to, że najgroźniejsze wichury tego półrocza chłodnego w końcu mamy za sobą - luty okazał się bardzo niespokojnym miesiącem pod tym względem. Spadek prędkości strefowego przepływu mas powietrza nie oznacza jednak jego zaniku, a więc okresowe opady i zmiany temperatur wciąż będą występować. W środę możemy odczuwać senność ze względu na pochmurną, okresami deszczową pogodę i niskie ciśnienie. W czwartek aura również niżowa, lecz już charakterystyczna dla chłodnej masy powietrza - z opadami przelotnymi, ale i przejaśnieniami. Wskazania barometrów będą nieco wyższe, a termometrów niższe.

K67 - nazwa ta, zgoła enigmatyczna, przywołuje na myśl jakąś wymyślną broń wysokiego kalibru - mimo, że skojarzenie nie trafia w dziesiątkę, określa ono projekt, którego daleki zasięg sprawił, że stał się orężem masowego rażenia postmodernistycznego designu - dzisiaj niejednokrotnie rażącego w swej formie.

Trwają prace przy przebudowie dróg powiatowych w gminie Rymanów Nr 2008R Wróblik Królewski - Ladzin i Nr 2007 R Milcza - Besko.

Weź udziału w projekcie „Wsparcie bezrobotnych z terenu MOF Krosno zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą”. W ofercie: bezzwrotne dotacje i wsparcie pomostowe. Projekt skierowany jest do osób bezrobotnych lub biernych zawodowo.

Do zderzenia dwóch osobówek doszło na skrzyżowaniu ulic Krakowska - Konopnicka.

W związku z szybko pogłębiającym się niżem, przemieszczającym się pod silnym prądem strumieniowym znad Polski nad Ukrainę, w nocy z niedzieli na poniedziałek cały obszar od Śląska przez Małopolskę po Podkarpacie dotknięty zostanie kolejną wichurą.

Niedziela mija nam przy całkowitym zachmurzeniu, bez przerwy padającym deszczu oraz szybko spadającym ciśnieniu. Dostajemy się pod wpływ kolejnego gwałtownego, w dodatku ciągle pogłębiającego się niżu, pędzącego pod silnym prądem strumieniowym w imponującym tempie - jeszcze rano znajdował się nad Anglią, w południe wkraczał już nad Niemcy, wieczorem przewędruje przez Polskę, a o północy wyjdzie na Ukrainę. Przed nami kolejne uderzenie wiatru, który wyraźnie nasili się u schyłku niedzieli, a z całą mocą smagnie w poniedziałek nad ranem, po nasunięciu się frontu chłodnego i tym samym zmianie kierunku na zachodni, potem północno-zachodni. Wietrzna będzie cała pierwsza połowa doby rozpoczynającej tydzień, oprócz porywistego wiatru także duży wzrost ciśnienia i opady deszczu ze śniegiem. Po południu szybki spadek prędkości wiatru, wieczór spokojny.

Do zdarzenia drogowego doszło 21 lutego po godzinie 14 w miejscowości Iskrzynia przy ul. Słonecznej.

Na 28 lutego zaplanowano XVIII Sesję Rady Miasta Krosna. Początek o godzinie 9 w sali narad Urzędu Miasta Krosna ul. Staszica 2 (I piętro). Zobaczcie porządek obrad.

REKLAMA

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj