KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krosno

Wyniki drugiej edycji Indeksu Zdrowych Miast – inicjatywy, dzięki której możemy dowiedzieć się, w jakich miastach na prawach powiatu żyje się najlepiej, wskazały lidera w kategorii infrastruktura. Samorząd Krosna postawił na infrastrukturę sprzyjającą dobrej jakości życia mieszkańców

Krośnieński Holding Komunalny przypomina i informuje, że od 1 grudnia zmieniają się godziny pracy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Białobrzeskiej 108 w Krośnie. Według nowego harmonogramu PSZOK będzie czynny 3 dni w tygodniu.

Osteoporoza jest chorobą dotykającą coraz większej liczby osób w naszym kraju. Cierpi na nią około 2,7 miliona ludzi. Rozwija się bezobjawowo. Powoduje zmiany w strukturze kości, przez co są coraz słabsze oraz bardziej podatne na złamania. Najczęściej zapadają na nią kobiety po menopauzie. Według statystyk na osteoporozę choruje co trzecia kobieta po 50 roku życia. Nie jest to jednak wyłącznie choroba kobiet - zapadają na nią również mężczyźni, a także osoby młode. W osteobusie powinny zbadać się także osoby palące papierosy, pijące duże ilości kawy, alkoholu, ale również spożywające zbyt mało przetworów mlecznych.

Krośnieńska uczelnia zaprasza do udziału w niezwykłym wydarzeniu! Po raz pierwszy w Krośnie odbędą się ogólnopolskie zawody Robotyczne "RobON", do których zgłosiło się ponad 30 drużyn z całej Polski.

20 listopada zostanie otwarty przebudowany parking płatny (strefa B), zlokalizowany przy krośnieńskim szpitalu naprzeciwko budynku pralni.

Przy ul. Zielonej w Krośnie prowadzona jest inwestycja - budowa obiektu wielorodzinnego. Wykonawca dojeżdżający na posesję prowadzonej inwestycji bezpośrednio z drogi gminnej przejeżdża przez obniżone krawężnik.

Każdy, kto ma problemy z sercem, powinien jak najszybciej znaleźć solidną pomoc kardiologiczną z prawdziwego zdarzenia. Im szybciej zaczniemy działać, tym większa jest szansa na to, że nie trafimy w ciężkim stanie np. do takiej placówki jak krakowskie centrum kardiologii inwazyjnej albo na oddział kardiologii inwazyjnej w innym szpitalu wojewódzkim. Skutecznej pomocy z zakresu kardiologii możemy z powodzeniem szukać w całej Polsce a także poza jej granicami. Jeśli więc mieszkamy np. w Krośnie to z powodzeniem znajdziemy tam skutecznego kardiologa, czy też pomoc z zakresu angiologii, powiązanej bezpośrednio z kardiologią. Lekarz kardiolog pomoże nam w podjęciu odpowiedniego leczenia, elektroterapii, czy też przepisze odpowiednie lekarstwa dla pacjentów oraz pacjentek, którzy przyjdą doń po poradę. Najłatwiej będzie nam znaleźć profesjonalnych kardiologów za pośrednictwem Internetu - wystarczy tylko ich nieco poszukać.

Tylko do 1 stycznia 2024 r. płatnicy składek mogą przekazywać korekty dokumentów rozliczeniowych za okres od stycznia 1999 r. do grudnia 2021 r. Natomiast za okres od stycznia 2022 r. w ciągu 5 lat od terminu płatności składek za dany miesiąc kalendarzowy.

Janusz Fic - prezes zarządu Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego został laureatem Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej 2023 w kategorii "Manager".

Krośniczanka – czysta i zdrowa woda kranowa została nagrodzona statuetką i tytułem laureata Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej 2023 w kategorii „Najlepszy produkt”.

REKLAMA
REKLAMA
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?