Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Nie żyje 83-letnia piesza. Kobieta została potrącona przez ciężarowe Renault w Dukli. Kierowca ciężarówki był trzeźwy.

REKLAMANa Podkarpaciu rozbito grupę przestępczą, która wyłudzając zwrot fikcyjnego podatku VAT oszukała Skarb Państwa na co najmniej 15 mln złotych. Śledztwo nadzoruje prokuratura w Krośnie.

Na północy Europy tworzy się silny i stabilny wyż, umacniający się w wyniku spływu chłodnej masy powietrza arktycznego w tylnej części niżu wchodzącego znad Morza Barentsa nad północną Rosję. Wyż ten obejmie swoim wpływem północną i środkową część naszego kraju jutro i tam też w najbliższych dniach zapanuje pogoda lubiana chyba przez wszystkich - będzie ciepło, ale na ogół nie bardzo gorąco, słonecznie i sucho. Południe kraju, rozumiane jako obszar od Dolnego Śląska po Podkarpacie, będzie mieć inny typ pogody: tu sięgnie niż, niezbyt głęboki, ale rozległy - obejmujący Europę Południową i znaczną część Środkowej, wraz quasi-stacjonarnym frontem atmosferycznym oddziałującym w Sudetach i Karpatach. Możliwe więc opady i burze. Uwaga - tam gdzie popada mocniej, w drugiej połowie nocy i nad ranem utworzą się mgły. Ciepło i parno.

Na odnowionym krośnieńskim lotnisku po raz pierwszy wylądował samolot o napędzie odrzutowym. To niewielka maszyna zaliczana do klasy "bizjet", przeznaczona do lotów biznesowych. Samolotami tego typu podróżuje zwykle kilka osób, a do Krosna przyleciał nim Sławomir Peszko, członek piłkarskiej reprezentacji Polski.

Policja wyjaśnia okoliczności zranienia nożem 17-letniego mężczyzny. Młody człowiek trafił do szpitala, na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W Czarnorzekach doszło do zderzenia czołowego kurierskiego busa z osobówką. Trzy osoby trafiły do szpitala.

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, w którego centrum, znajdującym się na północ od naszego kraju, ciśnienie osiąga 1031 hPa. W trakcie najbliższych kilkudziesięciu godzin ten właśnie antycyklon, gwarantujący ładną pogodę, będzie jednak oddalać się na północny wschód - już jutro wieczorem znajdzie się nad Rosją. Sucha aura utrzyma się u nas do wtorkowego poranka włącznie, potem natomiast nasunie się zatoka niżowa, możliwe będą przelotne opady deszczu oraz burze. W przeciwieństwie do poniedziałku, zaczniemy odczuwać parność.

Krosno: wysepka na rondzie na ul. Czajkowskiego przy torach kolejowych już się nie poruszy. Niewielkie wzniesienie na środku skrzyżowania ukształtowano z masy asfaltowej.

W Krośnie w parku, gdzie podczas niemieckiej okupacji rozstrzeliwano ludzi utworzono "Park przyjaźni" między Krosnem, a niemieckim miastem. Próbowaliśmy ustalić, czy niemiecka delegacja w ogóle wiedziała o historii miejsca, w którym sadzone są "kwiaty przyjaźni". Jaki jest efekt?

Spod panowania deszczowego niżu wydostaniemy się w piątek wieczorem - to dobra informacja dla wszystkich, którzy patrzą w niebo z niepokojem, martwiąc się o pogodę na najbliższy weekend. Jest też jednak druga strona medalu - nie powrócą do nas na razie tak ciepłe masy powietrza, jakie mieliśmy na przykład w kwietniu, czy też w pierwszej części maja. Aby mimo wszystko podejść do sprawy optymistycznie - można być pewnym, że popołudnia będą o wiele cieplejsze niż na przykład to środowe, gdzie temperatura dobiła ledwie do niespełna 13°C.

Krosno stało się sławne na całą Polskę za sprawą portalu Krosno112.pl. Opublikowali komiczne zdjęcie "ruchomego ronda". Oby sam "rondelek" okazał się rozwiązaniem tymczasowym!

Trwa betonowy eksperyment na ul. Wisze. Mieszkańcy zwracają uwagę na jakość wykonania przebudowywanej drogi. Urząd Miasta uspokaja: "jeżeli droga nie zostanie wykonana zgodnie z dokumentacją projektową to nie zostanie odebrana". Kiedy mieszkańcy doczekają się porządnej drogi?

Jesteśmy w zasięgu niżu z centrum nad Alpami, układ ten widoczny jest zarówno na mapach ciśnienia na poziomie morza, jak i wysoko w troposferze. Na wschodnim skraju tegoż układu tworzy się wtórny ośrodek niżowy wchodzący znad Bałkanów nad Europę Środkową, któremu towarzyszą obfite, ciągłe opady deszczu. Ich strefa dojdzie do nas w środę, w czwartek zaś, w tylnej części niżu, występować będą opady przelotne i lokalne burze. Dziwić się nie powinniśmy - w środku maja, kojarzącym się przede wszystkim z "zimnymi ogrodnikami", czasem obserwujemy taką pogodę - nie tylko z chłodem, ale i z deszczem. Dokładnie 8 lat temu, także w środku maja, deszczowy niż z południa przyniósł tragiczną w skutkach powódź, w roku 2014 natomiast na obawach się skończyło. Tym razem oczywiście żadna powódź nam nie grozi, a nawet przeciwnie - opady są przez wielu mile widziane.

REKLAMA

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj