KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wyż słabnie, w poniedziałek przed południem nastąpi zmiana kierunku wiatru na północny i północno-zachodni. Powietrze, które napłynęło w sobotę, od niedzieli zaczyna się błyskawicznie ogrzewać, jutro jego temperatura wzrośnie do przeszło 30°C w cieniu. We wtorek nasunie się front chłodny od niżu znad Morza Norweskiego, zachmurzenie wzrośnie, wystąpią opady deszczu i rzecz jasna ochłodzi się.

REKLAMA
Falę upałów z połowy 2022 roku zapamiętamy na długo. Pierwszy piątek lipca przeszedł do historii obserwacji meteorologicznych w naszym mieście. Do dzisiaj najwyższą odnotowaną na stacji synoptycznej w Krośnie temperaturą było 34,5°C, którą to termometry wskazały w godzinach popołudniowych 1 września 2015 roku. Po 6 latach i 10 miesiącach stary rekord przeszedł do historii i został pobity o dokładnie 1°C! Jak do tego doszło?

Już od piątku Krosno dołączy do grupy ponad 40 miast w Polsce, w których można korzystać z elektrycznych pojazdów blinkee.city. Do dyspozycji mieszkańców zostanie oddanych 45 pojazdów. Docelowo flota będzie liczyła 80 jednośladów.

Chciało by się rzec, że najgorsze już za nami, niestety jest wręcz przeciwnie - w najbliższych dniach oczekujmy jeszcze gorszego upału. W drugiej połowie tygodnia bronić się będzie rekord temperatury maksymalnej w Krośnie, odnotowany 1 września 2015 roku i bynajmniej nie ma gwarancji tego, że będzie to obrona skuteczna. Napływ rozgrzanej i suchej zwrotnikowej masy powietrza w połączeniu z silną insolacją zaledwie półtora tygodnia po przesileniu letnim da efekt w postaci około 35°C.

Podczas konferencji prasowej z udziałem wiceministra Rafała Webera przekazano wiceprezydentowi Krosna decyzje dotyczące przelania miastu 20 milionów złotych z ministerialnej rezerwy. To środki na strategiczną inwestycję.

Często cel mamy jeden: schudnąć do lata. Raz nam się to udaje, innym razem nie i później przychodzą wakacje, a wraz z nimi wracają utracone kilogramy. Bo wyjeżdżamy na urlop i ciężko odmówić nam sobie czegoś z oferty all inclusive, bo znajomi zapraszają nas na grilla, bo lody, gofry i zapiekanki kuszą nas na każdym kroku. Jedno odstępstwo goni drugie i w efekcie odchudzanie musimy zaczynać od początku - często nawet nie od zera, bo tych kilogramów mamy po prostu więcej.

W sobotę, 25 czerwca w Krośnie odbędzie się Gala QUEST MMA, na której wystąpią zawodnicy reprezentujący lokalny Klub MMA Krosno.

Moda na winyle i analogowe brzmienia wciąż trwa. Przekonać się o tym będzie można już niebawem w VIVO! Krosno. 24-25 czerwca w Centrum Handlowym odbędzie się III edycja Giełdy Płyt Winylowych, CD i Kaset Magnetofonowych. W wydarzeniu wezmą udział wystawcy i kolekcjonerzy z całej Polski.

Aleksandra Szmyd - artystka należąca do najlepszych młodych śpiewaków operowych i crossoverowych na świecie, wystąpiła gościnnie na koncercie Debiutów podczas 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Wykonując utwór Czesława Niemena Domek bez adresu, oczarowała opolską publiczność, pokazując jak swobodnie porusza się po różnorodnych stylach muzycznych. Jak sama mówi, znakomicie czuje się na scenach operowych, ale wielką radość czerpie także z muzyki rozrywkowej.

Studium jest dokumentem strategicznym określającym politykę przestrzenną gminy i ogólne zasady zagospodarowania całego miasta. Jest podstawą do sporządzenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, które bezpośrednio decydują o przeznaczeniu i możliwości zabudowy poszczególnych działek. Od tego będzie zależało kształtowanie naszego miasta w najbliższych latach!

Już w poniedziałek, 20 czerwca krośnieński magistrat zaprasza do Ogródka Jordanowskiego na piknik ekologiczny pt. Segregujemy Odpady. - Gwarantujemy fantastyczną zabawę i moc ekoatrakcji od 9.00 do 16.00. Będziemy rozgrywać m.in. ekologiczny turniej szachowy i turniej EkoMILIONERZY, zaprosimy Was do udziału w warsztatach sztuki ze śmieci "trash art", a gdyby tego było mało przygotowaliśmy dla Was mnóstwo konkursów z nagrodami. Każdy znajdzie coś dla siebie przygotowaliśmy atrakcje dla dużych i małych - zapowiadają władze miasta.

Rada Miasta Krosna przegłosowała podwyżkę opłat za zagospodarowanie odpadów. Temat podwyżki wracał kilka razy w ostatnich miesiącach, jednak nie zyskał akceptacji. Tym razem po dyskusji nikt nie głosował przeciw. W wyniku tej decyzji radnych za śmieci zapłacimy w Krośnie 30 złotych od osoby.

14 czerwca (wtorek) około godziny 19:00 redakcja portalu KrosnoCity.pl otrzymała sygnał od mieszkańców Krosna o zamkniętym Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Bursaki. O powód tej sytuacji zapytaliśmy krośnieński magistrat.

REKLAMA
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?