KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krosno

Osobowość roku ziemi Krośnieńskiej takie miano otrzyma tylko jedna osoba w tym roku w plebiscycie organizowanym przez Fundację Instytut Prawa i Rozwoju Gospodarczego. Plebiscyt ma szansę zostać najważniejszą imprezą kulturalno-społeczną w naszym regionie. Pomysłodawcą wydarzenia jest prezes fundacji Jacek Sokołowski.

"Stylowi od 30 lat" - pod takim hasłem firma Nowy Styl zorganizowała piknik jubileuszowy dla pracowników i ich rodzin. Prawie 5 tysięcy uczestników bawiło się w ostatnią niedzielę na terenie MOSiR w Jaśle. Na dzieci i dorosłych czekała moc atrakcji, m.in. konkursy z nagrodami i koncert zespołu Łzy.

30 września Rada Miasta Krosna podjęła decyzję o zwiększeniu kwoty przeznaczonej na modernizację stadionu. Projekt przedstawiono radnym tuż przed obradami, ale został przyjęty jednomyślnie. Dodatkowe środki są niezbędne by spełnić wymagania Ekstraligi Żużlowej.

Uwaga kierowcy! W sobotę (1.10) w godzinach porannych na skrzyżowaniu ulic: Podkarpacka, Czajkowskiego, Składowa, będzie wyłączona sygnalizacja świetlna.

MKS Krosno rozpoczyna akcję "Bezpieczne podróżowanie MKS-em", której celem jest uświadomienie pasażerom komunikacji miejskiej, że w czasie jazdy trzeba trzymać się poręczy.

Elektrociepłownia Krosno nie może skorzystać z rekompensaty dla przedsiębiorstw energetycznych dostarczających ciepło systemowe na cele mieszkaniowe i użyteczności publicznej. Powodem jest to, że średnia cena wytwarzania ciepła wytwarzanego przez krośnieńską elektrociepłownię jest niższa niż cena wytwarzania ciepła przewidziana do rekompensaty w ustawie.

MKS Krosno wprowadza korekty w rozkładzie jazdy dla linii A, 7 i 12. Zmiany będą obowiązywać od poniedziałku, 26 września br.

W związku ze znaczącym wzrostem kosztów energii elektrycznej, a także nieprzewidywalnością jej cen w przyszłości, miasto zmuszone jest do ograniczenia czasu działania oświetlenia ulicznego. Od najbliższej niedzieli (11.09) oświetlenie w całym mieście zostanie wyłączane w godzinach od północy do godz. 4:00 rano.

Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, o planowanych wyłączeniach zostały poinformowane również służby czuwające nad bezpieczeństwem mieszkańców: Policja i Straż Pożarna.

W podobnej sytuacji znalazły się wszystkie samorządy. Ościenne gminy już wcześniej ograniczyły czas działania oświetlenia.

- Rozumiemy, że te ograniczenia najbardziej dotkną osoby przemieszczające się w godzinach nocnych, zwłaszcza pracujące w nietypowych godzinach. Mamy jednak nadzieję, że wprowadzone - przykładem innych miast - ograniczenia nie wpłyną znacząco na komfort życia mieszkańców - informuje krośnieński magistrat. - Przepraszamy za niedogodności z tym związane - dodają urzędnicy.

Miasto Krosno, dla potrzeb obiektów miejskich i oświetlenia ulicznego kupuje energię elektryczną poprzez grupę zakupową organizowaną przez Krośnieński Holding Komunalny. W zakończonym kolejnym postępowaniu przetargowym najkorzystniejszą cenę zaproponował dotychczasowy sprzedawca energii.

Dla oświetlenia ulicznego cena netto wynosi 1,69 zł/kWh wobec dotychczasowej kwoty 0,34 zł/kWh. Jest to zatem ogromny wzrost cen, który ukazuje dużą niestabilność i nieprzewidywalność sytuacji energetycznej w nachodzącym czasie.

Mając to na uwadze Miasto Krosno również jest zmuszone do ograniczenia zakresu i czasu działania oświetlenia.

Nocne wyłączenie oświetlenia nastąpi od 12 września br. oświetlenie w całym mieście zostanie wyłączane w godzinach od północy do godz. 4:00 rano.

Wyłączenie będzie następować stopniowo czyli z przerwą świecenia - 7 i 8 września w godzinach 2:00 - 3:00, a w dniach 9, 10, 11 września w godzinach 1:00 – 3:00.

Mieszkasz w Krośnie? Spełniasz kryteria wiekowe? Zgłoś się do programu na BEZPŁATNE BADANIE KOLONOSKOPII. Badanie wykonasz bez żadnych opłat w przychodni MT Medic Specjalistyczna Praktyka Lekarska w Krośnie przy ulicy Korczyńskiej 43. W Krośnie rusza Program „"Wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego na lata 2022-2023".

Krosno dysponuje nową aplikacją, która daje możliwość niestandardowego przyjrzenia się miastu z poziomu przeglądarki internetowej.

REKLAMA
REKLAMA
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?