KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Krosno

Niepokojąca sytuacja w krośnieńskim Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II. Dyrektor Piotr Czerwiński poinformował samorządowców o coraz większej liczbie pacjentów i przekształcaniu kolejnych oddziałów na "covidowe". Posłanka Joanna Frydrych przeprowadziła kontrolę poselską.

Odwiedziliśmy plan kolejnej produkcji grupy filmowej ViArt, której premiera planowana jest na okres tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Pierwszej emisji "Opowieści Viartywnej 2" będzie towarzyszył szereg niespodzianek, a wszystko odbędzie się w Biurze Wystaw Artystycznych 19.12.2021 r.

Prezydent Piotr Przytocki przedstawił radnym projekt uchwały podnoszącej podatki od nieruchomości. Po tym względem Krosno ma doganiać, a nawet wyprzedzać część znacznie większych miast wojewódzkich. Radni przyjęli uchwałę większością głosów. Kto był "za", a kto "przeciw"?

Na najbliższą sesję Rady Miasta, prezydent Piotr Przytocki przygotował projekt uchwały podnoszącej podatki od nieruchomości. Po tym względem Krosno ma doganiać, a nawet wyprzedzać część znacznie większych miast wojewódzkich.

Rudolf Weigl to kolejny bohater, realizowanego przez Telewizję Obiektyw, cyklu Polscy Wizjonerzy. Pierwsza część zdjęć do filmu pod roboczym tytułem "Zwyciężyć tyfus" nagrywana była na przełomie października i listopada - w Jaśle, Sanoku i Żurawicy. W obsadzie znaleźli się Tomasz Stockinger, Aleksander Talkowski, Kamila Bestry-Kuźma oraz Mateusz Mikoś. Reżyserem filmu jest Marcin Głowacki.

W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy chcą oddać do PSZOK-u selektywnie zebrane odpady, od 17 do 30 listopada br. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Krośnie czynny będzie jak w sezonie wiosenno-letnim.

Krośnieński magistrat zaprasza wszystkie mieszkanki i wszystkich mieszkańców Krosna do wzięcia udziału w webinarze, podczas którego każdy będzie mógł zapoznać się z założeniami koncepcji "smart city", wyrazić swoją opinię oraz zaproponować swoje rozwiązania.

UWAGA KIEROWCY! Od poniedziałku do środy (15-17.11) na ulicy Grodzkiej mogą pojawić się utrudnienia w ruchu.

W niedzielę, 14 listopada Fokus TV rozpocznie emisję kolejnego sezonu programu "Kryptonim szef PL". Produkcja oparta jest na brytyjskim formacie telewizyjnym "Undercover boss". Bohaterem pierwszego odcinka będzie Jarosław Dziadczyk, dyrektor produkcji w hucie szkła Krosno Glass.

Mieszkańcy zgłosili kilkadziesiąt miejsc wymagających działań, zaznaczyli je na makiecie, którą wspólnie przygotowali!

REKLAMA
REKLAMA
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?