KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Stylowi od 30 lat" - pod takim hasłem firma Nowy Styl zorganizowała piknik jubileuszowy dla pracowników i ich rodzin. Prawie 5 tysięcy uczestników bawiło się w ostatnią niedzielę na terenie MOSiR w Jaśle. Na dzieci i dorosłych czekała moc atrakcji, m.in. konkursy z nagrodami i koncert zespołu Łzy.

REKLAMA
Osobowość roku ziemi Krośnieńskiej takie miano otrzyma tylko jedna osoba w tym roku w plebiscycie organizowanym przez Fundację Instytut Prawa i Rozwoju Gospodarczego. Plebiscyt ma szansę zostać najważniejszą imprezą kulturalno-społeczną w naszym regionie. Pomysłodawcą wydarzenia jest prezes fundacji Jacek Sokołowski.

30 września Rada Miasta Krosna podjęła decyzję o zwiększeniu kwoty przeznaczonej na modernizację stadionu. Projekt przedstawiono radnym tuż przed obradami, ale został przyjęty jednomyślnie. Dodatkowe środki są niezbędne by spełnić wymagania Ekstraligi Żużlowej.

Półrocze chłodne rozpoczęło się dość silną cyrkulacją zachodnią, ośrodek niżowy odchodzi na wschód, ale poniedziałek zapowiada się wciąż nieprzyjemnie. W kolejnych dniach prąd strumieniowy osłabnie i rozbuduje się wyż, wskutek czego pogoda znacznie się poprawi, lecz musimy na to poczekać do połowy tygodnia.

Uwaga kierowcy! W sobotę (1.10) w godzinach porannych na skrzyżowaniu ulic: Podkarpacka, Czajkowskiego, Składowa, będzie wyłączona sygnalizacja świetlna.

MKS Krosno rozpoczyna akcję "Bezpieczne podróżowanie MKS-em", której celem jest uświadomienie pasażerom komunikacji miejskiej, że w czasie jazdy trzeba trzymać się poręczy.

Elektrociepłownia Krosno nie może skorzystać z rekompensaty dla przedsiębiorstw energetycznych dostarczających ciepło systemowe na cele mieszkaniowe i użyteczności publicznej. Powodem jest to, że średnia cena wytwarzania ciepła wytwarzanego przez krośnieńską elektrociepłownię jest niższa niż cena wytwarzania ciepła przewidziana do rekompensaty w ustawie.

MKS Krosno wprowadza korekty w rozkładzie jazdy dla linii A, 7 i 12. Zmiany będą obowiązywać od poniedziałku, 26 września br.

Ciśnienie już nie wzrośnie, ale nie z powodu odsuwania się wyżu, lecz z powodu jego słabnięcia. Gdy oś antycyklonu przejdzie przez nasz region w sobotę na krótko rozpogodzi się i czeka nas chłodny pierwszy weekendowy poranek. W sobotę na dłużej niż ostatnio wyjrzy słońce, w niedzielę znów zacznie przybywać chmur, ale temperatury będą za to trochę wyższe.

Wpływ niżu, który sprowadza do nas przelotne deszcze, utrzyma się także na początku tygodnia. Wciąż ma napływać wilgotne powietrze o nie najwyższej temperaturze, a zatem w poniedziałek na niebie dużo chmur. Po południu ciśnienie zacznie powoli wzrastać. We wtorek napłynie nieco cieplejsze powietrze.

Mieszkasz w Krośnie? Spełniasz kryteria wiekowe? Zgłoś się do programu na BEZPŁATNE BADANIE KOLONOSKOPII. Badanie wykonasz bez żadnych opłat w przychodni MT Medic Specjalistyczna Praktyka Lekarska w Krośnie przy ulicy Korczyńskiej 43. W Krośnie rusza Program „"Wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego na lata 2022-2023".

W związku ze znaczącym wzrostem kosztów energii elektrycznej, a także nieprzewidywalnością jej cen w przyszłości, miasto zmuszone jest do ograniczenia czasu działania oświetlenia ulicznego. Od najbliższej niedzieli (11.09) oświetlenie w całym mieście zostanie wyłączane w godzinach od północy do godz. 4:00 rano.

Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, o planowanych wyłączeniach zostały poinformowane również służby czuwające nad bezpieczeństwem mieszkańców: Policja i Straż Pożarna.

W podobnej sytuacji znalazły się wszystkie samorządy. Ościenne gminy już wcześniej ograniczyły czas działania oświetlenia.

- Rozumiemy, że te ograniczenia najbardziej dotkną osoby przemieszczające się w godzinach nocnych, zwłaszcza pracujące w nietypowych godzinach. Mamy jednak nadzieję, że wprowadzone - przykładem innych miast - ograniczenia nie wpłyną znacząco na komfort życia mieszkańców - informuje krośnieński magistrat. - Przepraszamy za niedogodności z tym związane - dodają urzędnicy.

Miasto Krosno, dla potrzeb obiektów miejskich i oświetlenia ulicznego kupuje energię elektryczną poprzez grupę zakupową organizowaną przez Krośnieński Holding Komunalny. W zakończonym kolejnym postępowaniu przetargowym najkorzystniejszą cenę zaproponował dotychczasowy sprzedawca energii.

Dla oświetlenia ulicznego cena netto wynosi 1,69 zł/kWh wobec dotychczasowej kwoty 0,34 zł/kWh. Jest to zatem ogromny wzrost cen, który ukazuje dużą niestabilność i nieprzewidywalność sytuacji energetycznej w nachodzącym czasie.

Mając to na uwadze Miasto Krosno również jest zmuszone do ograniczenia zakresu i czasu działania oświetlenia.

Nocne wyłączenie oświetlenia nastąpi od 12 września br. oświetlenie w całym mieście zostanie wyłączane w godzinach od północy do godz. 4:00 rano.

Wyłączenie będzie następować stopniowo czyli z przerwą świecenia - 7 i 8 września w godzinach 2:00 - 3:00, a w dniach 9, 10, 11 września w godzinach 1:00 – 3:00.

Wraz z początkiem drugiej połowy tygodnia nad Polskę od Sudetów począwszy wkracza chłodny front atmosferyczny z opadami przelotnymi i burzami. Nad województwo podkarpackie dotrze on u schyłku doby, późnym wieczorem. Przejaśniać zacznie się dopiero około południa w piątek, druga część dnia zapowiada się całkiem przyjemna. Niestety jednak okres dobrej pogody nie potrwa nawet dobę. W sobotę - szczególnie od popołudnia - spodziewamy się kolejnych opadów oraz burz. W niedzielę chmur kłębiasto-deszczowych także nie zabraknie. Ciśnienie będzie się wahać.

REKLAMA
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?