Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 
 

Krosno

Bezpański pies biegał po terenie gminy Jedlicze, wchodził też do ogrodów. Zdarzenie miało miejsce w niedzielę. Okazuje się, że w dni wolne od pracy, w weekendy, są problemy z reagowaniem na podobne sytuacje.

REKLAMA
W Krośnie rozpoczyna się kolejna - wiosenna akcja sprzątania odpadów wielkogabarytowych i opon pod hasłem "Zrzuć gabaryty na wiosnę". Zgłoszenia będą przyjmowane telefonicznie od 12 do 23 kwietnia w godz. 8:00 - 14:00. Organizatorem akcji jest Urząd Miasta Krosna.

Od poniedziałku, 12 kwietnia zamknięta dla ruchu drogowego będzie cała ulica Blich. Utrudnienia mogą potrwać do końca kwietnia.

Od soboty, 10 kwietnia zmieniają się godziny otwarcia krośnieńskiego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. W okresie wiosenno-letnim - w czwartki punkt będzie nieczynny w zamian za to będzie można oddać odpady w soboty.

Cykliczna akcja odbioru elektrośmieci w tym miesiącu zostaje przeniesiona na sobotę - 24 kwietnia. Tym razem będzie ona wyjątkowa, bo w zamian za oddanie elekrtośmieci będzie można otrzymać "zielony upominek".

W wieku 71 lat zmarł znany zegarmistrz z Krosna - Kazimierz Krok. O śmierci Krośnianina poinformowało dziś Muzeum Rzemiosła.

W czwartek, 8 kwietnia na terenie krośnieńskiego basenu przy ul. Sportowa uruchomiony zostanie populacyjny punkt szczepień przeciw COVID-19. Punkt otwiera Centrum Medyczne MEDYK. Zobacz, jak się zarejestrować!

W nauce języka obcego w pewnym momencie najtrudniej uczyć się nowych słówek. Skąd brać nowe słówka i jak się ich uczyć - o tym opowiem Wam w poniższym artykule Agnieszka Mączyńska- Pudło, youtuberka, właścicielka Studio Języków Obcych "4 Business&4People".

Czy zdarza Wam się pomyśleć, że pewne rzeczy nie mają większego sensu? Albo pewne zachowania, czy też decyzje? Jak to powiedzieć po angielsku podpowie Wam Agnieszka Mączyńska- Pudło, youtuberka, właścicielka Studio Języków Obcych "4 Business&4People".

Przypominamy, od 1 stycznia 2021 r. właściciele pojazdów znów mają 30 dni na zgłoszenie kupna lub sprzedaży samochodu. W ubiegłym roku ze względów na obostrzenia związane z pandemią ten termin został wydłużony, jednak od początku tego roku znów obowiązują nas krótsze terminy. Dotyczy to również rejestracji pojazdów sprowadzonych z zagranicy - tu termin liczy się od daty sprowadzenia pojazdu do Polski. Sama forma zgłoszenia samochodu do rejestracji lub wyrejestrowania nie jest niczym nowym. Bez zmian pozostały też wymagane do tego dokumenty.

Decyzję o przejściu na dietę, podejmujemy z różnych powodów - chcemy się lepiej odżywiać, poprawić wyniki badań czy  samopoczucie,  jednak najczęściej jest to po prostu osiągnięcie  wymarzonej sylwetki, w której czulibyśmy się najlepiej. Tak też było w przypadku Sylwii - bohaterki metamorfozy w Projekt Zdrowie.

Na maj 2021 miasto planuje kolejny etap modernizacji I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi "Kopernik" przy ul. Piotra Skargi 2. Część obiektu przejdzie między innymi remont elewacji i dachu wraz wymianą okien połaciowych. W planach jest utworzenie pracowni fizycznej oraz gabinetu higieny szkolnej.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił pierwsze trzynaste emerytury. "Trzynastki" będą wypłacane z urzędu, czyli nie będzie trzeba składać żadnego wniosku.

REKLAMA
 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj