KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Zagłosuj na projekty zgłoszone w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Zdecyduj, co powstanie lub co będzie realizowane w Krośnie i w Twojej dzielnicy. Na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego opublikowane zostały listy projektów: 17 propozycji ogólnomiejskich oraz 25 dzielnicowych. Wśród nich znajdują się propozycje niecodzienne, jak również bardzo "przyziemne", związane z rozbudową infrastruktury w mieście. Znajdziemy tu również projekty "miękkie" mające na celu rozwój mieszkańców Krosna. Głosowanie rozpoczęło się o północy 19 października i potrwa do 9 listopada.

REKLAMA
Polska znajduje się pod wpływem głębokiego niżu przemieszczającego się znad Morza Północnego nad Skandynawię. W jego ciepłym wycinku prognozujemy silny i porywisty południowy wiatr.

54-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie i nigdy nie posiadał prawa jazdy. Pirata drogowego wyeliminował z ruchu dzielnicowy z Korczyny. Sprawcy grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Kierujący Oplem, by nie zderzyć się z dostawczym Mercedesem, wjechał do rowu. Dwie osoby odniosły obrażenia.

Za frontem ciepłym, który do północy wyjdzie poza wschodnie naszego kraju, do całej Polski napłynie z południowego zachodu powietrze zwrotnikowe. W wielu miejscach położonych na zachód od Wisły temperatura maksymalna przekroczy w środę 20°C. U nas niestety tak ciepło nie będzie, ponieważ wraz ze wzrostem gradientu barycznego wzmoże się chłodny, południowy wiatr od strony Beskidu Niskiego. Ostatecznie będziemy mogli liczyć na wzrost temperatury do 14°C. W ciepłym wycinku niżu spodziewamy się zarówno okresów pochmurnych, jak i przejaśnień, a ponadto znacznego spadku ciśnienia. Przede wszystkim jednak uważajmy na silny wiatr.

Po raz kolejny prezydent, wspólnie z krośnieńską Policją, Państwową Strażą Pożarną oraz Strażą Miejską podjął działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczniom krośnieńskich szkół podstawowych organizując akcję informacyjno-edukacyjną "Jestem widoczny, jestem bezpieczny". 482 uczniów klas pierwszych krośnieńskich szkół publicznych i nie publicznych otrzymało pakiety odblasków wraz z kolorowanką o tematyce szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Wszystko po to, żeby "pierwszaki" jako uczestnicy ruchu drogowego byli na drodze widoczni, a przez to bezpieczni.

Od 20 października 2021 r. zmieniają się maksymalne stawki opłat za przejazd taksówką po Krośnie. Rada Miasta Krosna podejmując stosowną uchwałę przychyliła się do prośby taksówkarzy o zmianę stawek opłat za przewozy taksówką. Nowością jest również to, że zamiast dwóch stref taxi cały obszar miasta Krosna będzie teraz  jedną strefą.

Nad północnym Atlantykiem wzrasta kontrast termiczny i tym samym prędkość prądu strumieniowego. Zachodzi cyklogeneza - powstaje aktywny, pogłębiający się niż, który obiera kurs na Półwysep Skandynawski. Na początku tygodnia fragment frontu polarnego znajdzie się nad Polską, zatem nie dajmy zwieść się wysokim wskazaniom barometrów. W poniedziałek da się we znaki front chłodny związany z wtórnym ośrodkiem niskiego ciśnienia stanowiącym część niżu znad Morza Białego. Będzie pochmurno, prognozujemy słabe i przelotne opady deszczu. We wtorek z kolei wpływ nad pogodą w naszym kraju zyska pogłębiający się niż znad północnego Atlantyku wraz z frontem ciepłym. Przejaśni się i wzrośnie temperatura, lecz niebo nie będzie błękitne, gdyż nie zabraknie na nim chmur piętra średniego Altocumulus oraz wysokiego Cirrus i Cirrostratus. W środku tygodnia znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu, w którym wystąpi porywisty południowy wiatr.

Trzy krośnieńskie szkoły będą bardziej dostępne. Krosno przystąpiło do realizacji projektu pn. "Dostępna Szkoła - innowacyjne rozwiązania w kreowaniu przyjaznej przestrzeni edukacyjnej z uwzględnieniem potrzeb uczniów oraz otoczenia". Projekt będzie realizowany w Szkole Podstawowej Nr 14 z Oddziałami Sportowymi i Integracyjnymi, Szkole Podstawowej Nr 10 i Szkole Podstawowej Nr 8.

33-letni kierujący Skodą zjechał z drogi, w wyniku czego jego samochód dachował. Obrażenia nie zagrażają jego życiu.

Ponad 600 szczepionek przeciwko grypie zaplanowano w ramach Programu szczepień profilaktycznych dla mieszkańców Krosna. Z bezpłatnych szczepionek w pierwszej kolejności będą mogli skorzystać seniorzy w wieku 65 lat i więcej. Już w piątek 15 października pierwsza partia szczepionek trafi do przychodni gdzie będzie można się zaszczepić. O kolejnych będziemy informować na bieżąco. Seniorzy 75+ mogą korzystać z rządowego programu bezpłatnych szczepień. Wystarczy umówić się na wizytę w przychodni, która realizuje rządowy program.

Dzielnicowy z Korczyny udaremnił jazdę 54-latkowi. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie i nigdy nie posiadał prawa jazdy. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Nie żyje 51-letni kierujący Renaultem, który zjechał z drogi i uderzył w betonowy przepust.

REKLAMA
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?