Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Region

Powiat Krośnieński przeprowadza konsultacje społeczne z mieszkańcami powiatu w sprawie włączenia części terenów położonych w powiecie krośnieńskim do Gminy Miasto Krosno.

REKLAMAZakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłkę listów z podsumowaniem wpłat przekazanych w 2019 roku na indywidualny numer rachunku składkowego. Informuje w nich przedsiębiorców, jak wyglądały rozliczenia ich firm z ZUS w ubiegłym roku i jakie jest saldo na ich koncie na koniec 2019 roku. Informacja ta będzie ostatni raz przekazana w formie papierowej.

20 stycznia odbędzie się XV Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu Krośnieńskiego. Początek o godzinie 16:00 w Starostwie Powiatowym w Krośnie (ul. Bieszczadzka 1, budynek "A", III piętro, sala 308). Zobaczcie program sesji.

W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego PUW działa bezpłatna i całodobowa infolinia 987. Pod tym numerem można uzyskać informacje m. in. na temat placówek noclegowych oraz zgłosić potrzebę udzielenia pomocy osobie zagrożonej.

20 grudnia Rada Powiatu Krośnieńskiego uchwaliła budżet na 2020 rok wraz z Wieloletnią Prognozą Finansową. Prognozowane dochody w przyszłorocznym budżecie wynoszą 86 350 706 zł. W tej kwocie mieszczą się dochody bieżące w wysokości 80 553 811 zł oraz dochody majątkowe, które stanową 5 796 895 zł.

Od 1 stycznia 2020 r. mieszkańcy powiatu krośnieńskiego mają zapewniony dostęp do bezpłatnej pomocy prawnej świadczonej przez radców prawnych i adwokatów wyznaczonych przez samorządy prawnicze. Nieodpłatna pomoc prawna przysługuje każdej osobie, która złoży pisemne oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej porady u prawnika.

Hania jest pierwszą mieszkanką powiatu krośnieńskiego urodzoną w 2020 roku. Dziewczynka urodziła się 1 stycznia 2020 r. o godzinie 2.10 w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie.

Zakończyły się prace przy przebudowie drogi powiatowej nr 1974R Krosno - Targowiska - Wróblik Szlachecki w miejscowościach Targowiska, Widacz i Wróblik Królewski.

Miejsce Piastowe pozyskano dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych na utworzenie nowej linii autobusowej z Głowienki do Zalesia. Wartość dofinansowania to 29 070 zł.

W Potoku wybudowane zostanie blisko 670 metrów sieci wodociągowej wyposażonej w zasuwy odcinające oraz hydrant podziemny. Zadanie realizuje gmina Jedlicze. Koszt budowy to 109 605, 30 zł.

Trwają prace związane z przebudową drogi gminnej przy ulicy Potockiego w Łężanach. Blisko kilometr drogi zostanie poszerzony, powstanie również chodnik dla pieszych. Prace potrwają rok, a ich koszt to ponad dwa miliony złotych.

Jak informuje urząd gminy w Miejscu Piastowym, zakres prac w Głowience i w Rogach obejmuje remont konstrukcji nawierzchni oraz ułożenie nawierzchni asfaltowej.

Trwa prace związane z modernizacją dwóch przepompowni ścieków ("Górki" oraz "Pasze") w gminie Jedlicze obsługujących miejscowość Dobieszyn. Wartość zadania to 330 045, 15 zł.

REKLAMA

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj