Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Krosno

RAPORT NA ŻYWO (cz. 3): Znajdziecie tutaj aktualne informacje na temat koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19 oraz informacje dotyczące bieżącej sytuacji w Krośnie, powiecie, województwie Podkarpackim i w Polsce.

REKLAMA
Krosno w związku z epidemią koronawirusa zdecydowało o zamknięciu cmentarzy dla odwiedzających. Jak twierdzi rzecznik rządu Piotr Müller, rząd nie wprowadził takich ograniczeń, mogą jednak wprowadzać je zarządcy danych cmentarzy.

Od poniedziałku, 6 kwietnia Kasa krośnieńskiego magistratu przy ul. Staszica 2 będzie czynna w godzinach pracy urzędu. Uruchomiony zostanie dodatkowy punkt kasowy w budynku urzędu przy ul. Lwowskiej 28a, który będzie czynny w godzinach pracy urzędu.

Akademia Talentów z Krosna włącza się w pomoc dla Ratowników z krośnieńskiego pogotowia. Niesamowicie budujące jest, jak świat i ludzie dobrej woli jednoczą się, by nieść pomoc innym. By pomagać instytucjom, które w obliczu pandemii często stają się bezradne.

XTREME FITNESS GYM KROSNO zaprasza mieszkańców Krosna i okolic w ramach akcji #zostańwdomu na bezpłatne, profesjonalne 30 minutowe treningi na żywo. Zajęcia online prowadzone są bezpłatnie, zgodnie z tygodniowym harmonogramem.

Ich małżeństwo mimo, że szczęśliwe nie trwało jednak długo. Pięcioletnie pożycie rozdzieliła II wojna światowa. Ona zginęła w Oświęcimiu, on w potyczce między Przysietnicą, a Izdebkami, w czasie awarii samochodu. Grobowiec F. i S. Płonków znajduje się w żołnierskiej kwaterze na Cmentarzu Komunalnym w Krośnie.

Masz ochotę na włoską pizzę, amerykańskie burgery, placki po węgiersku, czeskie knedle z gulaszem albo po prostu na swojskiego schabowego z ziemniakami i surówką, czy inne domowe potrawy? Dobrze trafiłeś. Restauracja, Pub & Club Wyszynk dowiezie do Twojego domu, czy miejsca pracy.

Wszystkie zbiorowiska ludzkie sprzyjają rozprzestrzenianiu się epidemii. Jeśli narażają chociaż małą grupę osób, to wybory nie mają sensu - stwierdził wirusolog prof. Włodzimierz Gut, pytany w TOK FM o to, czy wybory powinny się odbyć w sytuacji epidemii.

Samorząd województwa uruchomił unijne pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego na najpilniejsze zakupy dla szpitali. Zakupy będą w pierwszej kolejności dotyczyć środków ochrony zdrowia dla personelu medycznego. Dla stacji pogotowia działających na Podkarpaciu zakupionych zostanie 15 karetek, Krosno otrzyma trzy takie pojazdy.

Standardowo termin na złożenie rocznego zeznania PIT upływa 30 kwietnia. W tym roku deklaracje można jednak składać do końca maja. Dla ponad 21 mln osób rozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38, propozycja rozliczenia jest już przygotowana w usłudze Twój e-PIT.

Ministerstwo Zdrowia podało w środę wieczorem, że liczba osób zarażonych w Polsce koronawirusem wzrosła do 2 554 po tym, jak potwierdzono 134 kolejne przypadki zakażenia, w tym 4 odnotowano na Podkarpaciu - po dwa w powiecie krośnieńskim i mieleckim. W Polsce zmarło kolejnych siedem osób. Niemal wszystkie powyżej 60. roku życia i z chorobami współistniejącymi.

Od 2 kwietnia 2020 roku sieć Biedronka wydłuża godziny otwarcia swoich marketów - będą czynne w godzinach od 6 do 24. Wszystko po to, by klienci mieli szansę zakupu żywności, nawet przy nowych niższych limitach osób w placówkach handlowych. W tygodniu przedświątecznym, od 7 do 10 kwietnia, "Biedronki" będą czynne całą dobę. Dzięki temu Polacy będą mogli zrobić tradycyjne zakupy na Wielkanoc.

ZUS: W związku z ograniczeniami w obsłudze klientów, a pojawiają się dużą liczba pytań w sprawie świadczeń z powodu opieki nad dzieckiem, czy kwarantanny oraz w sprawach emerytalno-rentowych, w czwartek (2.04) odbędą się kolejne telefoniczne dyżury eksperckie rzeszowskiego Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

REKLAMA
 

Przeczytaj dodatkowo

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj