KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krosno

Krośnianin Maciej Luśnia zginął w wypadku samochodowym w drodze na plan filmowy. Aktor Krakowskiego Teatru Komedia miał 56 lat.

28 maja 2024 r. (wtorek) o godz. 9.00 w sali obrad Rady Miasta Krosna im. Ignacego Łukasiewicza zaplanowano II sesja Rady Miasta Krosna nowej kadencji. Poniżej program obrad.

Kadencje rad dzielnic i osiedli Krosna skończyły się 7 kwietnia. Nie wiadomo jeszcze kiedy odbędą się wybory, ale raczej nie prędko. Przewodniczący Rady Miasta, Zbigniew Kubit poczuł się obrażony stwierdzeniem, że winę za to ponoszą radni miasta, zakończonej w tym roku kadencji. W tym on sam.

Krośnieński Holding Komunalny podpisał dziś, 8 maja 2024 r., dwie umowy z firmą AGZ Sp. z o.o. z Krosna na budowę dwóch instalacji fotowoltaicznych z magazynami energii. Nowe instalacje powstaną przy Regionalnym Centrum Odzysku Odpadów oraz Zakładzie Uzdatniania Wody "Jasiołka" w Szczepańcowej. Na realizację tych inwestycji spółka otrzymała dofinansowanie z NFOŚiGW w Warszawie.

Rada Miasta Krosna zebrała się w poniedziałek, 6 maja na pierwszej w tej kadencji sesji. Jednym z punktów obrad był wybór Przewodniczącego Rady Miasta Krosna. Żeby dokonać wyboru konieczne okazało się dwukrotne głosowanie. Na koniec wszystko pozostało bez zmian. Prezydent i radni złożyli ślubowanie.

Co działa prawidłowo? Jakie zmiany można wprowadzić? Jak zwiększyć aktywność mieszkańców w konsultacjach społecznych i budżecie obywatelskim?

30 kwietnia krośnieński „Mechanik” przerodził się w Centrum Nauki i Techniki, a to za sprawą cyklicznego wydarzenia zorganizowanego już w murach szkoły po raz dwunasty, a głównym celem jest popularyzacja kształcenia zawodowego oraz zaprezentowanie nowoczesnych technologii, ciekawostek technicznych oraz pasji i zainteresowań młodzieży w wieku szkolnym, które pozwalają na powstawanie ciekawych prac i projektów oraz na poszerzanie wiedzy o otaczającym nas świecie.

W Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowę na dotację z pieniędzy pozyskanych przez samorząd województwa z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Podpisy pod dokumentem złożyli wicemarszałek Piotr Pilch, członek zarządu Anna Huk oraz dyrektor Muzeum Podkarpackiego w Krośnie Jan Garncarski. Podczas aktu podpisania umowy, sygnatariuszom towarzyszył przewodniczący sejmiku Jerzy Borcz.

Prezydenci Tomasz Soliński i Bronisław Baran nie będą już zastępcami Piotra Przytockiego w krośnieńskim urzędzie. Złożyli rezygnację.

Sport na najwyższym poziomie wymaga odpowiednio wysokich nakładów finansowych. Co można powiedzieć na temat krośnieńskiego wsparcia lokalnego sportu?

REKLAMA
REKLAMA
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?