KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Switch to desktop Register Login

Region

Stowarzyszenie Eksploracyjno-Historyczne "Galicja" podczas prac w lesie w Barwinku odkryło ludzkie szczątki. Kości należą prawdopodobnie do zołnierza z okresu II wojny światowej.

REKLAMA
W Dukli przebudowany zostanie skwerk zielony przy ul. Trakt Węgierski. Prace potrwają do końca czerwca.

W miejscowości Głowienka stwierdzono ogniska ptasiej grypy. Jest to choroba zakaźna, zwalczana z urzędu, w związku z czym wdrożono stosowne procedury postępowania.

23-letnia Agnieszka chorowała na nowotwór złośliwy (mięsakomięśniak prążkowanokomórkowy). Jej stan zdrowia szybko się pogarszał. Choroba znacząco postępowała. 7 marca pisaliśmy o zbiórce na pomoc w leczeniu Agnieszki. O śmierci Agnieszki poinformowała Kamila Bogacka, prezes Stowarzyszenia "Czyń dobro, mimo wszystko".

Dukla otrzymała dofinansowanie na rewitalizację rynku w wysokości ponad 3 milionów złotych z Rządowego Programu Funduszu Inwestycji Lokalnych - gminy górskie. Celem inwestycji jest poprawa funkcjonowania i rozwój ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej.

W Miejscu Piastowym koło Krosna powstało Centrum Kultury i Dziedzictwa "Michael". Inwestycja była możliwa dzięki współpracy polsko-ukraińskiej. Wybudowany i w pełni wyposażony nowoczesny obiekt będzie służył młodzieży z Podkarpacia i michalickich ośrodków edukacyjno-wychowawczych w Polsce i na Ukrainie.

Trwają prace przy budowie nowego wodociągu w gminie Wojaszówka. Inwestycja prowadzona jest na długości ponad 8 kilometrów. Obecnie prace ziemne wykonywane są w Bajdach. To ostatni etap realizacji zadania prowadzonego przez gminę.

Antybakteryjny charakter, bezpieczeństwo oraz odporność mechaniczna powłoki to właściwości materiałów pożądane zarówno przez producentów aparatury medycznej, jak i urządzeń wykorzystywanych niemal w każdym sektorze gospodarki. Innowacyjny projekt nanokompozytowej powłoki antybakteryjnej na szkle opracował zespół naukowy z Instytutu Nauk Fizycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart zaapelowała do wójtów, burmistrzów i prezydentów miast z regionu, o zwolnienie podmiotów gospodarczych z opłaty za zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych. Wojewoda apeluje także o zwolnienie z podatku od nieruchomości za wybrane miesiące pierwszego półrocza 2021 r.

Gmina Jedlicze rozpoczyna inwestycje budowy nowego oświetlenia drogowego w miejscowościach Potok i Moderówka. Łącznie powstanie 25 punktów oświetleniowych. Zadanie zostanie zrealizowane końca maja 2021 roku. Łączny koszt inwestycji to 149 950,18 złotych.

Wyczekiwana przez mieszkańców budowa nowego mostu pomiędzy Gminą Jedlicze oraz Gminą Tarnowiec nabiera realnych kształtów. Niebawem, w bliskiej okolicy budowanej przeprawy rozpoczną się prace drogowe. Prace mają potrwać do końca października bieżącego roku.

Powiat Krośnieński kontynuuje prace związane z przebudową drogi powiatowej nr 2009R w Klimkówce wraz z budową mostu nad potokiem Kościółkowa Woda.

22 marca na autostradzie A4 na wysokości MOP Kaszyce (kierunek Korczowa) doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego z udziałem autokaru. Do podobnego wypadku w tym samym miejscu autostrady doszło także na początku marca br. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła swoje stanowisko w sprawie tragicznych zdarzeń.

REKLAMA
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Are you sure that you want to switch to desktop version?