Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

"Szklana Pułapka" w Krościenku Wyżnym

Fot. Zielone Krosno Fot. Zielone Krosno

Nie, nie chodzi o kolejny film. Zielone Krosno alarmuje w sprawie szklanej konstrukcji stanowiącej zagrożenie dla ptaków. Już skierowaliśmy pytania do wójta gminy w tej sprawie.

REKLAMA"Szklaną pułapką" określono wiatę przystankową w Krościenku Wyżnym. Przystanek znajduje się w pobliżu siedlisk ptaków, a przy tym jego szklane ściany są kompletnie niewidoczne dla szybko poruszających się ptaków. Zderzenie z taką ścianą w locie oznacza dla zwierzęcia śmierć.

"Lokalizacja przeszklonego przystanku bezpośrednio przy terenach leśnych, które są siedliskiem wielu gatunków ptaków oznacza, że ofiar będzie znacznie więcej" - alarmuje grupa aktywistów ekologicznych działająca jako "Zielone Krosno".

"Śmiertelność ptaków w wyniku kolizji z szybami jest drugim po utracie siedlisk czynnikiem ograniczającym liczebność ptaków. Śmierć w wyniku kolizji z szybami rocznie ponosi około milion osobników" - informuje Fundacja Szklane Pułapki, zwracająca uwagę na zagrożenie dla ptaków, jakie powodują duże, przezroczyste powierzchnie.

We wspomnianych szacunkach nie zostały uwzględnione niewielkie szklane powierzchnie, właśnie takie jak np. szklane wiaty przystanków, które także są niebezpieczne.

Warto na to zwracać uwagę projektując kolejne przystanki, nie tylko w sąsiedztwie parków i terenów leśnych.

pd

6 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj