KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Po Stronie Natury": zdobądź grant, by zrealizować działania na rzecz natury!

Trwa nabór wniosków do konkursu grantowego na Inicjatywy Społeczne "Po Stronie Natury". W ramach konkursu prywatne i publiczne placówki edukacyjne, fundacje, stowarzyszenia, samorządy mogą zgłaszać swoje pomysły na działania, na rzecz natury.

REKLAMA


W tym roku można pozyskać granty na sadzenie drzew, projekty z zakresu małej retencji czy np. działania promujące segregację surowców wtórnych. Konkurs realizowany jest w ramach programu "Po Stronie Natury". Maksymalne dofinansowanie, o jakie mogą się ubiegać autorzy każdego z projektów to aż 15 tysięcy złotych!

Inicjatywy Społeczne to konkurs grantowy na najbardziej kreatywne rozwiązania w zakresie ochrony środowiska naturalnego, edukowania na temat ekologii i kształtowania nawyków pro-ekologicznych. W ramach tegorocznej edycji konkursu wyodrębniono trzy kategorie zgłaszanych projektów:

1. Ochrona lokalnych zasobów wodnych,
2. Segregacja surowców wtórnych,
3. Ekoinnowacje (inne, ciekawe projekty innowacyjne mające na celu promowanie idei ekologii, które nie mieszczą się w dwóch powyższych kategoriach).

Wiele form jeden cel
Organizatorzy dają uczestnikom konkursu szeroki wachlarz możliwości w zakresie formy zgłaszanych projektów. W ramach "Inicjatyw Społecznych" można ubiegać się o dofinansowanie projektów inwestycyjnych i edukacyjnych. Inicjatywa może przyjąć formę nasadzeń, instalacji, ale też akcji społecznej, happeningu, spektaklu edukacyjno-artystycznego, wystawy czy festiwalu. Ponadto, pomysły mogą dotyczyć stworzenia gry planszowej, aplikacji mobilnej. Form zgłaszanych projektów jest wiele, a cel? Jeden - działanie po stronie natury.

- Dziś wpływ marek na otoczenie jest ogromny. To one mogą wprowadzać pozytywne zmiany i integrować ludzi wokół ważnych działań. Taką marką jest właśnie Żywiec Zdrój. Już od 9 lat wraz z Partnerami programu "Po Stronie Natury", prowadzimy działania na rzecz natury. Dotychczas posadziliśmy ponad 5 milionów drzew, odnowiliśmy 1000 km szlaków oraz edukowaliśmy na temat zachowań proekologicznych. Zachęcamy również wszystkich Polaków do zaangażowania się w działania, mające na celu ochronę środowiska naturalnego. Inicjatywy Społeczne "Po Stronie Natury" to doskonała okazja do aktywizacji i integracji społeczności lokalnych z całej Polski wokół działań proekologicznych. Poprzez akcję pragniemy zainspirować kolejne podmioty do działania na rzecz natury - mówi Inga Songin, dyrektor marketingu i PR Żywiec Zdrój.

Każda instytucja może wziąć udział
Konkurs na "Inicjatywy Społeczne" jest kierowany do instytucji, które pragną działać na rzecz natury. Pomysły na pro-ekologiczne rozwiązania mogą zgłaszać przedszkola, szkoły publiczne i niepubliczne, uczelnie wyższe i instytuty naukowe, organizacje pozarządowe oraz wszelkie instytucje zajmujące się edukacją ekologiczną.

Przebieg konkursu:
- ETAP 1: zgłaszanie wniosków: od 1 marca do 27 kwietnia 2017 r.,
- ETAP 2: wybór przez jury 3 najlepszych projektów, które otrzymają dofinansowanie oraz 20 inicjatyw, z których konsumenci  w czasie głosowania online wybiorą zwycięskie przedsięwzięcia,
- ETAP 3: głosowanie on-line (rozpocznie się 11 czerwca 2017 r.),
- ETAP 4: ogłoszenie zwycięzców  (7 lipca 2017 r.).

Zgłoszenia konkursowe oceniać będzie jury, w którego skład wchodzą: inicjator programu "Po Stronie Natury" oraz konkursu - firma Żywiec Zdrój, Partnerzy programu - przedstawiciele: Lasów Państwowych, Fundacji Arka, Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego i Organizacji Odzysku Opakowań Rekopol.

jp | Havas

  • autor: jp | Havas

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?