KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krosno

Forum Inicjatyw Lokalnych to nowa formuła współpracy między organizacjami pozarządowymi, a także na linii organizacje - samorząd. Była to też okazja dla mieszkańców miasta, żeby poznać lokalne organizacje!

Już 12 czerwca startuje duet, który przemierzy ponad 500 km Głównego Szlaku Beskidzkiego. To wszystko dla wsparcia 14-miesięcznego Remka. W ramach wędrówki uruchomiona została zrzutka pieniążków na dalsze leczenie dziecka.

Centrum Archiwistyki Społecznej zaprasza mieszkańców i mieszkanki Krosna na spacer architektoniczny oraz spotkanie w Parku Jordana, które odbędą się w niedzielę 4 czerwca 2023 roku. Spacer i spotkanie poprowadzi Katarzyna Solińska.

Krośnieński Holding Komunalny zakończył i ostatecznie rozliczył ostatnią inwestycję realizowaną ze wsparciem środków unijnych w ramach perspektywy finansowej 2014-2020. Podsumowanie ogółu inwestycji zrealizowanych ze wsparciem unijnym pokazuje, że od 2004 roku z budżetu Unii Europejskiej Spółka otrzymała ponad 147 mln zł dofinansowań.

Uwaga kierowcy! Od 22 do 26 maja planowany jest częściowy remont nawierzchni ul. Zręcińskiej. Drogowcy będą pracować na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową DK 28 do ul. Lotników. Na czas remontu ruch drogowy będzie sterowany ręcznie. Roboty są uzależnione od warunków pogodowych i będą trwać cały tydzień.

30 maja br. w Zespole Szkół Mechanicznych w Krośnie odbędzie się XI edycja Krośnieńskiego Festiwalu Nauki i Techniki. Mechanik zaprasza wszystkich uczniów szkół podstawowych z regionu podkarpackiego do odwiedzenia w tym dniu, a zwłaszcza zainteresowanych nowoczesną technologią w branży lotniczej, motoryzacyjnej, automatyki i robotyki oraz mechatronicznej. Jest to ważne wydarzenie, gdyż inicjatorzy tego eventu chcą zarekomendować wszystkie możliwości, które będą przekonywać, że "nauka nie musi być nudna".   

Krośnieński Holding Komunalny zakończył projekt przebudowy i rozbudowy Oczyszczalni Ścieków w Krośnie, dzięki czemu obiekt zwiększył swoją przepustowość i stabilność pracy, a przy tym stał się mniej uciążliwy dla otoczenia. Modernizacja oczyszczalni kosztowała ponad 31 mln zł (netto), z czego ponad 20,5 mln zł (netto) stanowiło dofinansowanie z Unii Europejskiej. Był to ostatni projekt zrealizowany przez Spółkę przy wsparciu środków unijnych w ramach perspektywy finansowej 2014-2020.

W marcu 2023 roku okazało się, że uchwały dotyczące zawieszenia budżetu obywatelskiego "na jeden rok", funkcjonują niezgodnie z zadeklarowaną intencją i przekonaniem radnych, którzy wspomniane uchwały podjęli w głosowaniu. W efekcie konsultacje Budżetu Obywatelskiego w Krośnie zawieszone są nie na rok, a na aż dwa lata!

Już niebawem zmieni się przestrzeń wokół pomnika Mikołaja Kopernika przy I Liceum Ogólnokształcącym w Krośnie. W ramach projektu Budżetu Obywatelskiego powstać ma "Ławka Kopernikańska".

Uwaga kierowcy! Do końca tygodnia na DK28 wystąpią utrudnienia na prawym pasi jezdni (kierunek Jasło - Sanok).

REKLAMA
REKLAMA
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?