KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Złote Gody. 62. pary z Krosna świętowały Jubileusz 50-lecia małżeństwa (89)
Złote Gody. 62. pary z Krosna świętowały Jubileusz 50-lecia małżeństwa

Zgodnie potwierdzają, że nie ma recepty ani przepisu na to by wspólnie przeżyć 50 lat. 62 pary z Krosna obchodziły znamienity jubileusz Złotych Godów. Był Marsz Mendelsona, toast, życzenia, gratulacje i medale za Wieloletnie Pożycie Małżeńskie.

Fot. UM Krosno

 

Za kilka tygodni pojedziemy nowym wiaduktem [ZDJĘCIA] (17)
Za kilka tygodni pojedziemy nowym wiaduktem [ZDJĘCIA]

Prace przy modernizacji DK28 w Krośnie dobiegają końca. Za kilka tygodni otwarty zostanie nowo wybudowany wiadukt nad torami kolejowymi, co pozwoli rozwiązać obecne "wąskie gardło". Trwają prace wykończeniowe. W połowie kwietnia wiadukt otrzyma ostatnią - ścieralną warstwę, czyli asfalt. Zobaczcie zdjęcia. Więcej przeczytacie tutaj:

 

Zawalił się strop. Nie udało się uratować mężczyzny (12)
Zawalił się strop. Nie udało się uratować mężczyzny

Zawalił się strop na terenie budowy przy ul. Pużaka. Do zdarzenia doszło w piątek, 5 marca po godzinie 15:00. Pod gruzami uwięziony został 60-letni mężczyzna. Ratownicy walczyli o jego życie. Mężczyzny nie udało się uratować. Jak udało nam się ustalić, na obiekcie była świeżo wylana płyta betonowa.

 

Protest kobiet w Krośnie w sprawie wyroku TK (57)
Protest kobiet w Krośnie w sprawie wyroku TK

26 października, już po raz drugi ulicami Krosna przeszedł marsz sprzeciwu wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego zaostrzającego przepisy antyaborcyjne. Kobiety oraz mężczyźni zgromadzili się na Rynku w Krośnie. Protestujących było ponad 700 osób. Zgromadzeni przesili pod biuro poselskie PiS przy ul. Tkackiej. Protest odbył się bez zakłóceń i interwencji Policji. Wykrzykiwane hasła w kierunku polskiego rządu były wulgarne. Zobaczcie zdjęcia.

Fot. Łukasz Jaracz

 

Kultowe motocykle marki WSK zawitały do VIVO! Krosno (16)
Kultowe motocykle marki WSK zawitały do VIVO! Krosno

Od 19 października 2020 w VIVO! Krosno podziwiać można kultowe motocykle polskiej marki WSK. Wśród oryginalnych eksponatów pojawiły się prawdziwe legendy i obiekty marzeń wielu motocyklistów. Na wystawie nie zabrakło bowiem takich modeli jak Bąk, Lelek czy Kobuz. Wystawa będzie czynna do 31 października w godzinach otwarcia Centrum Handlowego.

Fot. materiały prasowe

 

Pseudografficiarze zdewastowali kilka obiektów w Krośnie (59)
Pseudografficiarze zdewastowali kilka obiektów w Krośnie

Nieznani jeszcze sprawcy zdewastowali kilka obiektów na terenie Krosna. Pomalowali m.in. mosty przy ul. Asnyka schody przy ul. Blich oraz mury oporowe przy odnowionej ul. Zielonej.

 

I Charytatywnego Biegu i Nordic Walking "Przybij 5-tkę z Kamilem" (65)
 I Charytatywnego Biegu i Nordic Walking

6 710 zł zebrano na leczenie i rehabilitację Kamila Kenar, 26-letniego mieszkańca Krosna podczas I Charytatywnego Biegu i Nordic Walking "Przybij 5-tkę z Kamilem", który odbył się w niedzielę, 30 czerwca w Widaczu. W pięknej, słonecznej aurze na starcie stanęło 146 zawodników.

 

GSMP: Rekordy trasy w Korczynie! (81)
GSMP: Rekordy trasy w Korczynie!

Po czterech latach udało się pobić rekord trasy wyścigów górskich Prządki. W pierwszym podjeździe wyścigowym (niedziela, 16 września) ostatniej, 12. rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2018 Michał Ratajczyk (Mitsubishi Lancer EVO IX 7 Motorsport), który dzień wcześniej (15.09) zapewnił sobie tytuł mistrza kraju w klasyfikacji generalnej, pobił dotychczasowy rekord trasy, o 0,334 sekundy wynikiem 1:48,902.

Fot. Marek Marczak

 

15. Jubileuszowa Galicja Blues Festival (170)
15. Jubileuszowa Galicja Blues Festival

Krosno po raz piętnasty stało się stolicą bluesa. Galicja Blues Festival, to widniejąca na mapie wydarzeń bluesowych impreza, zainicjowana w 2004 roku przez Roberta Lenerta i Łukasza Gorczycę. Wydarzenie obchodziło we wrześniu 2018 roku swoją piętnastą rocznicę. Zobaczcie zdjęcia!

Fot. Karol Słomka, Łukasz Jaracz

 

XXI Zlot Samochodów Terenowych 4x4 Korczyna - Krasna (98)
XXI Zlot Samochodów Terenowych 4x4 Korczyna - Krasna

2 września na torze Stary Lwów odbył się XXI Zlot Samochodów Terenowych 4x4 Korczyna - Krasna. Uczestnicy mieli do pokonania cztery próby sportowe na dwóch zmodyfikowanych torach w Krasnej (gmina Korczyna). Organizatorem wydarzenia był Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego, wójt gminy Korczyna oraz Gminny Ośrodek Kultury w Korczynie. Zobaczcie zdjęcia z wydarzenia.

Fot. Piotr Marczak

 

KSM Krosno vs MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. (35)
KSM Krosno vs MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.

KSM Krosno przegrało w w niedzielnym (12.08) meczu 12. rundy rozgrywek 2. Ligi Żużlowej z MDM Komputery TŻ Ostrovia 39:51. Najwięcej punktów dla krośnian zdobyli Ilja Czałow i Patrick Hansen.

Fot. Karol Słomka

 

Demontaż pomnika 1000-lecia (23)
Demontaż pomnika 1000-lecia

24 lipca 2018 roku zakończyła się epoka pomnika 1000-lecia państwa, który od ponad 50 lat górował nad "Rondem" w Krośnie. Zdemontowano całą górną część. Zobaczcie zdjęcia.

Fot. Piotr Dymiński

 

Powered by Phoca Gallery

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?