KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Region

Oferta firmy Polaqua została wskazana jako najkorzystniejsza w przetargu na zaprojektowanie i budowę 18 kilometrów drogi ekspresowej S19 Dukla - Barwinek (granica państwa). Przy braku odwołań od dokonanego wyboru oraz po otrzymaniu pozytywnej opinii Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, możliwe będzie podpisanie umowy.

REKLAMA
Od czwartku 28 lipca za pośrednictwem specjalnej infolinii lub maila będzie można zgłosić problemy i nieprawidłowości dotyczące realizacji przez banki wniosków o wakacje kredytowe - poinformował Rzecznik Finansowy. Będzie też można skorzystać z porady eksperta - dodał.

Osoby planujące wypoczynek mogą sprawdzić za pośrednictwem internetu czystość wody w polskich kąpieliskach morskich i śródlądowych.

Gmina Korczyna podpisała umowę na realizację zadania pn. "Budowa narciarskiej trasy biegowej oraz budynku zaplecza rekreacyjno-sportowego w miejscowości Czarnorzeki".

W najbliższym czasie liczba zakażeń koronawirusem będzie systematycznie rosła. Nie oznacza to jednak, że już w tej chwili należy podjąć działania, które oznaczają np. zmianę polityki testowania czy otwieranie oddziałów covidowych – powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Nowoczesna technologia, przestrzeń oraz niesamowite krajobrazy widziane z wysokości gondoli – to tylko niektóre z zalet nowego ośrodka turystycznego w Solinie należącego do Grupy PKL i PFR. Od 1 lipca turyści korzystają z udostępnionej atrakcji, która na nowo pozwala definiować Bieszczady oraz już zyskała miano najciekawszej w regionie i wyjątkowej atrakcji turystycznej w skali kraju.

Uczniowie Zespołu Szkół w Zręcinie, już po raz czwarty biorą udział w programie edukacyjnym "Być jak Ignacy", organizowanym przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Podczas zajęć, uczniowie Koła Naukowego zgłębiają tajniki nauki, uczą się i bawią jednocześnie.

Na ten etap inwestycji Grupy PKL i PFR w Solinie czekali wszyscy! 25 gondoli kolei linowej - z których już latem turyści zobaczą Bieszczady z nowej perspektywy - zostało zamontowanych w powstającym ośrodku turystycznym.

"Jak informuje ukraiński dozór jądrowy - nie ma uszkodzeń systemów ważnych dla bezpieczeństwa jądrowego zaporoskiej elektrowni jądrowej" - podkreśliła 4 marca 2022 r. minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. W konferencji prasowej uczestniczył także prezes Państwowej Agencji Atomistyki Łukasz Młynarkiewicz.

Policjanci zatrzymali 38-latka, który osobówką wjechał do rowu, a następnie oddalił się z miejsca kolizji. Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

W sobotę, 1 stycznia 2021 roku o godzinie 11.20 przyszła na świat pierwsza mieszkanka powiatu krośnieńskiego. Dziewczynka urodziła się siłami natury w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie. W chwili urodzenia ważyła 4350 g gramów i mierzyła 58 cm, otrzymała 10 punktów w skali Apgar. Jest to trzecie dziecko Państwa Bernadetty i Bogumiła z Korczyny. W domu na Oliwię czeka siostra Wiktoria (7 lat) i brat Rafał (3,5 lat).

Odcinek między Duklą, a Barwinkiem graniczy bezpośrednio ze Słowacją. Jednocześnie jest to jeden z trudniejszych odcinków drogi ekspresowej S19 pod względem budowy geologicznej i uwarunkowań środowiskowych. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na wyłonienie wykonawcy 18 km drogi ekspresowej S19 na Podkarpaciu.

Uzrowiskowy kurort został przyozdobiony na zimę. Niemal jak na zawołanie spadły pierwsze płatki śniegu. Dzięki temu można podziwiać zimową i świąteczną aurę tego miasta, chętnie odwiedzanego przez turystów

REKLAMA
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?