Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Krośnieńska Policja oraz prokuratura bada wypadek, do którego doszło w krośnieńskim szpitalu przy ul. Korczyńskiej. Pacjent wypadł z okno. Mężczyzna zmarł.

REKLAMAAż do jutra do godziny 3:00 obowiązuje prognoza zagrożeń IMGW, według której możliwe będą burze z gradem na Podkarpaciu. Oprócz gradu burzom mogą towarzyszyć bardzo silne wiatry, nawet do 70 km/h.

Czy klasy w szkołach będą łączone? Jaki jest limit liczby uczniów w klasach? Na takie pytania odpowiadał na sesji Rady Miasta zastępca prezydenta, Bronisław Baran odpowiedzialny za edukację w Krośnie.

Krew ratuje życie - o tym przekonują studenci z PWSZ, a wtóruje im "Małpa Janusz", od którego dowiecie się, jakie korzyści można mieć z pomagania innym, a na co szczególnie uważać. Zbliża się wiosenna edycja "Wampiriady Studentów", krew w ramach akcji można oddać w dniach 25-27 kwietnia.

W obszarze podwyższonego ciśnienia pozostaniemy do poniedziałku rano, zaś z upływem jutrzejszego dnia nasuwać się zacznie zatoka z frontami atmosferycznymi - po południu nasunie się front ciepły, a de facto już w nocy z poniedziałku na wtorek front chłodny. W ciepłym wycinku niżu będziemy mieć ciepłe i niestabilne powietrze polarno-morskie, w wielu miejscach utworzą się opady przelotne i burze. Takowe niewykluczone również u nas. Po przejściu frontu rozpocznie się okres, w którym napływ przyjmie większą składową zachodnią aniżeli południową i koniec miesiąca nie będzie już tak anomalnie ciepły jak to ma miejsce dotychczas, ale o drastycznym ochłodzeniu także nie ma mowy. Ot, typowa wiosna.

Władze Krosna zapraszają na XXVII FORUM ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH. Forum odbędzie się 24 kwietnia (wtorek) o godz. 12.00 w Zespole Szkół Kształcenia Ustawicznego przy ul. Czajkowskiego 49 w Krośnie.

Zbliża się jubileusz 25-lecie partnerskiej współpracy Krosna z niemieckim miastem Edewecht. Z tej okazji w Krośnie ma powstać "Park Przyjaźni". Przedstawiciele obu miast zasadzą symboliczne rododendrony przyjaźni.

Co roku w Poznaniu odbywają się Targi Motoryzacyjne Motor Show. Podczas tej imprezy uczniowie szkół średnich samochodowych z całej Polski mają możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej.

Został niespełna miesiąc na złożenie wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich za 2018 r. oraz tegorocznych płatności obszarowych finansowanych z budżetu PROW 2014-2020. ARiMR apeluje, by nie czekać z przesłaniem deklaracji do ostatniego dnia naboru.

Most na Lubatówce w Rogach został uszkodzony w 2010 roku. Teraz gmina otrzymała środki na jego naprawę. Remont ma zostać zakończony jeszcze w tym roku.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły postępowanie na opracowanie dokumentacji projektowej  łącznicy kolejowej "Jedlicze – Szebnie". To rozwiązanie ma znacząco skrócić czas podróży z Krosna do Rzeszowa, a cena i czas przejazdu będą konkurencyjne dla busów. Szacunkowa wartość zamówienia to ponad 2,1 mln złotych netto.

Cały nasz kraj znajduje się w zasięgu potężnego, ciepłego wyżu - w lipcu mielibyśmy upały, teraz temperatury przekraczają 20°C, ale to i tak wysoka temperatura - mamy przecież kwiecień. Weekend to ciąg dalszy pięknej, słonecznej wiosny, najcieplejszym dniem będzie sobota, kiedy to w godzinach popołudniowych termometry wskażą nawet 24°C.

Nigdy nie wiadomo komu Twoja krew może uratować życie - przekonują studenci z krośnieńskiej PWSZ. Rusza czwarta edycja "Wampiriady" studentów.

REKLAMA

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj