Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Pogoda

Od godzin popołudniowych w środę (24 stycznia 2018) do nocy z czwartku na piątek (25/26 stycznia 2018) w środkowej i południowej części powiatu miejscami występować będzie silny, porywisty, południowy wiatr.

REKLAMAWpływ wyżu utrzyma się jeszcze przez kilkanaście godzin, w środę w ciągu dnia natomiast nasuwać się zacznie zatoka niżu znad Europy Północno-Zachodniej, wzrośnie gradient baryczny i zacznie wzmagać się południowy wiatr. W środku tygodnia napływać będzie coraz cieplejsze powietrze: jutro jeszcze utrzyma się całodobowy, choć lekki mróz, natomiast w czwartek w dzień temperatura przez kilka godzin będzie dodatnia. Nadal dokuczliwy wiatr od gór, miejscami silny i obniżający wyraźnie temperaturę odczuwalną.

Zima w Krośnie utrzyma się w dniach najbliższych, w poniedziałek i wtorek całodobowo trzymać będzie mróz. Już w połowie tygodnia niż utworzony nad Atlantykiem sprowadzi do Europy Środkowej ciepłe powietrze z południowego zachodu, ale póki co jesteśmy w powietrzu chłodniejszym. Pierwszy dzień tygodnia przyniesie słabnące opady śniegu, drugi natomiast znacznie więcej słońca. Chłodna, zwłaszcza biorąc pod uwagę standardy tej zimy, będzie przede wszystkim noc z poniedziałku na wtorek.

Od godzin wieczornych w czwartek (18 stycznia) do godzin porannych w piątek (19 stycznia), między innymi na obszarze powiatu krośnieńskiego, prognozowana jest wichura.

Głęboki niż jest już nad Morzem Północnym, w południe wejdzie nad Niemcy, a wieczorem dotrze nad Polskę i przez całą noc będzie przemieszczał się przez nasz kraj. Co ciekawe, dokładnie 11 lat temu przez Europę Zachodnią i Środkową również przechodziła wichura, szczęśliwie jednak dzisiejszy niż nie jest aż tak groźny jak tamten, niemniej jednak - jeśli sytuacja nas do tego nie zmusza - lepiej darować sobie wszelką aktywność na świeżym powietrzu do piątkowego poranka, jutro w ciągu dnia media poinformują zapewne o licznych szkodach w naszym kraju. Końcówka tygodnia przyniesie już aurę znacznie spokojniejszą, panować będzie łagodna zima, bez siarczystego mrozu.

Po wyżu znad Rosji nie ma już śladu, ciśnienie szybko spada, przez Polskę wędruje już zatoka głębokiego niżu znad Morza Norweskiego. Dzisiejszy dzień jest ostatnim z całodobowym mrozem, jutro już temperatura na kilka godzin wzrośnie powyżej 0°C, większe i trwające dłużej ocieplenie przyniesie zaś głęboki niż, który w czwartek i piątek przewędruje nad Bałtykiem. Środek tygodnia przyniesie i opady przelotne i chwile ze słońcem.

We wtorek (16 stycznia) na obszarze powiatu krośnieńskiego przewidywane jest wystąpienie dość silnego i silnego, porywistego, południowego wiatru.

Wyż z centrum nad zachodnią Rosją kieruje do wschodniej Polski mroźne i suche powietrze ze wschodu. Nie pochodzi ono jednak z naprawdę lodowatej o tej porze roku Syberii, lecz po prostu ze wschodniej Europy, stąd też mróz jest tylko kilkustopniowy, ale utrzymuje się całodobowo. Atlantyk jednak wcale nie "śpi", co więcej - już niebawem niż rozbuduje się daleko na południowy wschód, we wtorek dostanie się pod jego wpływ również Polska, co również nie zapowiada przejścia w okres naprawdę silnych mrozów. Najchłodniejszym momentem II dekady stycznia będzie poniedziałkowy poranek, jednak cały dzień będzie słoneczny, we wtorek zaś również mroźno, lecz wzrośnie prędkość wiatru i temperatura odczuwalna także będzie niska. W drugi dzień tygodnia zacznie przybywać chmur.

Wzrasta ciśnienie nad Skandynawią i zachodnią Rosją, niebawem dostaniemy się w objęcia silnego wyżu wschodnioeuropejskiego. Zacznie napływać do Polski chłodne, ale również suche powietrze z północnego wschodu - weekend, zwłaszcza niedziela, przyniesie mróz, wzrośnie prędkość wiatru, więc temperatura odczuwalna będzie niska. Niedziela przyniesie za to maksymalne możliwe w pierwszej połowie stycznia, 8-godzinne usłonecznienie.

Ciśnienie zaczęło dziś spadać w związku z odsuwaniem się wyżu znad Ukrainy na południowy wschód. Nad Polskę nasuwa się zatoka niżowa z falującym frontem atmosferycznym, po wschodniej stronie frontu napływa powietrze z dalekiego południa. Front zaś przyniesie w środku tygodnia pogorszenie pogody, szczególnie w zachodniej połowie kraju i na południu. Śnieżnej i mroźnej zimy wciąż nie widać.

Najbliższa noc będzie mroźna. Temperatura może spaść do -5°C., przy gruncie w rejonach podgórskich, nawet do -7°C. Miejscami na drogach i chodnikach pojawi się lód, więc będzie niebezpiecznie.

Początek tygodnia przyniesie nam aurę kojarzoną z listopadem - będzie pochmurno, chmury o niskiej podstawie zasłonią całe niebo, popada mżawka, w górach mgły, które wystąpią lokalnie także na niżej położonych terenach. Ciśnienie będzie wysokie, jego wartość znormalizowana przekroczy wyraźnie 1030 hPa, jednak nad południową połową kraju utrzymywać się będzie front atmosferyczny i ciepła masa powietrza.

Mija pierwszy tydzień najchłodniejszego miesiąca w naszym klimacie, a tu jak nie było zimy, tak nadal jej nie ma. Weekend również nie przyniesie większych zmian - utrzyma się ciepła, lecz niestety nie słoneczna aura. Wreszcie osłabnie wiatr, ale za to nadal okresami padać będzie słaby deszcz i mżawka. Styczniowej jesieni ciąg dalszy.

REKLAMA

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj