Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Region

29 września (wtorek) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1326 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju. Większy przyrost zachorowań po województwie podkarpacki (115 potwierdzonych przypadków) mają województwa: małopolskie (167), mazowieckie (151), pomorskie (127), śląskie (124) i kujawsko-pomorskie (120).

REKLAMA
Marek Szatkowski swoją działalność prowadzi w Nadolanach, jest już jednak znany szeroko w świecie rynku malowań typu custom, stretart. ArtGarage to firma z branży lakiernictwa artystycznego. Malowane przez niego motocykle jeżdżą nie tylko po Polsce. W Sanoku możecie podziwiać jego murale.

Zakończył się drugi etap zadania pn. "Poprawa infrastruktury drogowej w Gminie Rymanów poprzez przebudowę drogi powiatowej nr 2007R Milcza - Besko oraz przebudowę drogi powiatowej Nr 2008R Wróblik Królewski - Ladzin".

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała w czwartek, 27 sierpnia o kolejnych 33 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. 2 z nich odnotowano u mężczyzn w powiecie krośnieńskim. Na Podkarpaciu wyzdrowiało 19 osób, 2 zmarły.

29 sierpnia na malowniczej Wyspie Energetyk w Polańczyku odbędzie się IV Charytatywny Cross PGE Energia Odnawialna oraz Nordic Walking. Dochód z imprezy w całości zostanie przekazany na pomoc dla Dawida Radziejewskiego, wicemistrza świata i mistrza Polski w nordic walking z 2009 roku. Ambasadorem zawodów jest legenda polskich biegów górskich, multimedalistka Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata Izabela Zatorska. Na cross, który sponsoruje PGE Energia Odnawialna, można się zapisać jeszcze do 27 sierpnia.

Na blisko 4 miliony złotych oszacowano straty w powiecie krośnieńskim po czerwcowych nawałnicach, które przeszła nad regionem. Zniszczona została infrastruktura drogowo-mostowa. Starostwo wystąpiło do MSWiA o przyznanie środków finansowych na usuwanie skutków powodzi.

20 sierpnia zmarł pacjent w Centrum Medycznym Szpital w Łańcucie, to mieszkaniec powiatu krośnieńskiego. W piątek, 21 sierpnia na Podkarpaciu odnotowano rekordową jak dotychczas liczbę nowych zakażeń koronawirusem. Na 46 przypadków COVID-19 odnotowano jeden w Krośnie.

W czarnorzeckim pasie skałkowym, na kilku grupach piaskowcowych ostańców otwarto trasy wspinaczkowe. Gmina Korczyna oraz nadleśnictwo Kołaczyce zapraszają do nowej formy aktywności i uprawiania jej w sposób zgodny z prawem.

22-letnia Agnieszka, mieszkankę Szczepańcowej choruje na nowotwór, mięsak złośliwy mięśni poprzecznie prążkowanych. Dziewczyna przeszła jedna operację. Niestety, choroba szybko postępuje, a lekarze zdiagnozowali przerzuty na węzły chłonne szyi. Na portalu pomagam.pl utworzona została zbiórka pieniędzy na leczenie młodej kobiety.

Ruszają prace związane z przebudową i rozbudowa drogi powiatowej w Klimkówce wraz z remontem mostu nad potokiem Kościółkowa Woda. Inwestycja dofinansowana jest z środków Funduszu Dróg Samorządowych.

W Widaczu trwa remont gminnej drogi wewnętrznej, nazywanej przez mieszkańców "małą obwodnicą". Umowę na wykonanie remontu drogi podpisana została 14 lipca br.

W Rzeszowie rozmawiano o stanie przygotowań do nowego roku szkolnego w dobie koronawirusa. Omówiono wytyczne przygotowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Główny Inspektorat Sanitarny, jak również wojewódzkie rekomendacje w tym zakresie.

Do 1917 wzrosła na Podkarpaciu liczba osób zarażonych koronawirusem. We wtorek, 18 sierpnia potwierdzono kolejnych 39 zachorowań Aktualnie hospitalizowanych jest 119 osób.

REKLAMA
 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj