Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Region

Kiedy powstanie strategiczna droga do firmy Orlen Południe? O tym rozmawiano dziś w Jedliczu. To będzie kluczowy trakt o znaczeniu obronnym, z uwagi na magazynowane tam strategiczne rezerwy paliwowe na wypadek zagrożenia bezpieczeństwa i obronności państwa. W spotkaniu uczestniczył marszałek Władysław Ortyl.

REKLAMA
Poseł Lewicy Wiesław Buż spotkał się z rzeszowskimi restauratorami. Rozmawiano o pomocy dla branży gastronomicznej. Poruszano również kwestie związane z opłatą koncesji - pomimo braku sprzedaży alkoholu z uwagi na lockdown. Rząd przygotował strategię, która ma zniechęcić właścicieli biznesów do łamania obostrzeń. To wyłączenie z Tarczy Branżowej i Finansowej. Rząd chce również sprawdzić, jakie narzędzia wsparcia widzą dla siebie przedsiębiorcy. Tymczasem WSA orzekł, że ograniczenie wolności gospodarczej nie jest możliwe za pomocą rozporządzenia, bez wprowadzania stanu wyjątkowego.

W optymistycznym scenariuszu, gdzieś w połowie lutego, będziemy bardzo blisko otwierania wszystkiego - powiedział w piątek, 15 stycznia główny doradca premiera do spraw COVID-19 prof. Andrzej Horban.

Stolica Podkarpacia dołącza do "Góralskiego Veta". Właściciele restauracji, pubów i dyskotek mimo obowiązujących obostrzeń planują w najbliższych dniach ponownie je otworzyć. Niektóre lokale już działają. Przedsiębiorcy przekonuję, że działają zgodnie z prawem. Powołują się na wyrok sądu w Opolu, który stwierdził, że zakaz działalności nie może być wprowadzany rozporządzeniem. Ruszyła również ogólnopolska akcja #otwieraMY.

10 stycznia 2021 minęło 30 lat od katastrofy śmigłowca w Cisnej, w której zginęło czterech funkcjonariuszy z Krosna, troje z Leska, cywilny pracownik policji i żołnierze-piloci. W tym roku uroczystości upamiętniające katastrofę miały bardzo skromny charakter - salwa honorowa nie przerwała bieszczadzkiej ciszy. Kwiaty przy obelisku, w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie nadinsp. Henryka Moskwy, złożył kom. Paweł Rysz I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lesku.

43-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego kierował samochodem mając ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. W takim stanie przewoził dwoje dzieci. Mężczyzna został zatrzymany w Besku (pow. sanocki). Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W Nowy Rok, 1 stycznia o godzinie 14.15 przyszedł na świat pierwszy mieszkaniec powiatu krośnieńskiego. Chłopiec otrzymał imię Wiktor i urodził się  przez cięcie cesarskie w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie.

Miejsce Piastowe otrzyma ponad milion złotych dofinansowania na kontynuację budowy sieci wodociągowej w miejscowości Rogi oraz Targowiska.

Gmina Miejsce Piastowe zakończyła prace prowadzone w miejscowości Rogi na moście w ciągu ul. Matusiewicza oraz na czterech kładkach dla pieszych: w tym trzech w Rogach - przy ul. Szkolna i Kościelna i jednej w Głowience przy ul. Nadbrzeżna.

Od środy, 30 grudnia działa już fotoradar zamontowany przy DK28 w miejscowości Moderówka, przy przejściu dla pieszych i na wysokości lokalnej szkoły oraz stadionu sportowego. Długi odcinek "krajówki" zachęca kierowców do nie odpuszczania nogi z gazu. ITD oraz Policja, wierzy - że teraz będzie bezpieczniej.

Radni Powiatu Krośnieńskiego na ostatniej sesji (29 grudnia) ustalili wysokość opłat obowiązujących w 2021 roku za usunięcie pojazdu z drogi i jego przechowywanie na parkingu strzeżonym.

Nowelizację rozporządzenia zwalniającą z kwarantanny m.in. obywateli UE przejeżdżających przez Polskę opublikowano w środę w Dzienniku Ustaw. Nowela doprecyzowuje również, że obowiązek odbywania kwarantanny mają też osoby przekraczające granicę wewnętrzną transportem zbiorowym.

Gwiazda Betlejemska po blisko 800 latach znowu pojawiła się na niebie. Jowisz i Saturn, czyli dwie największe planety Układu Słonecznego, zbliżyły się do siebie na zaledwie 0,1 stopnia. W Krośnie, z uwagi na duże zachmurzenie nie była widoczna. Uchwycili ją Internauci w innych częściach kraju.

REKLAMA
 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj