Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Do pożaru domu doszło 17 grudnia późnym wieczorem w Posadzie Górnej. Budynek w całości został zniszczony przez ogień. 5 lat temu, w tym samym miejscu doszło do wybuchu gazu, który zamienił dom w gruzowisko.

REKLAMA19-latka i jej 21-letnia koleżanka zaatakowały interweniujących policjantów, przedstawicielki płci pięknej były bardzo agresywne. Chwilę wcześniej, kobiety zaatakowały 26-letniego mężczyznę w jednym z lokali przy ul. Krakowskiej. Kobiety były pijane. Teraz staną przed sądem.

Ponad kilometr nowego chodnika wybudowano przy drodze powiatowej w Jedliczu. Oficjalnego odbioru inwestycji dokonano 13 grudnia.

Do tej pory najwięcej chętnych było w niedzielę (10 grudnia), bo aż 162 osoby. W ubiegłym sezonie ze ślizgawki skorzystało około 3 tysięcy osób. Jaki będzie bilans tej zimy?

Po kilku dniach z niżową i często zmieniającą się pogodą, nadchodzi okres spokojniejszy. Ciśnienie wzrasta i wzrastać będzie do wtorku, przekraczając 1030 hPa (rzecz jasna po redukcji do poziomu morza) w drugi dzień tygodnia. Mimo sięgającego wyżu wciąż chmur będzie sporo, a przy północnym i północno-zachodnim wietrze i wymuszeniach orograficznych nim wywołanych niewykluczone, że i przelotne opady śniegu wystąpią, ale nawet w takim przypadku będą one śladowe i pokrywy śnieżnej nie przybędzie. Termicznie natomiast utrzymywać się będzie łagodna zima z dominacją lekkiego mrozu.

Już w godzinach wieczornych oraz w nocy będzie ślisko. Synoptycy zapowiadają oblodzenie dróg i chodników, temperatura w Krośnie może spaść do -3°C.

Departament Edukacji, Nauki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego realizuje kilka programów stypendialnych dla uczniów, studentów i sportowców. Na ten cel rokrocznie przeznacza niebagatelną kwotę, bo około 4,5 mln. złotych, a wsparcie to trafia do blisko 1300 młodych mieszkańców Podkarpacia - uczniów, słuchaczy, studentów i sportowców.

Rada Miasta Krosna przyjęła przedstawiona przez prezydenta propozycję podwyżek opłat za "gospodarowanie odpadami", czyli za śmieci. Jeżeli nie segregujesz odpadów, to zapłacisz nawet 22 złote od osoby. Rozważane są też sposoby na "uszczelnienie systemu".

Sąd Najwyższy rozpatrzył dwie kasacje złożone w sprawie Gruzina, który został skazany za zabicie w noc sylwestrową 2014 roku mieszkańca Jedlicza. Do tragicznych wydarzeń doszło w Bukowinie Tatrzańskiej.

Synoptycy ostrzegają przed intensywnymi opadami śniegu. Największych opadów należy spodziewać się w godzinach porannych. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 10 cm do 15 cm.

Silny wiatr, który nie daje nam spokoju od niedzieli, z krótką przerwą na środę, jutro będzie już wyraźnie słabnąć. Jesteśmy w zasięgu rozległego układu niskiego ciśnienia, którego centrum lokuje się nad Skandynawią, jednak obejmuje on swoim zasięgiem znaczny obszar, mianowicie całą północną, zachodnią i środkową Europę, dosięgając nawet Morza Śródziemnego. W wyniku zmian w polu ciśnienia i geopotencjału od soboty zacznie docierać do nas coraz chłodniejsze powietrze. To jednak nie będzie zwrot w kierunku zimy z siarczystym mrozem, lecz po prostu zwyczajne ochłodzenie. Notowane dziś i jutro niskie ciśnienie pod koniec tygodnia trochę wzrośnie.

Koszty leczenia zwierząt i opieki nad kotami w "kociarni" przerastają możliwości organizacji. OTOZ "Animals" Inspektorat w Krośnie, zwraca się o pomoc dla swoich podopiecznych. Obrońcy zwierząt nie mają środków na leczenie i karmę dla około 50 kotów, które uratowali od śmierci.

W ramach trwającego projektu: "Historia Miast w nowoczesnej odsłonie" powstaje album  "Krosno - Prešov. Metamorfozy". Zobaczymy w nim historyczne fotografie obu miast zestawione ze współczesnymi kadrami. Zmiany w architekturze, krajobrazie czy obyczajach mieszkańców - wszystko to będzie można dostrzec w specjalnie wyselekcjonowanych kadrach. Premiera albumu już niebawem.

REKLAMA

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj