KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krosno

Krośnieński Holding Komunalny wybrał wykonawcę, który wybuduje w Krośnie Blok Energetyczny opalany paliwem wytworzonym na bazie pozostałości z sortowania odpadów komunalnych. Budową "spalarni" zajmie się konsorcjum firm Instal Warszawa (lider) i Dalkia Wastenergy (partner).

W związku z fatalnym stanem kładki na Wisłoku, która głównie służyła mieszkańcom Białobrzegów władze postanowiły ją wyremontować. Pierwotnie kładką mogły poruszać się samochody o wadze do 1,5 tony, ale od roku 2018 stanął tam zakaz, ponieważ, jak twierdzi magistrat, nakaz ten nie był respektowany. Tymczasem, tuż po otwarciu przeprawy, kładkę odwiedzili dewastatorzy.

W poniedziałek, 27 września odbędzie się XXXVIII zdalną sesję Rady Miasta Krosna. Radni zajmą się między innymi określeniem strefy cen za przewozy taksówkami, gospodarką nieruchomościami, modernizacja stadionu sportowego przy ul. Legionów w Krośnie, zaciągnięciem kredytu długoterminowego oraz zmianą uchwały budżetowej na 2021 rok, czy budową kanalizacji deszczowej w Krośnie. Sesja transmitowana będzie online. Początek o godzinie 9. Zobaczcie porządek obrad.

W środę, 22 września na krajowej "28" (krośnieńska obwodnica) prowadzone będą prace montażowe przy znakach drogowych. W tym dniu można spodziewać się utrudnień w płynności ruchu.

Jak opłacić parking nie mając „drobnych”? Jak nie przegapić godziny, na którą wykupiony został postój? Jak skorzystać z parkingu bez poszukiwania parkometru? W sierpniu ponad pół tysiąca osób skorzystało z płatności mobilnych za parkowanie na terenie Krosna. Ta wygodna forma opłacania postoju w strefach płatnego parkowania zyskuje na popularności. Przypominamy jak z niej skorzystać.

Powracamy do tematu "czarnej wody" - cuchnącej cieczy znajdującej się w deszczówce przy ul. Korczyńskiej i Stapińskiego. Wiadomo już, że źródłem zanieczyszczeń nie jest nowe osiedle. W sprawie interweniuje Wydział Komunalny, Ochrony Środowiska i Gospodarki Lokalami UM Krosna.

Powracamy do tematu przygotowywanej zabudowy na terenie przy ul. Stapińskiego, w sąsiedztwie ul. Korczyńskiej. Tym razem mieszkańcy alarmują o dziwnej wodzie odprowadzanej z już istniejącego osiedla.

Na sierpniowej sesji Rady Miasta Krosna ponownie rozmawiano o "ścieżkach rowerowych". Naczelnik Drogownictwa i zastępca prezydenta poinformowali, że dzięki "przeglądowi ścieżek" wskazane zostały miejsca do najpilniejszych remontów. Równocześnie prezydent twierdzi, że "raport" nie jest związany z "procesem decyzyjnym".

Stowarzyszenie Polska 2050 to ruch społeczny tysięcy Polek i Polaków, zainicjowany przez Szymona Hołownię. Tworzą go ludzie, którzy działają społecznie, charytatywnie i proekologicznie. W powiecie krośnieńskim stowarzyszenie także ma swoich wolontariuszy, którzy ostatnio ruszyli z odpowiedzią na apel Kociarni OTOZ Animals w Krośnie, zamieszczony w mediach społecznościowych.

Uwaga kierowcy! We wtorek i w środę (14 i 15 września) wystąpią utrudnienia w ruchu na DK28 i ul. Zręcińskiej. Drogowcy będą wymieniać fragmenty zniszczonej nawierzchni.

REKLAMA
REKLAMA
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?