KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Region

10 września na platformie widokowej wieży widokowej na górze Cergowej została zamontowana luneta. To nowa atrakcja turystyczna dla korzystajacych z wieży. Luneta została zakupiona w podczas realizacji projektu "Dukla - Svidnik 360o" przez gminę Dukla.

REKLAMA
W związku z realizacją przez Powiat Krośnieński zadania pn. "Przebudowa drogi powiatowej nr 1975R Miejsce Piastowe - Wrocanka wraz z przebudową, rozbudową mostu na rzece Lubatówka w km 0 + 760" będą wprowadzone okresowe zamknięcia odcinka drogi DP 1975R (ul. Św. Rozalii), na odcinku od skrzyżowania z ulicami Krośnieńską, Pańską i św. Jana do km 2 + 025 (granica m. Wrocanka).

Pozytywnym wynikiem zakończyła się standardowa, uprzednia kontrola przetargu na projekt i budowę drogi ekspresowej S19 od Iskrzyni do Miejsca Piastowego, którą przeprowadził Prezes Urzędu Zamówień Publicznych. Kolejnym krokiem, po przedstawieniu przez wykonawcę gwarancji należytego wykonania robót, będzie podpisanie umowy, które planujemy we wrześniu br.

Słysząc Bieszczady, od razu kojarzymy Jezioro Solińskie. Piękny pejzaż, majestatyczna zapora, małe stragany i tłum ludzi. Jednak to co poniżej zapory robi wrażenie.

We wtorek, 24 sierpnia zmarł Tomasz Hajduk, piłkarz Orła Milcza, w którym grał od 2015 roku. Wcześniej reprezentował również Wisłok Sieniawę i Przełom Besko, którego był wychowankiem.

W ciepłe i słoneczne dni chętnie korzystamy ze spacerów podczas których może dojść do popatrzenia. Przebywanie w bliskości barszczu stanowi duże zagrożenie dla zdrowia człowieka!

21 lipca br. zakończono inwestycję związaną z przebudową odcinka drogi powiatowej nr 1896R Krosno - Kobylany - Toki polegającą na budowie odcinka chodnika w Chorkówce.

Kompleks przy al. Leśnej ma charakter typowo rodzinny. Duża niecka podzielona na dwie części: dla dorosłych (maksymalna głębokość to 1,4 metra) oraz dla dzieci (30-50 centymetrów).

Podpisana została umowa na projekt i budowę drogi ekspresowej S19 między Miejscem Piastowym, a Duklą. To już ósmy odcinek trasy Via Carpatia w realizacji w województwie podkarpackim.

Stowarzyszenie "Zielona Gmina Chorkówka" poinformowało, że decyzją Wójta Gminy Chorkówka wznowiono postępowanie odnośnie wydanej uprzednio przez niego decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji magazynowania odpadów przez Remondis KROeko, a także odmówiono ustalenia sposobu zagospodarowania terenu i wydania warunków zabudowy.

28 czerwca odbyła się sesja sejmiku wojewódzkiego, na którym radni postanowili wspomóc finansowo mieszkańców gminy Nowy Targ. Inicjatywę wykazał zarząd województwa, w związku z tragicznym w skutkach pożarem w miejscowości Nowa Biała, a radni jednogłośnie przyjęli ją w głosowaniu. Dzięki temu samorząd województwa przekazał pogorzelcom 250 tysięcy złotych, których przeznaczenie określi lokalny samorząd.

Nie milknie sprawa konfliktu mieszkańców Świerzowej Polskiej ze spółka REMONDIS KROeko. Mieszkańcy nie chcą inwestycji planowanej w strefie przemysłowej obawiając się "wysypiska śmieci". Spółka odpowiada, że nie zajmuje się składowaniem odpadów, a terenie Szczepańcowej planuje biura i parking.

Na DK19 w Jasienica Rosielna pojedziecie już po nowo wybudowanym moście przez potok Rosielna. Obecnie trwa rozbiórka tymczasowej przeprawy.

REKLAMA
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?