Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

RAPORT NA ŻYWO (cz. 3): Znajdziecie tutaj aktualne informacje na temat koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19 oraz informacje dotyczące bieżącej sytuacji w Krośnie, powiecie, województwie Podkarpackim i w Polsce.

REKLAMA
Krosno w związku z epidemią koronawirusa zdecydowało o zamknięciu cmentarzy dla odwiedzających. Jak twierdzi rzecznik rządu Piotr Müller, rząd nie wprowadził takich ograniczeń, mogą jednak wprowadzać je zarządcy danych cmentarzy.

Pijany 43-latek uszkodził ogrodzenie prywatnej posesji, 37-latka zjechała z drogi i uszkodziła ogrodzenie. Natomiast 20-latek uderzył w słupki odgradzające chodnik od jezdni i uciekł z miejsca zdarzenia.

Od poniedziałku, 6 kwietnia Kasa krośnieńskiego magistratu przy ul. Staszica 2 będzie czynna w godzinach pracy urzędu. Uruchomiony zostanie dodatkowy punkt kasowy w budynku urzędu przy ul. Lwowskiej 28a, który będzie czynny w godzinach pracy urzędu.

Wyż, który kształtuje pogodę w Polsce od piątku wieczór, w niedzielę nad ranem dotarł nad Białostocczyznę, zaś w godzinach kolejnych przemieści się najpierw nad Białoruś, a następnie nad Ukrainę, pozostając tam przez dobrych kilka dni. Kontynentalne powietrze, krążące w jego obszarze, z dnia na dzień będzie nagrzewać się i osuszać pod coraz mocniejszym kwietniowym słońcem. Bardzo niska wilgotność to fatalna wiadomość dla rolników, bowiem wody od dawna brakuje, a bieżąca sytuacja synoptyczna jeszcze te niedobory zwiększy. Dla nas aura na zewnątrz będzie kusząca, ale wykażmy się silną wolą i nie opuszczajmy domów bez potrzeby. Urokami wiosny możemy delektować się także we własnym ogrodzie, na balkonie, a nawet w oknie.

36-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego był diagnozowany pod kątem zakażenia koronawirusem. Mężczyzna uciekł ze szpitala w Jaśle. Został zatrzymany przez Policję.

Akademia Talentów z Krosna włącza się w pomoc dla Ratowników z krośnieńskiego pogotowia. Niesamowicie budujące jest, jak świat i ludzie dobrej woli jednoczą się, by nieść pomoc innym. By pomagać instytucjom, które w obliczu pandemii często stają się bezradne.

Fundacja Jaś Wędrowniczek z Rymanowa aktywnie wspiera edukację dzieci i młodzieży. W obecnym trudnym dla nauczycieli i uczniów czasie Fundacja we współpracy z lokalnymi nauczycielami nagrywa krótkie filmiki edukacyjne dla uczniów klas I-IV i IV-VII.

XTREME FITNESS GYM KROSNO zaprasza mieszkańców Krosna i okolic w ramach akcji #zostańwdomu na bezpłatne, profesjonalne 30 minutowe treningi na żywo. Zajęcia online prowadzone są bezpłatnie, zgodnie z tygodniowym harmonogramem.

Komisja Europejska wyraziła zgodę na przekazanie dużej puli środków z Regionalnego Programu Operacyjnego WP na wsparcie podkarpackich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą. Chodzi o 220 mln złotych, które trafią na rynek w postaci tzw. pożyczek płynnościowych.

Ich małżeństwo mimo, że szczęśliwe nie trwało jednak długo. Pięcioletnie pożycie rozdzieliła II wojna światowa. Ona zginęła w Oświęcimiu, on w potyczce między Przysietnicą, a Izdebkami, w czasie awarii samochodu. Grobowiec F. i S. Płonków znajduje się w żołnierskiej kwaterze na Cmentarzu Komunalnym w Krośnie.

Masz ochotę na włoską pizzę, amerykańskie burgery, placki po węgiersku, czeskie knedle z gulaszem albo po prostu na swojskiego schabowego z ziemniakami i surówką, czy inne domowe potrawy? Dobrze trafiłeś. Restauracja, Pub & Club Wyszynk dowiezie do Twojego domu, czy miejsca pracy.

Wszystkie zbiorowiska ludzkie sprzyjają rozprzestrzenianiu się epidemii. Jeśli narażają chociaż małą grupę osób, to wybory nie mają sensu - stwierdził wirusolog prof. Włodzimierz Gut, pytany w TOK FM o to, czy wybory powinny się odbyć w sytuacji epidemii.

REKLAMA
 

Przeczytaj dodatkowo

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj