KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Switch to desktop Register Login

Ekologia

Temat zanieczyszczenia powietrza jest w naszym kraju cały czas aktualny, problem niestety nie maleje. Można nawet odnosić wrażenie, że w okresie jesienno-zimowym trudno znaleźć miejsca w Polsce, które nie musiałyby zmierzyć się z tym problemem. Mając na uwadze statystyki i opinię Światowej Organizacji Zdrowia, Polska znajduje się na szczycie listy krajów o najwyższym stężeniu smogu.

REKLAMA
Torby papierowe ekologiczne są przyjazne dla środowiska. Ponadto możesz ich używać wielokrotnie, a one w dalszym ciągu będą się bardzo dobrze prezentować. Jako że są to ekologiczne torby papierowe, możesz liczyć na to, że gdy się zużyją, nie będą stanowić zagrożenia dla środowiska. Ulegają bowiem biodegradacji i możesz je poddać recyklingowi.

O ogrzewaniu i związanych z tym kosztach przypominają sobie właściciele pieców, którzy zlani potem budzą się w środku nocy tuż przed początkiem okresu grzewczego. Nie da się ukryć, że decyzje związane z wyborem węgla są bardzo trudne. Z drugiej strony im dłużej będziemy się analizować i zastanawiać, co będzie lepsze - orzech czy ekogroszek, tym bardziej będzie zbliżać się okres grzewczy, a co za tym idzie - wzrosną także ceny opału. Poznaj główne różnice między węglem orzechem i ekogroszkiem.

Ekologiczne rozwiązania w codziennym życiu stają się coraz popularniejsze, lecz nie jest to kwestia mody. Poznaj ekologiczne rozwiązania, które nie wymagają wyrzeczeń.

Trwa nabór wniosków do konkursu grantowego na Inicjatywy Społeczne "Po Stronie Natury". W ramach konkursu prywatne i publiczne placówki edukacyjne, fundacje, stowarzyszenia, samorządy mogą zgłaszać swoje pomysły na działania, na rzecz natury.

W kwietniu rozpocznie się ogólnopolska akcja - Listy dla Ziemi. Działanie stanowi element 9. edycji programu Po Stronie Natury, którego celem jest działanie na rzecz ochrony zasobów naturalnych z myślą o obecnych i przyszłych pokoleniach. W czasie akcji, w całej Polsce dzieci i młodzież w napisanych przez siebie listach będą zachęcać dorosłych do proekologicznych zachowań i działań na rzecz natury. Autorem i organizatorem akcji "Listy dla Ziemi" jest Fundacja ARKA - partner programu Po Stronie Natury, który realizowany jest przez firmę Żywiec Zdrój we współpracy z Lasami Państwowymi oraz Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym.

Wystartowała już czwarta edycja ogólnopolskiego konkursu Eko Odkrywcy, którego celem jest zainteresowanie dzieci i młodzieży tematem ochrony środowiska naturalnego. Zwycięzcy otrzymają granty pieniężne z przeznaczeniem na realizację zgłoszonych projektów ekologicznych. Motywem przewodnim tegorocznego konkursu jest zastosowanie technologii w nauce przyrody i ochronie środowiska.

Listy dla Ziemi to akcja, która już na stałe wpisała się w kalendarz ogólnopolskich wydarzeń ekologicznych. Każdego roku bierze w niej udział kilkaset gmin, kilka tysięcy placówek i kilkaset tysięcy uczniów. W przyszłym roku dzieci z całej Polski po raz kolejny zasiądą do pisania listów. Do czwartej edycji akcji gminy mogą zgłaszać się już teraz!

REKLAMA
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Are you sure that you want to switch to desktop version?