KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Niedzielny wieczór może być jeszcze niespokojny, ale wraz z początkiem nowego tygodnia masa powietrza zwrotnikowego ustąpi miejsca masie powietrza uformowanej w umiarkowanych szerokości geograficznych, pożegnamy więc nie tylko groźne burze, ale i męczącą parność. W poniedziałek wraz z zachodnim i północno-zachodnim wiatrem poczujemy orzeźwienie. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże chmurami kłębiastymi, po południu maksymalnie 23°C. Dobę później zanotujemy 24°C. We wtorek pod koniec dnia zmieni się kierunek wiatru, co będzie pierwszym objawem zmiany sytuacji synoptycznej prognozowanej na środek tygodnia.

REKLAMA
Ponad 27 mln zł otrzymają podkarpackie samorządy na realizację zadań z zakresu poprawy bezpieczeństwa pieszych. Dzięki środkom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w naszym województwie powstanie 248 nowych i przebudowanych przejść.

Druga połowa czwartku jest przyjemna, odeszły frontowe chmury, jesteśmy pod wpływem wyżu i napływa o wiele łatwiejsze do zniesienia powietrze umiarkowanych szerokości geograficznych. W nocy zmieni się kierunek wiatru, a to zapowiada zmiany - niestety na niekorzyść. Pod koniec tygodnia wróci chwiejne powietrze zwrotnikowe o sporej wilgotności. Jako że pogodę znów zacznie kształtować rozległy niż z falującym frontem atmosferycznym, będzie przelotnie padać, możliwe burze. W niedzielę nad Polskę wkroczy najniebezpieczniejsza z wspomnianych fal frontowych w postaci dynamicznego ośrodka wtórnego napędzanego silnym prądem strumieniowym. Też może zagrzmieć, ciśnienie - zwłaszcza w drugiej połowie doby - będzie mocniej wahać się, w przypadku przejścia superkomórki burza okaże się silna. Śledźmy zatem ostrzeżenia meteorologiczne i bądźmy uważni, częściej niż zwykle spoglądajmy w niebo.

Krośnieńska prokuratura nadzoruje śledztwo w sprawie przeciwko podejrzanego Wojciechowi Cz., który w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielu pokrzywdzonych, w ten sposób, że podając się za agenta ubezpieczeniowego.

Burze z gradem i upały będą towarzyszyć mieszkańcom Krosna i regionu. Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia meteorologiczne II stopnia dla Podkarpacia.

23 lipca br. w budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyła się konferencja "Jesteśmy Razem". Wydarzenie zorganizowane zostało przez Rzeszowski Oddział Fundacji Szansa dla Niewidomych. Najważniejszym celem konferencji była promocja świata otwartego dla osób z niepełnosprawnościami.

W 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, 1 sierpnia, punktualnie o godz. 17.00 zostaną uruchomione syreny alarmowe - Krosno się zatrzyma, by uczcić pamięć powstańców.

Policja poszukuje zaginionej Stanisławy Witkoś, 61-letniej mieszkanki Wojaszówki. Zaginiona 18 lipca br. około godz. 23, wyszła z domu i do tej pory nie wróciła, ani też nie nawiązała kontaktu z rodziną.

W ramach edukacji ekologicznej prowadzonej przez Krośnieński Holding Komunalny dzieci uczestniczące w półkolonii Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Krośnie zwiedziły ścieżkę edukacyjną przy Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Krośnie i poznały KrosnoLudka Szklika.

Atmosfera wyraźnie dąży do odbudowy cyrkulacji zachodniej, nad północnym Atlantykiem mamy starzejący się niż, w jego punkcie okluzji nad Morzem Północnym - i nie tylko - co raz powstają ośrodki wtórne, a my znajdujemy się pod ich wpływem. Na froncie chłodnym, którego przejście prognozujemy w nocy ze środy na czwartek, na pewno przelotnie popada deszcz, możliwa będzie także burza. Wcześniej - w ciągu dnia - przewędruje linia zbieżności, na której również chmury kłębiasto-deszczowe będą niewykluczone, ale o wiele mniej prawdopodobne ze względu na słabsze ścinanie wiatru i - co za tym idzie - mniejszą rozległość burz. W połowie tygodnia rozbuduje się słaby klin wyżowy, dzięki któremu w czwartek nie będziemy musieć z niepokojem spoglądać w niebo, będzie spokojnie - rano pochmurno, a po południu słonecznie. Odetchniemy lżej, ponieważ ochłodzi się o dobrych kilka stopni.

Dotarliśmy do końca tygodnia, w niedzielę jesteśmy już w ciepłym wycinku niżu znad Europy Zachodniej, którego ośrodek wyjdzie na Morze Północne, a potem nad Atlantyk, przeważająca część kontynentu znajdzie się pod jego wpływem. Już dziś chmur jest wyraźnie więcej niż w sobotę, od poniedziałku możliwe przelotne opady deszczu, a w godzinach popołudniowych i wieczornych także burze, lokalnie gwałtowne, z opadami gradu i porywistym wiatrem. Będzie parno i gorąco, w najcieplejszych momentach dnia termometry wskażą 29°C. Strefa frontu oddziaływać będzie nad Europą Środkową przez około tydzień, tak więc znów musimy przyzwyczaić się do wysokich temperatur i wzmóc czujność, uważając na wysoko wypiętrzone chmury kłębiasto-deszczowe.

Ponad połowa pracowników Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego jest już w pełni zaszczepiona przeciw COVID-19. Dzięki akcji zorganizowanej przez pracodawcę w krótkim czasie udało się zaszczepić większość pracowników tak strategicznych zakładów jak ujęcia wody w Sieniawie, Szczepańcowej i Iskrzyni oraz Oczyszczalni Ścieków.

VIVO! Krosno po raz kolejny rzuca sportowe wyzwanie rowerzystom. Po ogromnym sukcesie ubiegłorocznej edycji, także w tym roku miłośnicy rowerów będą mogli wziąć udział w rowerowej rywalizacji. Akcja "Bądź aktywny z VIV! Krosno" odbędzie się w dniach 2-29 sierpnia.

REKLAMA
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?