Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Tło do akwarium - strukturalne i fototapeta

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Przy projektowaniu akwarium liczy się dobre wyczucie i wyobraźnia. Nasze akwarium oprócz roślin, korzeni i innych dekoracji może także posiadać tło. Tła do akwarium pozwalają nam na stworzenie zbiornika o niezwykłym wyglądzie, który jest ciekawy dla oka i prezentuje się doskonale w każdej przestrzeni. W sklepach akwarystycznych znajdziemy tła strukturalne oraz fototapety, choć nic nie stoi na przeszkodzie, by taką dekorację wykonać samodzielnie. Czym charakteryzują się poszczególne rodzaje teł i jakie sprawdzi się najlepiej w Twoim zbiorniku?

REKLAMATła strukturalne
To jedne z bardziej efektownych rozwiązań. Tła strukturalne cechują się tym, że wyglądem przypominają prawdziwą skałę. W ofercie dobrych sklepów akwarystycznych znajdziemy szeroki wybór różnego rodzaju teł strukturalnych, które idealnie imitują prawdziwe skały, co sprawia, że łatwo dobrać idealną ozdobę do naszego akwarium. Tła tego typu umieszcza się w samym zbiorniku, przy tylnej ścianie akwarium, dlatego mogą one być niepraktyczne w przypadku małych zbiorników. Za to w nieco większych, prezentują się niezwykle realistycznie i stylowo, pozwalając nam na stworzenie niezwykłego klimatu. Warto także nadmienić, że wybierając tła strukturalne powinniśmy kierować się przede wszystkim ich jakością – te wykonane z dobrych jakościowo materiałów nie tylko posłużą nam na dłużej, ale także będą bezpieczne dla rybek i nie będą zmieniać parametrów wody.


Fototapeta do akwarium z dwustronnym tłem od akwarystyczny24.pl

Fototapety
Sklepy oferują nam także bogaty wybór przeróżnych fototapet, które w łatwy sposób możemy nakleić na tylnią szybę zbiornika i stworzyć prawdziwie żywy, pełen barw podwodny świat. I tutaj także warto postawić na produkty w dobrej jakości. Znajdziemy fototapety i plakaty, których powłoka pokryta jest materiałem ochronnym, dzięki czemu nasze zdjęcie nie będzie blaknąć z upływem lat. Możemy zdecydować się na wykończenie z połyskiem lub matowe. Plusem tego typu rozwiązań jest także fakt, że łatwo instaluje się takie tła i tym samym, równie łatwo można je zmienić. Możemy wygodnie przyciąć fototapetę do odpowiednich rozmiarów, co również jest zaletą tego produktu.

Tło DIY
Do wykonania własnego tła możemy tak naprawdę użyć każdego materiału, który uznamy za odpowiedni (oczywiście, takie tło z reguły będzie instalowane na tylnej szybie zbiornika, a nie w samym akwarium). Możemy na przykład użyć czarnej folii, która piękne podkreśla barwy rybek i roślinności.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj