KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Literatura

Królewicz na białym rumaku? Nic z tych rzeczy! Współczesne kobiety pragną czegoś więcej! Poznajcie tych kilku bohaterów romansów, którzy sprawią, że wstrzymać oddech na kilka sekund. Te książki zapewnią wam niezwykłą dawkę emocji i pozwolą zapomnieć o problemach miłosnych. Gorący romans można mieć także z książką, albo nawet - z kilkoma na raz!

REKLAMA
Czy będąc autorem powieści, zdobyłbyś się na obserwacje w prosektorium dla zachowania realizmu? Taki właśnie jest Marek Krajewski. W swoich kryminałach odwzorowuje faktyczny świat w najdrobniejszych szczegółach, nie zaniedbując przy tym ani dawnych nazw ulic, ani skaz ludzkich charakterów.

Zapewne niejedna osoba ma na półce książki, których już nie czyta, a tylko one tam zalegają i się kurzą. Tymczasem okazuje się, że wcale nie muszą kiedyś skończyć w śmietniku, bowiem jeszcze wielu osobom mogą pomóc poszerzać wiedzę, czy dostarczyć rozrywki. To antykwariat może być dla tych pozycji odrodzeniem, a poniżej przedstawiamy kilka powodów, dla których warto jest takie miejsce odwiedzić.

"Małe eksperymenty ze szczęściem. Sekretny dziennik Hendrika Groena lat 83 i ¼" to międzynarodowy fenomen literacki, którego autor nie chce się ujawnić. Książka ukazała się w Holandii w czerwcu 2014 roku i przez 30 tygodni utrzymywała się na szczytach list bestsellerów. Prawa do publikacji kupili już wydawcy z 30 krajów. W Polsce ukaże się 11 maja nakładem Wydawnictwa Albatros.

Wieczorne czytanie bajek może być najpiękniejszym wspomnieniem dziecka. Chichraszek to idealna pozycja na dobranoc, która pozwoli najmłodszym spokojnie zasnąć. Premiera książki już pod koniec kwietnia.

Czy pamiętacie, jak na ekranie telewizora pojawiała się wieczorynka? Wszystkie dzieci czekały na ten moment, żeby znów spotkać swoich ulubionych bohaterów. Bolek i Lolek przeżywali szalone przygody i płatali sobie figle, a my śmialiśmy się wraz z nimi.

Dziecięca seria Latawiec wydawnictwa Poradnia K poszerza się o kolejne tytuły. Jej twórczynie zapraszają do współpracy nowych artystów. Obok uznanych grafików, jak Daniel de Latour, Paweł Pawlak i Marianna Oklejak, stanęła właśnie debiutantka Karolina Kotowska. W drugiej połowie roku ukaże się książka w opracowaniu graficznym Józefa Wilkonia.

Już dziś ma miejsce premiera absolutnie nowych, niepublikowanych dotąd opowiadań o najokropniejszym chłopcu na świecie.

Nie wiecie, jak przekonać swoje dziecko, że jedzenie jest fajne? Poznajcie Pampiego, który zabierze was w podróż do krainy jedzenia. Na talerzu może się dziać mnóstwo fantastycznych rzeczy! Poznajcie ciekawskie brokuły, pracowite marchewki i radosne owoce. Odwiedźcie miasto pieczywa, zanurzcie nogi w mlecznym stawie i dołączcie do rosołowych piratów.

To nie będzie nudna lektura. Kolejna fantastyczna książka autora Charliego i Fabryki Czekolady wprowadzi Was w pełen przygód świat Matyldy, bohaterki filmu o tym samym tytule. Premiera książki już 27 stycznia 2016 roku.

Jeden z najsłynniejszych polskich pisarzy XX wieku odkryty na nowo i z bliska. Książka Anny Król "Rzeczy. Iwaszkiewicz intymnie", pierwsza tak osobista opowieść o prywatności i uczuciach autora "Tataraku" i "Kochanków z Marony", została doceniona przez krytyków, publiczność i specjalistów.

"Chłopiec motyl" Petera Stjernströma to trzymający w napięciu, skandynawski thriller o odkrywaniu przeszłości i wiedzy, która może prowadzić do piekła. Właśnie ukazuje się w serii "Dreszcze" Poradni K.

Tak, Kevin ma już 25 lat. Teraz dzięki bajecznie ilustrowanej książce - historię tytułowego Kevina mogą poznać najmłodsi. Premiera już dziś!

REKLAMA
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?