KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Społeczeństwo

Każdy event, którego celem jest integracja, czy też szeroko rozumiany team building (ang. budowanie zespołu) musi składać się z dwóch podstawowych elementów: musi być to spotkanie z ludźmi, a po drugie musi być to dobra zabawa. Integracja nie może kojarzyć się z codziennie wykonywanymi obowiązkami zawodowymi i musi stanowić odskocznię od szarej i często trudnej codzienności. Dlatego też piknik to idealny pomysł na takie właśnie wydarzenie. Luźna atmosfera, najlepiej na świeżym powietrzu i jakiś motyw przewodni sprawią, że nasi pracownicy zżyją się ze sobą a imprezę będą pamiętać jeszcze długo po jej zakończeniu.

REKLAMA
Każde uzależnienie niesie ze sobą wiele konsekwencji - w tym między innymi, a często nawet przede wszystkim, zdrowotnych. Alkoholizm jest poważną chorobą, którą trzeba leczyć. Jeśli chory nie zdecyduje się na to, przez długotrwałe picie mogą pojawić się różne skutki uboczne. Jednym z nich jest otępienie alkoholowe, mogące objawić się nawet kilka lat po odstawieniu używki. Dowiedz się, czym dokładnie jest demencja alkoholowa oraz jak jej zapobiec.

Nadając przesyłkę, chcesz mieć pewność, że dotrze ona szybko i bezpiecznie do adresata? Zależy też ci na tym, aby jej koszt nie był wygórowany? Skorzystaj z możliwości, jakie zapewnia serwis AlleKurier.pl!

Programowanie w ostatnich czasach staje się coraz popularniejszym zawodem. Nie należy do najprostszych, jednakże jest bardzo kuszący, ze względu na wysokie zarobki oraz zapewnia komfortowe warunki pracy. Nauka nowego języka jest czasochłonna, dlatego aby posiąść wiedzę w tym zakresie musimy poświęcić wiele godzin przed ekranem monitora, zagłębiając się w struktury poszczególnych programów. Dla wielu młodych adeptów studia informatyczne to jedyna możliwość, aby zdobyć wszelkie informacje na temat pisania aplikacji. Czy rzeczywiście tak jest?

Jak w czasie zdalnego nauczania należy sprawdzać obecność ucznia na zajęciach? Czy istnieje taka możliwość?

W obliczu realnego zagrożenia długotrwałą suszą - szczególnie zauważalnego m.in. w Polsce - kwestia racjonalnego wykorzystywania wody staje się niezwykle istotnym zagadnieniem. Na ten problem od wielu lat zwraca uwagę Organizacja Narodów Zjednoczonych. Z jej inicjatywy corocznie, 22 marca, obchodzony jest Światowy Dzień Wody.

Dostarczyć posiłki personelowi medycznemu walczącemu z pandemią koronawirusa - taka misja przyświeca obywatelskiej inicjatywie #WzywamyPosiłki, która startuje w całej Polsce. W akcji, na zasadach pro bono, udział biorą sieci restauracji, firmy cateringowe, producenci żywności i napojów oraz kilkadziesiąt mniejszych podmiotów z branży gastronomicznej. W pierwszych godzinach działania dostarczono już 2417 posiłków.

Mycie rąk przy użyciu wody i mydła, jeśli jest wykonane prawidłowo, ma kluczowe znaczenie w walce z koronawirusem. Niestety zaledwie 3 na 5 osób na całym świecie ma dostęp do podstawowych urządzeń sanitarnych. To znaczy, że miliony ludzi nie mają gdzie umyć rąk.

Dziś w internecie znaleźć można niemal dosłownie wszystko. Sieć cały czas bombarduje nas najnowszymi informacjami, plotkami, wydarzeniami sportowymi, filmami, muzyką czy grami. Na popularność dostępnych treści największy wpływ ma z pewnością powszechny dostęp do sieci - z internetu korzystają dziś zarówno osoby bardzo młode (nawet kilkuletnie dzieci), jak i seniorzy, którzy coraz chętniej korzystają ze zdobyczy najnowszych technologii. Co ciekawego można znaleźć w internecie? Okazuje się, że uwielbiamy podglądać przede wszystkim gwiazdy i celebrytów.

Wysyłaj taniej - plan InPost na zawojowanie polskiego rynku logistyki.
Przesyłki kurierskie są wg raportu Gemius o e-commerce w Polsce najpopularniejszą formą dostawy ze sklepów internetowych w Polsce. Tani kurier jest więc na wagę złota. Zaraz za usługami kurierskimi, z wynikiem o zaledwie kilka punktów procentowych niższym, plasują się dostawy do paczkomatów.

Szybko zapadający zmrok oraz często niesprzyjające warunki pogodowe w okresie jesienno-zimowym to czynniki, które sprawiają, że na drogach może być bardziej niebezpiecznie. Kierowcy powinni zachowywać szczególną ostrożność, jednak piesi również muszą zadbać o swoje bezpieczeństwo. Dotyczy to także najmłodszych - dzieci czerpią wzorce od osób dorosłych, więc warto zaszczepiać w nich prawidłowe zachowania na drodze już od najmłodszych lat.

Już tylko starsi Polacy pamiętają kawę i herbatę podawaną w szklankach, na szklanych spodeczkach. Dziś gorące napoje podaje się w filiżankach i kubkach. Najbardziej praktyczne są te ostatnie: mieszczą więcej napoju, mają wygodny uchwyt, przez co nie parzą palców, a ponadto gruba ceramika nie tłucze się zbyt łatwo.

Pościel na prezent na ślub to pomysł nienowy, ale nadal często wykorzystywany. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając pościel na prezent ślubny.

REKLAMA
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?