Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Krosno

W piątek, 10 lipca Patryk Jaki - polityk Zjednoczonej Prawicy, odwiedzi Krosno. Kilka godzin przed rozpoczęciem ciszy wyborczej przed II turą wyborów prezydenckich weźmie udział w wiecu poparcia dla prezydenta Andrzeja Dudy, który walczy o reelekcję.

REKLAMA
Rada Miasta Krosna wyraziła zgodę na zapewnienie środków finansowych, żeby uniknąć likwidacji, a następnie ponownego tworzenia oddziałów szkolnych obecnych klas III w Szkole Podstawowej nr 15.

Willa "Śnieżka", a obecnie hotel-restauracja, przy ul. Lewakowskiego w Krośnie, to niezwykłe miejsce. Budynek ma już blisko 120-letnią historię, a od 23 lat gości w swoich progach wiele osób, w tym znanych aktorów, artystów, choć pierwsi gościli tutaj pielgrzymi, którzy 10 czerwca przybyli do Krosna na spotkania z Ojcem Świętym Janem Pawłem II.

Pandemia COVID-19 to czas spotęgowanej samotności i wykluczenia społecznego. W trosce o krośnieńskich seniorów krośnieński magistrat zaprasza do skorzystania z telefonicznej pomocy, czyli specjalnej infolinii pełniącej funkcje informacyjne i doradcze.

Prezydent Krosna otrzymał absolutorium od Rady Miasta Krosna. Przeciw był Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość: 8 głosów "przeciw" i 1 "wstrzymujący się".

Krośnieński magistrat zaprasza mieszkańców Krosna do udziału w badaniu ankietowym, które dotyczy funkcjonowania Urzędu Miasta oraz niektórych spraw związanych z rozwojem miasta.

Powracamy do tematu gromadzenia śmieci na cmentarzu przy ul. Wyszyńskiego. Dodatkowo co najmniej 2 razy śmieci były podpalone (tyle było interwencji straży), a wokół hałdy znajdowały się kolejne, wypalone plamy. Czy to pozostałości po podobnych pożarach? Po kilku miesiącach sprawą zajmują się radni Krosna.

49,19 procent, to frekwencja na Podkarpaciu z godziny 17:00 w wyborach prezydenckich. To trzeci najlepszy wynik w Polsce. Frekwencja w powiecie krośnieńskim wyniosła 49,14%, a w samym Krośnie 51,54%.

Podkarpacie zmaga się ze skutkami ulewnych deszczy i burz, które przeszły między innymi w niedzielę przez znaczną część województwa. W Krośnie i okolicach zalanych zostało wiele posesji, domów, dróg. W terenie pracuje setki strażaków oraz wojsko. IMGW ostrzega przed dalszymi zagrożeniami.

Andrzej Duda odwiedził Krosno. Dotrzymałem słowa. Odwiedziłem każdy powiat w kraju. To była prezydentura blisko polskich spraw! Tak głosi sztab wyborczy Prezydenta Andrzeja Dudy. Druga strona zarzuca, że to nieprawda. Jak wyglądają fakty?

Ilu uczniów będzie w klasach w SP 15? Sprawą zajęli się radni z Komisji Edukacji. Już we wtorek decyzję podejmie Rada Miasta Krosna. Czy cała sprawa to problem "kilku lekko zbulwersowanych osób" jak twierdzi prezydent?

30 czerwca odbędzie się XXIII zdalną sesję Rady. Sesja transmitowana będzie online. Początek o godzinie 9. Zobaczcie, czym w ostatniej sesji przed wakacjami zajmie się krośnieński samorząd.

Na Podkarpaciu dla części województwa i powiatów ogłoszono alarm i pogotowie przeciwpowodziowe, w tym również w Krośnie i w powiecie.

REKLAMA
 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj