KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środę (15.03) pod krośnieńskim urzędem przy ul. Staszica odbył się protest przeciwko uchwale dotyczącej zmian opłat parkingowych i likwidacji tzw. "abonamentów zerowych" dla mieszkańców i przedsiębiorców.

REKLAMA
Prace związane z budową kolektora kanalizacji sanitarnej Wietrzno-Głowienka, kierującego ścieki do Oczyszczalni Ścieków w Krośnie, postępują zgodnie z planem i są zaawansowane w ok. 25%. Aktualnie wykonawca prowadzi prace ziemne w okolicy Głowienki, Niżnej Łąki i Wietrzna.

Koniec tygodnia mija nam przy słabnącym wietrze i nasuwającym się od zachodu ciepłym frontem atmosferycznym. Poniedziałek i wtorek przyniosą zmiany w pogodzie. Wraz z przebudową pola ciśnienia nad Polską wzrośnie gradient baryczny, co wpłynie na ponowne nasilanie się wiatru z każdą kolejną godziną. Warunki biometeorologiczne, ze względu na spadek ciśnienia oraz oddziaływanie wiatru fenowego ulegną pogorszeniu.

Wraz z nasuwaniem się nad Skandynawię kolejnego niżu Polska dostanie się w obszar oddziaływania silnego strumienia cyrkulacji południowo-zachodniej cyklonicznej. Na obszarze powiatu krośnieńskiego przewiduje się wystąpienie wiatru fenowego.

Środek tygodnia jest dosyć ciepły, w piątek spodziewamy się jeszcze wyższych temperatur. Wczesnym popołudniem przy dość porywistym, południowym wietrze termometry wskażą prawie 13°C. W połowie nocy nasunie się front chłodny, a w sobotę nad ranem zokludowany - tak naprawdę to za tym drugim znacząco ochłodzi się, a wiatr skręci na północno-zachodni. Ponowny skręt wiatru na południowy przewiduje się w niedzielę pod koniec doby, gdy od zachodu nasuwać się zacznie kolejny niż z frontami atmosferycznymi.

2 marca podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Krośnieńskiego przedstawiono raport na temat stanu porządku i bezpieczeństwa publicznego oraz przeciwpożarowego w powiecie krośnieńskim w roku 2022.

Osteoporoza jest chorobą dotykającą coraz większej liczby osób w naszym kraju. Cierpi na nią około 2,7 miliona ludzi. Rozwija się bezobjawowo. Powoduje zmiany w strukturze kości, przez co są coraz słabsze oraz bardziej podatne na złamania. Najczęściej zapadają na nią kobiety po menopauzie. Według statystyk na osteoporozę choruje co trzecia kobieta po 50 roku życia. Nie jest to jednak wyłącznie choroba kobiet - zapadają na nią również mężczyźni, a także osoby młode. W osteobusie powinny zbadać się także osoby palące papierosy, pijące duże ilości kawy, alkoholu, ale również spożywające zbyt mało przetworów mlecznych.

17 marca 2023 roku w Kampusie Techniczno-Sportowym PANS w Krośnie odbędą się X Targi Pracy, Seminarium branżowe pn. (Nie)bezpieczni w sieci oraz Akademicki Dzień Nauki.

Krosno bierze udział w konkursie "Inteligentne Przejście" organizowanym przez Orange Polska. O wygranej zadecydują mieszkańcy, głosując za pośrednictwem strony internetowej. W trzech zwycięskich miastach Orange przekształci po jednym niebezpiecznym przejściu dla pieszych w dużo bezpieczniejsze, aktywne przejście "smart". Głosowanie online trwa do 28 marca.

71-letnia kierująca Nissanem nie zatrzymała się na czerwonym świetle i doprowadziła do kolizji z BMW. Kobieta została ukarana mandatem.

Od 8 marca Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie rozpocznie inwestycję, dzięki której parking znajdujący się 100 metrów od wejścia głównego, naprzeciw budynku pralni, zostanie przebudowany. W trakcie prac powyższe miejsca postojowe zostaną wyłączone z użytkowania.

Na większe ocieplenie póki co niestety nie ma szans, pod koniec tygodnia dostaniemy się pod wpływ niżu znad północno-wschodniej Europy, w którego tylnej części napłynie powietrze arktyczno-morskie z przelotnymi opadami śniegu. A zatem nadal nocami wystąpią przymrozki, w dzień będzie "na plusie", ale wzrośnie zachmurzenie i prędkość wiatru, a okresami wystąpią także opady przelotne.

"Wszyscy jesteśmy niebiescy" to projekt realizowany przez Tomka i Dominika w ramach konkursu "Zwolnieni z teorii". Celem jest zwiększenie świadomości o autyzmie. W ich działaniach pomagają lokalne organizacje i sponsorzy.

REKLAMA
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?