<
Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

W Krośnie rozpoczyna się sezon łyżwiarski. Już w sobotę, 16 listopada o godz. 9.30 otwarte zostanie lodowisko przy ul. Bursaki. Obiekt jest zadaszony, co umożliwi korzystanie z niego bez względu na warunki atmosferyczne. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na inaugurację lodowego szaleństwa.

REKLAMAUtrzymuje się sprzyjająca ciepłej aurze cyrkulacja - cała Europa Zachodnia znajduje się w zasięgu rozległego niżu ułożonego południkowo, z osią biegnącą od Morza Norweskiego, przez Wyspy Brytyjskie, Francję, zachodnią część Morza Śródziemnego aż po Algierię. Na krańcach wschodnich kontynentu, nad południowo-zachodnią Rosją, mamy natomiast wyż. W tej sytuacji do całej Europy Środkowej powietrze napływa w dosyć osobliwy sposób, mianowicie znad Atlantyku kierując się nad Afrykę Północną, a stamtąd, przez Morze Śródziemne, między innymi nad Bałkany i Polskę. Oczywiście więc musi być ciepło i jest, w środę w Bieszczadach notowaliśmy 19°C, a w Zakopanem przy halnym było 15°C. Na koniec tygodnia również zapowiadają się wysokie temperatury - w powiecie krośnieńskim temperatura maksymalna przekroczy 16°C. Nocami i o porankach również termometry wskazywać będą wartości charakterystyczne raczej dla września, aniżeli dla drugiej połowy listopada. Nie będzie padać, czasem pokaże się słońce i ożywi się wiatr.

15 listopada 2019 r. na antenie Radia Rzeszów w trakcie audycji Tu i Teraz w godz. od 10.00 do 11.00 zostanie przeprowadzona licytacja cennych przedmiotów pozyskanych przez wolontariuszy Hospicjum od darczyńców.

Poseł Piotr Babinetz z Krosna został przewodniczącym sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu. Wyboru dokonano w czwartek, 14 listopada podczas pierwszego posiedzenia.

W najbliższy piątek, 15 listopada, ukaże się książka pt. "SZKOŁA PODOFICERÓW LOTNICTWA DLA MAŁOLETNICH, KROSNO 1938-1939" autorstwa Janusza Kubita. Wydawcą publikacji jest Agencja Wydawniczo-fotograficzna GRAFFIA z Krosna.

To będzie spotkanie dla młodych ludzi! Wyjątkowa edycja Forum Gospodarczego w Krośnie, przepełniona dobrą energią, inspiracjami i nowoczesnym podejściem do biznesu.

We wtorek, 19 listopada o godzinie 17.00 w Sali Marmurowej przy Krytej Pływalni w Turaszówce (ul. Sportowa 8) odbędzie się kolejne spotkanie otwarte w ramach pogłębionych konsultacji społecznych. Prezydent Krosna zaprasza mieszkańców i wszystkich zainteresowanych do dalszego aktywnego udziału we wspólnym opracowywaniu planu miejscowego "Turaszówka VIII".

We wtorek, 12 listopada odbyły się uroczystości pogrzebowe Bronisława Niżnika, krośnianina, działacza sportowego mocno związanego z K.S. Karpaty Krosno.

Pierwsze posiedzenie Sejmu IX kadencji zaplanowano na godzinę 12:00 we wtorek, 12 listopada. Obrady otworzy marszałek senior Antoni Macierewicz. Inauguracyjne posiedzenie Senatu - o godzinie 16.00. Relację z tego wydarzenia przez cały dzień będzie można śledzić na KrosnoCity.pl

Po krótkiej przerwie znów dostaliśmy się pod wpływ rozległego niżu obejmującego przeważającą część Europy, za wyjątkiem jej wschodnich krańców. Przez Polskę zachodnią i środkową południkowo rozciąga się front polarny, oddzielający powietrze zwrotnikowe, docierającego do nas, od chłodnego polarno-morskiego, utrzymującego się na zachodzie i południowym zachodzie. Niebawem odetchniemy powietrzem, które jeszcze kilka dni temu płynęło nad Egiptem i Morzem Śródziemnym. Oczywiście tego typu sytuacja synoptyczna odbije się w temperaturze, środek tygodnia będzie u nas anomalnie ciepły - wystarczy tylko wspomnieć, że nawet w pełni nocy za oknami będzie kilkanaście stopni Celsjusza! Około południa w środę spodziewać się możemy się nawet 18°C. W tym samym czasie na Śnieżce wystąpią intensywne opady śniegu, a na przykład w Jeleniej Górze deszczu ze śniegiem przy niespełna 2°C. Druga połowa tygodnia będzie już bardziej "sprawiedliwa" pogodowo, tj. ciepło zrobi się w całej Polsce.

W październiku odbyły się wybory parlamentarne. W poprzedzającej kampanii wyborczej byliśmy dosłownie osaczeni przez banery wyborcze - na każdym kroku. Jak to wyglądało na terenach należących do miasta i miejskich instytucji?

Po dziewięciodniowej dominacji niskiego ciśnienia w końcu nad Polską rozbudowuje się wyż. Po deszczowej i nieprzyjemnej niedzieli, będącej zupełnym przeciwieństwem ciepłej i suchej soboty, w poniedziałek deszcz nad ranem opady ustaną, a w ciągu dnia nawet wyjrzy słońce. Wróci dominujący na początku weekendu wiatr południowy, a rano ciśnienie - oczywiście po redukcji do poziomu morza - przekroczy 1020 hPa, co po raz ostatni miało miejsce pierwszego dnia miesiąca. Wyż nie potrzyma długo, już w środku tygodnia powróci aura niżowa i opady deszczu, jednak we wtorek możemy spodziewać się nawet blisko 13°C. Ciepło zatem wciąż dzielnie się trzyma, mimo że słońce świeci z dnia na dzień niżej i zachodzi już przed godziną 16:00.

W wieku 75 lat zmarł Bronisław Niżnik, działacz sportowy, mocno związany z Karpatami Krosno. Pogrzeb odbędzie się we wtorek, 12 listopada.

REKLAMA

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj