Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

Krosno

Mówicie po angielsku? A może znacie inny język? Do jakich celów i w jakich okolicznościach go używacie? A, nie używacie? Chcecie? Trudno jest? Do nauki języka postara się Was przekonać Agnieszka Mączyńska-Pudło, właścicielka Studio Języków Obcych "4Business&4People" z Krosna.

REKLAMA
Potrzebna będzie jeszcze chwila cierpliwości - mówiła we wtorek wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk, pytana o ewentualne otwarcie restauracji po 1 lutego. Dodała, że w resorcie przygotowywane są m.in. protokoły bezpieczeństwa dla branży hotelarskiej.

Magistrat zaprasza mieszkańców Krosna do zgłaszania propozycji nazwy dla ulicy, która znajduje się na terenie przyłączonym do Krosna od 1 stycznia 2021 r. Pomysły można zgłaszać do 5 lutego 2021 r.

Pomimo pandemii koronawirusa i totalnego lockdownu trwającego z przerwami od miesięcy, dziewczęta z krośnieńskiej Akademii Talentów nie przerwały treningów i z powodzeniem startują w zawodach tanecznych, odnosząc sukcesy.

Krosno planuje budowę czterech kolejnych stanowisk parkingowych dla kamperów na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W 2020 roku, pomimo panującej epidemii COVID-19 parking dla "domków na kółkach" cieszył się dużą popularnością.

Od stycznia br. Krośnieńska Biblioteka Publiczna oferuje mieszkańcom możliwość korzystania z bezpłatnych kursów programowania. Po otrzymaniu kodu dostępu - można samodzielnie korzystać ze specjalnej platformy z kursami, bez wychodzenia z domu i w wybranym przez siebie czasie. Dostępne kursy to Python Level 1 (7 rozdziałów, 169 lekcji) oraz  SQL Level 1 (5 rozdziałów, 116 lekcji).

Laptopy, tablice interaktywne, projektory i monitory dotykowe trafiły do 14 krośnieńskich szkół ponadpodstawowych pod koniec 2020 r. w ramach rządowego programu "Aktywna tablica".

29 stycznia 2021 r. (piątek) o godz. 9.00 rozpocznie się XXX zdalna sesja Rady Miasta Krosna. Radni pochylą się między innymi nad uchwałami przekształcenia kilku z krośnieńskich szkół poprzez zmianę ich siedziby. Zobaczcie porządek obrad.

Intensywne opady śniegu paraliżują lokalne drogi. Pługopiaskarki pracują zgodnie ze standardem zimowego utrzymania dróg, lecz nie nadążają z odśnieżaniem jezdni. Śniegu ciągle przybywa. W wielu miejscach drogi są nieprzejezdne.

Teren kiedyś był składowiskiem odpadów, teraz powstała tam farma fotowoltaiczna. Jej moc to 650 kW, a wyprodukowana przez nią energia elektryczna trafi do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów. Projekt w 30% stanowi dotacja z NFOŚiGW w Warszawie. Zakończenie prac planowane jest na 30 kwietnia br.

Studencie - przygotowujesz się do sesji zimowej i szukasz materiałów edukacyjnych? Koniecznie sprawdź ofertę Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej.

Restauratorzy z Krosna złożyli do Rady Miasta Krosna petycję, w której wnioskują o zwolnienie z opłaty i zwrot części opłaty pobranej od krośnieńskich przedsiębiorców za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.

Od wielu lat Biuro Wystaw Artystycznych włącza się w aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i zaprasza do galeryjnych sal, gdzie odbywa się aukcja dzieł sztuki prowadzona przez Dyrektora Liceum Plastycznego Zbigniewa Glenia. Całościowy dochód z wydarzenia, rokrocznie przekazywany jest na rzecz akcji WOŚP. Tak też będzie w tym roku, lecz tym razem aukcja przeprowadzona zostanie online za pomocą serwisu Allegro.

REKLAMA
 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj