KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krośnianin Maciej Luśnia zginął w wypadku samochodowym w drodze na plan filmowy. Aktor Krakowskiego Teatru Komedia miał 56 lat.

REKLAMA
28 maja 2024 r. (wtorek) o godz. 9.00 w sali obrad Rady Miasta Krosna im. Ignacego Łukasiewicza zaplanowano II sesja Rady Miasta Krosna nowej kadencji. Poniżej program obrad.

Pogodę kształtuje niż i w przyszłym tygodniu sytuacja ta nie ulegnie zmianie. W najbliższych dniach spodziewajmy się napływu parnego powietrza, wykazującego skłonność do popołudniowych burz. Tych więcej przewidujemy w poniedziałek, we wtorek burze będą bardziej lokalne i zależne od rzeźby terenu.

IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia o wystąpieniu burz z gradem na Podkarpaciu.

Kadencje rad dzielnic i osiedli Krosna skończyły się 7 kwietnia. Nie wiadomo jeszcze kiedy odbędą się wybory, ale raczej nie prędko. Przewodniczący Rady Miasta, Zbigniew Kubit poczuł się obrażony stwierdzeniem, że winę za to ponoszą radni miasta, zakończonej w tym roku kadencji. W tym on sam.

Krośnieński Holding Komunalny podpisał dziś, 8 maja 2024 r., dwie umowy z firmą AGZ Sp. z o.o. z Krosna na budowę dwóch instalacji fotowoltaicznych z magazynami energii. Nowe instalacje powstaną przy Regionalnym Centrum Odzysku Odpadów oraz Zakładzie Uzdatniania Wody "Jasiołka" w Szczepańcowej. Na realizację tych inwestycji spółka otrzymała dofinansowanie z NFOŚiGW w Warszawie.

Informacją publiczną jest wszystko, co wytworzą i mają organy władzy publicznej, co wiąże się z ich działaniem oraz działaniem osób pełniących funkcje publiczne. Informacją publiczną są wszelkie informacje związane z realizacją zadań władzy publicznej i zarządzaniem pieniędzmi publicznymi. To oznacza, że obowiązek udostępniania informacji publicznej mają również samorządy gospodarcze, zawodowe i inne jednostki w zakresie, w jakim realizują te zadania lub dysponują środkami publicznymi, w tym szkoły, przedszkola, uczelnie, spółki komunalne, organizacje pozarządowe itd. Informacją publiczną jest tylko sfera faktów. Prawo do informacji publicznej oznacza m.in., że możemy zaglądać do dokumentów, które ma urząd i uczestniczyć w posiedzeniach rady i komisji gminy, powiatu, sejmiku województwa, czy zebraniu wiejskim. Możemy te posiedzenia nagrywać.

Władze Krosna opublikowały raport z badania “Komunikacja, dialog i współpraca w Krośnie”. Okazuje się, że jest kiepsko. Najgorzej współpracę z samorządem oceniają seniorzy i organizacje pozarządowe. Przybliżamy temat.

Była aktorką, ale zaczęła się interesować losem swojego miasta i zaczęła czytać prawo. Teraz zaangażowana jest szczególnie w obronę praw uczniów. Podkreśla, że często nawet nauczyciele i rodzice nie mają pojęcia, jak bardzo łamane są prawa dzieci i młodzieży, niszczona jest ich godność.

"Kogut czy kura? Poradnik o tym, jak nie zwariować w kurniku zwanym szkołą" - to najnowsza publikacja Stowarzyszenia Kogutorim. poradnik dedykowany jest uczniom, nauczycielom, rodzicom i samym dyrekcjom szkół.

Fundacja Pasjonauci złożyła do Urzędu Miasta Krosna, trzy wnioski o przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawach, które aktywistom działającym w Krośnie, a także mieszkańcom miasta wydają się istotne. Pierwszy temat to sprawa regulaminu boiska “kort” na os. Tysiąclecia. Drugi, kwestia statutów jednostek pomocniczych (dzielnic i osiedli) Krosna i trzeci, miejsce i sposób upamiętnienia gen. Maczka.

Kto kogo wpakował “na minę”, a kto mija się z prawdą? Wkrótce kończy się 5-letnia kadencja rad Dzielnic i Osiedli w Krośnie. Niestety Komisja Samorządu Rady Miasta nie wypracowała rozwiązań pozwalających na ciągłość pracy tych jednostek. Rady znikną na kilka miesięcy, być może nawet na pół roku. Równocześnie Urząd Miasta rozpoczął kampanię, w ramach której zachęca między innymi…do kontaktu i współpracy z radami Osiedli i Dzielnic.

Wybory samorządowe to największe wybory w Polsce. Dlaczego największe? Bo najwięcej jest kandydatów, kart do głosowania i najwięcej szczebli władzy, do których wybieramy swoich przedstawicieli.

REKLAMA
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?