Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Region

Specjalnym lotem do kraju, wróci 100 obywateli Polski z Mediolanu i Rzymu. To pierwsze i jedyne połączenie lotnicze umożliwiające powrót Polaków z Włoch, gdzie wciąż przebywają rodacy. Lot jest przygotowywany w ścisłej współpracy pomiędzy Głównym Inspektoratem Sanitarnym, Ministerstwem Obrony Narodowej, Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim, Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ministerstwem Zdrowia i PLL Lot.

REKLAMA
Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował o 4 nowych przypadkach zakażenia COVID-19 na Podkarpaciu, w tym jeden w powiecie krośnieńskim.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek (6 kwietnia) rano o 99 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Wśród nich są trzy przypadki z Podkarpacia. W ciągu ostatnich 48 godzin zmarły na Podkarpaciu dwie osoby.

Fundacja Jaś Wędrowniczek z Rymanowa aktywnie wspiera edukację dzieci i młodzieży. W obecnym trudnym dla nauczycieli i uczniów czasie Fundacja we współpracy z lokalnymi nauczycielami nagrywa krótkie filmiki edukacyjne dla uczniów klas I-IV i IV-VII.

Komisja Europejska wyraziła zgodę na przekazanie dużej puli środków z Regionalnego Programu Operacyjnego WP na wsparcie podkarpackich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą. Chodzi o 220 mln złotych, które trafią na rynek w postaci tzw. pożyczek płynnościowych.

Od czwartku, 2 kwietnia straże gminne oraz straże miejskie zostaną poddane zwierzchniemu nadzorowi Policji, która będzie koordynowała pracę patrolową tych formacji - powiedział w środę szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Rząd Polski walczy z koronawirusem. Aby zatrzymać rozprzestrzenianie się epidemii, musimy stosować się ściśle do konkretnych zaleceń. Zebraliśmy je w jednym miejscu. Przeczytaj i stosuj.

Do 93 wzrosła liczba osób zakażonych SARS-CoV-2 na Podkarpaciu. Kolejny, już piąty przypadek odnotowano w powiecie krośnieńskim.

Zmarła 32-latka z powiatu lubaczowskiego. Przyczyna zgonu było zakażenie COVID-19 z ciężkim zapaleniem płuc, niewydolnością oddechową oraz niewydolnością wielonarządową.

Mężczyzna w wieku 80 lat, mieszkaniec powiatu krośnieńskiego zakażony koronawirusem przebywał w szpitalu zakaźnym w Łańcucie.

Policjanci informują o zakazie gromadzenia w grupach i zakazie innych zgromadzeń.

Do 76 wzrosła liczba zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu - poinformowała Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy Wojewody Podkarpackiego.

W przestrzeni publicznej, w szczególności w Internecie pojawia się coraz więcej ofert produktów, m.in. suplementów diety, reklamowanych jako mające właściwości przeciwwirusowe i chroniące przed SARS-Cov-2. GIS ostrzega przed korzystaniem z takich produktów.

REKLAMA
 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj