KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Na sygnale

Dwóch nielegalnych imigrantów z Syrii oraz trzech ich rodaków, którzy umożliwili im przekroczenie granicy ze Słowacją, zatrzymała Straż Graniczna w pow. krośnieńskim. Nielegalni imigranci zostali zawróceni na Słowację, zaś kurierzy, którzy mają niemieckie zezwolenie na pobyt, usłyszeli zarzuty.

REKLAMA
39-latek usłyszał zarzut kradzieży portfela z gotówką i dokumentami. Podejrzany odpowie również za posługiwanie się skradzioną kartą płatniczą podczas zakupów. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

41-latek posiadając dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów postanowił wyruszyć w drogę Peugeotem. Wpadł podczas rutynowej kontroli prędkości.

26-latek miał grozić nożem działkowiczom na terenie ogródków działkowych przy ul. Szopena w Krośnie. Po awanturze oddalił się z towarzyszącą mu nastolatką. Chwilę później został zatrzymany przez Policję w kursowym autobusie.

W Jedliczu doszło do kolizji czterech samochodów osobowych. Jedna osoba wymagała pomocy medycznej.

Nieznany sprawca lub sprawcy w nocy 30 marca podpalili kontrowersyjny maszt telekomunikacyjny przy ul. Zręcińskiej. Maszt dziś miał być ustawiany. Ogień uszkodził zamontowane na konstrukcji przekaźniki i okablowanie.

W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do pożaru wyposażenia balkonu oraz części elewacji budynku wielorodzinnego przy ul. Lelewela. Na miejscu interweniowała straż pożarna oraz Policja.

Przyczyną zderzenia się Volkswagena z Suzuki na jednym z krośnieńskich skrzyżowań było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu. Uczestnicy byli trzeźwi. Jedna osoba trafiła do szpitala.

71-letnia kierująca Nissanem nie zatrzymała się na czerwonym świetle i doprowadziła do kolizji z BMW. Kobieta została ukarana mandatem.

Zaginął Zbigniew Jeliński, archeolog Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków Delegatury w Rzeszowie.

Niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami było prawdopodobną przyczyną zderzenia się trzech pojazdów na ul. Rzeszowskiej w Krośnie. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Intensywne opady śniegu sprawiły, że w wielu miejscach naszego regionu warunki na drogach są trudne. Mogą być niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych. Policja apeluje o zachowanie ostrożności i rozwagi.

Jezdnie są śliskie, a w takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność. Droga hamowania istotnie się wydłuża, łatwo o poślizg i utratę panowania nad samochodem. Wyprzedzanie, wymijanie czy wchodzenie w zakręt, w takich warunkach może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości. Nie zapominajmy o odśnieżeniu samochodu. Pamiętajmy, że wolniej znaczy bezpieczniej.

Szczególnie uważać trzeba w pobliżu przejść dla pieszych. Uważajmy też przy dojeżdżaniu do nich. Ostrożność muszą też wykazywać piesi, bowiem w przypadku nagłego wejścia na jezdnię, kierujący samochodem może nie zdążyć wyhamować.

Około 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 56-latek, który na ul. Blich w Krośnie, zjechał BMW po schodach. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód, którym się poruszał nie był ubezpieczony oraz od ponad 2 lat, nie został poddany obowiązkowemu badaniu technicznemu. 56-letni krośnianin został zatrzymany w policyjnym areszcie.

REKLAMA
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?