KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Hobby i Rozrywka

Przy projektowaniu akwarium liczy się dobre wyczucie i wyobraźnia. Nasze akwarium oprócz roślin, korzeni i innych dekoracji może także posiadać tło. Tła do akwarium pozwalają nam na stworzenie zbiornika o niezwykłym wyglądzie, który jest ciekawy dla oka i prezentuje się doskonale w każdej przestrzeni. W sklepach akwarystycznych znajdziemy tła strukturalne oraz fototapety, choć nic nie stoi na przeszkodzie, by taką dekorację wykonać samodzielnie. Czym charakteryzują się poszczególne rodzaje teł i jakie sprawdzi się najlepiej w Twoim zbiorniku?

REKLAMA
Czy można strzelić gafę, ofiarowując komuś w prezencie zegarek? Owszem, jest to możliwe. Najdobitniej przekonała się o tym trzy lata temu brytyjska minister transportu, baronessa Susan Kramer, która przywiozła upominek merowi stolicy Tajwanu. Była tam z delegacją handlową i chciała dobrze wypaść, lecz nie wiedziała, że w tradycji chińskiej wręczanie zegarka kojarzy się z sygnalizowaniem komuś, że jego czas minął, a nawet z żegnaniem zmarłego. Na szczęście mer nie przejął się zbytnio. Dwa lata później ten sam błąd popełnił gubernator Teksasu, wręczając zegarek pani prezydent Tajwanu Tsai Ing-wen.

Chcąc rozpocząć przygodę z popularnym kanałem YouTube, trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo by faktycznie zaistnieć w sieci i odnosić sukcesy potrzebna będzie przede wszystkim wiedza i kreatywność.

Konkursy to dla blogerów chleb powszedni. Angażują czytelników i jak nic innego pozwalają - dosłownie - wynagrodzić ich za zainteresowanie, którym obdarzają autorów. A gdyby tak raz stanąć po drugiej stronie i z organizatora stać się uczestnikiem? Jeśli prowadzisz bloga i czytając te słowa złapałeś się na myśli, że też masz ochotę poczuć ten dreszczyk emocji towarzyszący rywalizacji, to się świetnie składa, bo KiK ma coś specjalnie dla Ciebie!

Od dawna interesujesz się rysunkiem, ale nigdy nie wziąłeś się za to na poważnie? Nie wiesz od czego zacząć naukę rysunku i gdzie szukać niezbędnych informacji na ten temat? Mamy nadzieję, że po tym artykule wszystko się zmieni i będzie mógł realizować swoją pasję.

Mówi się, że co druga dorosła osoba w Polsce gra w loterie liczbowe. Jedni regularnie, inni od czasu do czasu, a jeszcze inni jedynie przy okazji wielomilionowych kumulacji. Słynny "Totolotek" od wielu lat pozostaje najbardziej popularną grą w naszym kraju, mimo że kolejne loterie powstają jak grzyby po deszczu. Czy ciekawiło Was kiedyś, kto wymyślił gry liczbowe i po co? Poniżej przedstawiamy historyczny przegląd gier liczbowych w Polsce. Zapewne zdziwicie się, kiedy powiemy Wam, że loterie liczbowe mają niemal 250 lat tradycji!

W 2017 roku w Centrum Praskim Koneser w Warszawie otworzy swoje podwoje pierwsze na świecie Muzeum Polskiej Wódki. 11 marca ruszyła akcja zbierania eksponatów zorganizowana przez Stowarzyszenie Polska Wódka, patrona nowo powstającej instytucji kulturalnej. Dla osób, które przekażą najbardziej atrakcyjne przedmioty przewidziano nagrody pieniężne. Akcja potrwa do 31 maja br.

Łuk, cięciwa i strzała. Broń towarzysząca ludziom prawie od zarania dziejów, współcześnie kojarzona głównie z postaciami znanymi z legend, Wilhelmem Tellem i Robin Hoodem. Jeszcze niecałe sto lat temu łucznictwo było mocno rozpowszechnioną w polskich szkołach formą aktywności. Dziś z kolei to rozrywka raczej niszowa, w której często wykorzystuje się nowoczesne rozwiązania - wykonane np. z włókna węglowego.

TVN i FremantleMedia Polska zapraszają na casting do programu "Mam Talent!" Już 17 maja w Teatrze MASKA w Rzeszowie.

Po raz pierwszy podczas KultURaliowych koncertów czeka nas wspaniała lekcja historii. 10 maja na Miasteczku Akademickim przy ulicy Cichej (Rzeszów), na scenie w towarzystwie ponad pięćdziesięciu muzyków "Orkiestry Passionart", czterdziestu chórzystów "Chóru Passionart", gitary basowej i solistów zaprezentują się: Tadeusz "Tadek" Polkowski, Bosski, Peja, Lukasyno, PiH, Wilku (Hemp Gru), Bilon (Hemp Gru) oraz Sobota.

W maju będzie się działo! Samorząd Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego po raz kolejny przygotowuje tydzień zabawy w ramach II Podkarpackiego Festiwalu Uniwersytetu Rzeszowskiego "KultURalia 2014".

REKLAMA
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?