KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krosno

Wysokość opłat za śmiecie w Krośnie pozostaje  bez zmian, miesięcznie 30 zł za osobę. W tym roku nie dostaniemy do domów tradycyjnych papierowych blankietów z informacją o obowiązujących stawkach.

8 lutego (środa) rozpoczną się w krośnieńskich szkołach podstawowych zapisy dzieci do klas pierwszych na rok szkolny 2023/2024.

W 2022 r. Regionalne Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie przetworzyło prawie 65 tys. ton odpadów komunalnych. Do recyklingu i ponownego przetworzenia trafiło natomiast ok. 10 tys. ton odpadów opakowaniowych, co stanowi wzrost o blisko 15% w porównaniu do roku ubiegłego.

Krajowa Administracja Skarbowa przygotowała podatnikom jeszcze więcej nowych usług, dzięki którym wszyscy mamy możliwość załatwienia jeszcze większej ilości spraw online bez wychodzenia z domu na dowolnym urządzeniu.

Podczas budżetowej sesji Rady Miasta Krosna (29 grudnia 2022), Adrian Krzanowski, działacz KOD oraz redaktor naczelny serwisu Krosno24 zarzucił radnemu PiS, Pawłowi Krzanowskiemu, że nie wywiązał się z obietnic, a mieszkańcy Krosna "czują się okradzeni przez PiS". Panowie zgodnie twierdzą, że nie są rodziną, zbieżność nazwisk jest przypadkowa.

Jeśli nie macie pomysłu, co zrobić z choinką po świętach lub gdzie ją oddać, to śpieszymy z podpowiedzią - można ją bezpłatnie oddać do krośnieńskiego PSZOKU-u lub Elektrociepłowni Krosno.

Prawo jazdy to dokument, który na przestrzeni lat stał się niemal niezbędny w codziennym funkcjonowaniu. Daje nie tylko legalną możliwość prowadzenia pojazdów, ale swobodę poruszania się o każdej porze dnia i nocy, niezależność i wygodę. Prawo jazdy to również często kluczowy warunek wymagany od kandydatów ubiegających się o pracę. Jedną z podstawowych i jednocześnie najpopularniejszych kategorii uprawniających do prowadzenia samochodów osobowych i nie tylko jest prawo jazdy kat B. Sprawdźmy zatem jakie możliwości daje nam posiadanie prawa jazdy tej kategorii!

Pełni zapału, nie zniechęceni wcześniejszymi porażkami, po raz kolejny podejmiemy decyzję: w Nowym Roku schudnę. Mimo, że nasze postanowienie w wielu przypadkach powinno brzmieć: “znowu schudnę” lub “w końcu schudnę”, mamy nadzieję, że tym razem się uda. Dalszy scenariusz bywa różny: okazuje się, że zapał wystarczył na kilka dni, albo że nie zdążyliśmy zacząć od Nowego Roku, więc planujemy od kolejnego tygodnia, kolejnego poniedziałku, kolejnego miesiąca... Odkładamy decyzję w czasie, odkładając dodatkowe kilogramy.

Bilet 15-minutowy, upusty dla tych, którzy zdecydują się na bilet elektroniczny oraz karnet dziesięcioprzejazdowy - to nowości, które od 1 stycznia będą dostępne w krośnieńskim MKS-ie.

Już w styczniu 2023 r., czyli za niespełna miesiąc, zaczną obowiązywać limity zamrożenia cen energii. Jeśli zużycie prądu w naszym gospodarstwie domowym nie przekroczy ustalonego limitu, będzie ono rozliczane po tegorocznych cenach. Co jednak w sytuacji, gdy nasze rachunki za prąd z okresu ostatnich 12 miesięcy jasno wskazują, że pobieramy znacznie więcej energii, niż limit wskazany w rozporządzeniu? PKEE przygotował garść praktycznych porad.

REKLAMA
REKLAMA
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?