Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Krosno

Ciemność zapada nad Krosnem. W powszechnym odczuciu mieszkańców wymiana oświetlenia powoduje, że zrobiło się ciemniej. Czy "ledowa rewolucja" realizowana przez firmę z Radomia się nie udała? Zwróciliśmy też uwagę na prowadzony demontaż części lamp. Zadaliśmy pytania, ale urzędnicy przez dłuższy czas nie chcieli przyznać, że jakakolwiek lampa jest likwidowana.

REKLAMA
Od 2 października do 30 listopada w krośnieńskim szpitalu przy Korczyńskiej zaplanowano wymianę aparatu RTG w pracowni nr 3 Zakładu Diagnostyki Obrazowej.

Rada Miasta Krosna większością głosów zmniejszyła ulgę przysługującą rodzinom wielodzietnym w opłacie "za śmieci". Prezydent argumentował, że system nie wytrzymuje finansowo rozszerzenia uprawnień do "Karty Dużej Rodziny" o seniorów, którzy wychowali liczne potomstwo.
W przygotowanym projekcie uchwały ujęto zmniejszenie ulgi dla osób z rodzin wielodzietnych do jedynie 2 zł na osobę. Do tej pory rodziny wielodzietne korzystały z 50% zniżki, czyli płaciły aż o 12 zł mniej, za osobę. Tuż przed dyskusją w tej sprawie Prezydent zgłosił autoporawkę zmieniającą ulgę na 4 zł.

Kierujący ciężarowym Iveco potrącił 65-letnią rowerzystkę. Kobieta z obrażeniami trafiła do szpitala.

Jesień, to czas porządków w ogrodach. Gmina Krosno w ramach akcji "Jesienne porządki w ogrodzie" organizuje odbiór odpadów zielonych. Wystarczy telefonicznie zgłosić chęć skorzystania z darmowego odbioru takich odpadów. Transporty będą realizowane w listopadzie i początkiem grudnia.

Nie żyje 87-latka. Kobieta została potrącona przez samochód dostawczy. Do zdarzenia doszło 22 września przed godz. 18 w Krościenku Wyżnym.

Od pewnego czasu po Krośnie błąkała się ranna kotka. Zwierzaka udało się wypłać członkom stowarzyszenia "Pasjonautom" i z pomocą Straży Miejskiej dostarczyć poszkodowaną do weterynarza. Tam okazało się, że konieczna jest amputacja łapki i oka. Do zwierzaka ktoś strzelał.

Na drugą połowę września VIVO! Krosno przygotowało szereg niespodzianek i dobrej zabawy. To elementy obchodów trzecich urodzin centrum handlowego. Wszyscy chętni mogą wziąć udział w konkursie związanym z rejestrowaniem paragonów, w której do wygrania będzie mnóstwo ciekawych i wartościowych nagród. Kolejną propozycja kierowana jest do osób mających własny styl, lubiących bawić się modą i ciekawych świata.

W czerwcu 2018 roku powierzono zarządzanie dworcem prywatnej firmie. Wiązało się to z licznymi kontrowersjami. Przewoźnicy korzystający z dworca zwracali uwagę np. na pobór nadmiernych opłat, niezgodnie z obowiązującą uchwałą. Tym razem na sesji dyskusję wywołało bardzo późne przesłanie informacji o planowanej organizacji ruchu na Dworcu.

"Dziupla barbershop to miejsce w którym dwójka przyjaciół bierze to rzemiosło na poważnie" - to proste zdanie jest naszą wizytówką, która znaczy więcej niż może się wydawać - mówią założyciele barbershop na Guzikówce. Co łączy Huberta i Dawida? Pasja!

Rada Miasta Krosna ponownie zajmowała się zabytkowym budynkiem dawnej przychodni przy ul. Paderewskiego. Starostwo Powiatowe podjęło decyzję o sprzedaży lokali w budynku, co wymaga osobnych przetargów przeprowadzonych przez Miasto i przez Powiat.

Chcesz efektywnie wykorzystać czas pozostały do egzaminu maturalnego - sprawdzić swoją wiedzę, powtórzyć materiał? Weź udział w kursie Przygotuj się do matury z KPU w Krośnie.

Krośnianin Mateusz Nowak za swoją nalewkę "Mirabelka na pestkach" został nagrodzony w zakończonym w ubiegły weekend (12-13.09.2020) 30. Turnieju Nalewek organizowanym w ramach Europejskiego Festiwalu Smaku w Lublinie.

REKLAMA
 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj