Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 
 

Rodzina

Podróż poślubna to czas, którzy małżonkowie mają poświęcić tylko i wyłącznie sobie. Zazwyczaj jest ona planowana tak samo długo jak ślub, ponieważ wymaga odpowiednich przygotować logistycznych. Kiedy udać się w podróż? Czy rozsądne będzie jej przełożenie, czy też konkretny miesiąc jest dobry na podróżowanie? Przed wieloma takimi pytaniami staje para zastanawiając się nad tym, gdzie i kiedy udać się w podróż. Termin można oczywiście dopasować do siebie indywidualnie jednak warto znać kierunku, które są polecane na podróż poślubną.

REKLAMA
Przerwę od szkoły warto wykorzystać na udział w grze edukacyjnej "Kolejowe ABC". Urząd Transportu Kolejowego postanowił wydłużyć termin konkursu w grze na smartfony "Kolejowe ABC", cieszącej się dużą popularnością wśród najmłodszych. To idealny moment na zdobycie ekstra punktów dla swojej klasy i nauki przez zabawę. Zwycięscy pojadą na zieloną szkołę w Bieszczady, gdzie czekają na nich lekcje dotyczące bezpieczeństwa kolejowego i rozmaite atrakcje turystyczne.

Program 500 plus z pewnością stanowi jedną z najbardziej kontrowersyjnych reform, jakie zostały wprowadzone w Polsce na przestrzeni ostatnich lat. Chyba żaden inny pomysł nie wzbudził aż tak gorących dyskusji, niekiedy okraszonych naprawdę skrajnymi opiniami. Z jednej strona była mowa o "rozdawnictwie" i "braku odpowiedzialności ekonomicznej". Z drugiej strony podnoszono, że Polska nadal pozostaje jedynym z niewielu krajów Unii Europejskiej, które de facto nie prowadzą żadnej systemowej polityki prorodzinnej.

Niedosłuch to wada, którą w przypadku niemowląt bardzo łatwo przeoczyć. Związane z nim objawy można dostrzec dopiero po pewnym czasie. Niezależnie od źródła problemu, może mieć on ogromny wpływ na zaburzenie prawidłowego rozwoju dziecka. Jakie mogą być przyczyny niedosłuchu? Jak je rozpoznać i zapobiegać?

Dzień chłopaka zbliża się wielkimi krokami, a Ty nie masz pomysłu na prezent dla ukochanego? Niespodzianki są mile widziane, ale jeśli zapomnisz o prezencie dla chłopaka w dniu jego święta, na pewno nie będzie to niespodzianka, jakiej by sobie życzył! Lepiej zaskoczyć go w miły sposób. Właśnie dlatego mamy dla Ciebie kilka propozycji, które mogą Ci się spodobać – dzięki nim Dzień Chłopaka może być niezapomniany dla Was obojga!

Poruszanie się rowerem po mieście jest bardzo wygodne, jednak mając pod opieką dziecko należy być bardzo ostrożnym. Znajomość obowiązujących przepisów to podstawa, dzięki której możliwa jest bezpieczna oraz zgodna z prawem jazda rowerowa. Najczęstsze wykroczenia podczas jazdy rowerem to jazda w niedozwolonym miejscu oraz przejeżdżanie rowerem po przejściu dla pieszych. Jakie prawa i obowiązki dotyczą dzieci oraz ich opiekunów na rowerach?

W każdym szkolnym plecaku powinien znaleźć się piórnik. Zaliczany jest bowiem do niezbędnych akcesoriów ucznia, zwłaszcza w szkole podstawowej, kiedy lista rzeczy, które należy mieć w przyborniku jest bardzo długa. Z pewnością przydadzą się liczne przegrody do ich segregowania. Piórniki występują w wielu typach i rodzajach. Który okaże się najlepszy dla pierwszoklasisty, a który lepiej wybrać w przypadku starszego ucznia?

Mówi się, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach. To stare, ludowe porzekadło ma w sobie odrobinę prawdy. Rodziny sobie nie wybieramy, a zatem i relacje w niej nie zawsze są takie, jakbyśmy sobie tego życzyli. Nie jest niczym nowym, że kłótnie w rodzinie się zdarzają, nie jest też niczym nowym fakt, że nie zawsze wszyscy członkowie naszej rodziny są tymi, których lubimy. Warto jest jednak mieć na uwadze to, aby mimo wszystko próbować się ze sobą dogadać. O ile w przypadku dalszej rodziny, którą widujemy zazwyczaj na oficjalnych uroczystościach czy spotkaniach rodzinnych, nie jest to większym problemem, o tyle w przypadku najbliższej rodziny już może się nim okazać. Jak zatem poprawić relacje w rodzinie?

Zapomnij o klasycznym filmie czy zdjęciach ślubnych. To teraz najmodniejszy sposób, w jaki możesz uwiecznić ten magiczny dzień. Sprawdź, jak zaplanować teledysk idealny w 5 prostych krokach.

Rodzice decydujący się na zakup odpowiedniego oraz praktycznego fotelika samochodowego, starają się zorientować czy spełnia on wszystkie wymagania dotyczące bezpieczeństwa, zgodne z wymogami europejskimi. Idealny fotelik powinien być wyposażony w standardowe pasy bezpieczeństwa, prowadnice ułatwiające ich montaż, odpowiednie zabezpieczenia antykolizyjne oraz inne udogodnienia, które pomagają rodzicom w korzystaniu z fotelika. Nie zaszkodzi, gdy wybrany przez rodziców fotelik wyposażony będzie w inne innowacyjne rozwiązania, dzięki którym dziecko będzie jeszcze bardziej bezpieczne.

Jesteśmy właśnie w środku sezonu komunijnego. Dla wielu rodziców ten istotny sakrament dla dziecka stanowi nie lada kłopot, albowiem konieczne jest zorganizowanie przyjęcia, zaproszenie gości. Podpowiadamy, jak najlepiej się do tego przygotować.

Rocznica ślubu przypomina nam o pięknej chwili zawarcia małżeństwa. Dwudziesty piąty jubileusz wspólnego życia jest wyjątkowy i to najczęściej na dzieciach ciąży obowiązek zorganizowania przyjęcia z tej okazji. Nie dość, że musimy pamiętać o wielu sprawach związanych z jego przygotowaniem, to jeszcze trzeba wybrać odpowiedni prezent dla rodziców. Często tutaj pojawia się pytanie: jaki upominek wybrać? Mamy naprawdę duży wybór w dobraniu odpowiedniego prezentu. Zainspiruj się naszymi propozycjami!

Fundacja Rodzić po Ludzku właśnie rozpoczęła akcję "Głos matek ma moc zmiany". Po 12 latach od ostatniej akcji "Rodzić po Ludzku", pyta kobiety o ich doświadczenia okołoporodowe. Chce się dowiedzieć w jaki sposób kobiety są traktowane przez personel, czy rodzą w godnych warunkach, sprawdza czy szpitale przestrzegają standardów opieki okołoporodowej i gdzie w Polsce można urodzić po ludzku. Chce ponownie wnieść głos matek do przestrzeni publicznej i zmieniać szpitale. W pierwszych dniach akcji o swoich doświadczeniach opowiedziało ponad 10 tys. kobiet.

REKLAMA
Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj