KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Świat zwierząt

Jeśli zaczniemy przeliczać kocie lata na ludzkie, to okaże się, że życie naszego pupila jest bardzo krótkie. Musimy pamiętać, że zmiany zachodzące w organizmie kota dzieją się bardzo szybko, jednak równie szybko one zwalniają. Kiedy kot ukończy dwa lata to od tego czasu można stosować przelicznik, w którym każdy kolejny rok zwierzaka to cztery lata życia człowieka. Nie jest to, jednak przelicznik idealny, długość życia naszego pupila zależy w zasadzie od wielu czynników, np. od rasy, czy stanu zdrowia.

REKLAMA
Psy lub koty nie są jedynymi zwierzętami, które możesz wziąć pod uwagę, jeśli chcesz cieszyć się obecnością zwierzaka w swoim domu. Wybór mniej popularnego gatunku może przynieść wiele dobrego zarówno zwierzęciu, jak i Tobie, a Ty być może zyskasz wiernego kompana na wiele lat swojego życia. Jakie zwierzątko domowe warto rozważyć? Dziś powiemy sobie o zaletach posiadania w domu ptaka hodowlanego i tego, jak odpowiednio do jego hodowli się przygotować. Planujesz kupić papugę lub kanarka? To poradnik przygotowany właśnie dla Ciebie!

Pielęgnacja szczeniaka to twardy orzech do zgryzienia nie tylko dla świeżo upieczonych opiekunów, ale również dla tych, którzy wychowali nie jedno psie dziecię. W co warto się zaopatrzyć, gdy w domu pojawia się mały piesek?

Prawidłowa opieka nad naszym pupilem to nie tylko wspólne spacery i zabawy. Aby pies mógł rozwijać się prawidłowo, musimy zadbać o zapewnienie mu zbilansowanej diety, która zapewni mu wszystkie niezbędne składniki odżywcze oraz mikroelementy. Na rynku coraz częściej spotkać możemy się z karmą typu Premium. Co zawierają tego typu produkty?

Koty to bardzo wdzięczne zwierzęta, będące jednocześnie indywidualnymi stworzeniami. Lubią chodzić własnymi drogami, ale do każdego domu wprowadzają sporo ciepła i przyjemny odgłos kociego mruczenia. Zdecydowałeś się właśnie na kota? Masz go po raz pierwszy i zupełnie nie wiesz co, oprócz jedzenia, warto mu zakupić już na starcie? Przejrzyj nasze propozycje, zapoznaj się z kocim niezbędnikiem w kwestii wyposażenia i przekonaj się, że posiadanie kota może być wielką frajdą dla całej rodziny!

Co było pierwsze - kura czy jajko? Ten odwieczny dylemat nadal spędza sen z powiek filozofom. Podobnie jest z pytaniem o to, kto jest najlepszym przyjacielem człowieka - pies czy kot? W serialu Koty kontra psy na Polsat Viasat Nature spróbujemy znaleźć odpowiedź.

Posiadanie akwarium to nie tylko pasja, ale również odpowiedzialność za życie rybek i roślin. Żywe rośliny czy też plastikowe? Jak wybrać samo akwarium? Które gatunki rybek są przyjazne? Jeśli jesteś początkującym akwarystą, przeczytaj, co jest ważne przy wyborze roślin, rybek i sprzętu, czyli obsadzie akwarium.

REKLAMA
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?